تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سبک زندگی , مد و زیبایی

آرایش کنین و جوش نزنین

آرایش باعث جوش زدن نمی‌شه.

خیلی از خانم‌ها این تصور رو دارن که آرایش کردن باعث می‌شه صورت‌شون جوش بزنه. در حالی‌که آرایش به خودی خودش باعث جوش زدن نمی‌شه و استفاده‌ی نادرست از مواد آرایشی و رعایت نکردن بهداشته که پوست صورت رو برای جوش زدن آماده می‌کنه.

بدون الکل

تعداد زیادی از وسایل آرایشی و بهداشتی بر پایه‌ی الکل تشکیل شدن که همین الکل باعث به وجود آمدن مشکلاتی مثل خشکی پوست و در ادامه‌اش جوش زدن می‌شه. یادتون باشه در مواد تشکیل دهنده‌ی هیچکدوم از وسایل آرایشی، بهداشتی و ماسک‌هایی که استفاده می‌کنین الکل وجود نداشته باشه، چون الکل باعث می‌شه پوست صورت شما خشک بشه و غده‌های چربی شروع کنن به ترشح و باعث جوش زدن صورت شما بشن.

بدون چربی

کرم مرطوب کننده، ضدآفتاب و کرم پودری که برای آرایش‌تون استفاده می‌کنین باید فاقد چربی باشه. چون اگه پوست شما چرب باشه و کرم‌های پر از چربی رو هم روی پوست‌تون بزنین، قطعا جوش‌هاتون چند برابری می‌شه و شما از آرایش کردن و کرم پودر زدن دلسرد می‌شین. در حالی‌که اگه این نکته‌ی کوچیک رو برای خرید کرم پودر در نظر بگیرین مشکل جوش زدن برطرف می‌شه.

بدون بو

بعضی از پوست‌ها به مواد آرایشی که بو دارن حساسیت نشون میدن و اغلب پوست‌ها، حساسیت خودشون رو به شکل جوش نشون میدن. اگه پوست شما به مواد عطری حساسیت داره و هر بار بعد استفاده از این مواد جوش می‌زنید یا با التهاب پوست مواجه می‌شین، بهتره دیگه از این مواد استفاده نکنین.

آرایش سبک

اگه اهل آرایش‌های سنگین هستین و هر بار به جوش‌های صورت‌تون اضافه می‌شه و شما هم تصمیم می‌گیرین با آرایش بیشتر اون‌ها رو بپوشونین، باید بگیم که راه رو اشتباه رفتین. برای از بین بردن جوش‌های صورت‌تون باید قید آرایش سنگین رو بزنین. چون آرایش سنگین منافذ پوست رو می‌بنده و اگه مواد سمی بدن نتونه از منافذ پوست خارج بشه جوش‌ها بیشتر از قبل میشه.

خوابی بدون مواد آرایشی

اگر اهل آرایش روزانه هستین، حتما باید قبل از خواب صورت‌تون رو کاملا پاک کنین. اگر این کار رو انجام ندین تنها چیزی که برای شما باقی می‌مونه چند تا جوش بزرگه که به خاطر عدم رعایت بهداشت و تجمع باکتری‌ها روی صورت‌تون پیدا شده، پس حتما برای شستشوی صورت‌تون وقت بگذارین. این مورد خصوصا برای افرادی که پوست چرب دارند مورد مهم‌تریه چون بیشتر باعث خطر جوش زدن می‌شه.

0 دیدگاه 140 بازدید 2
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.