تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ اپلیکیشن و نرم افزار , تکنولوژی

آزادسازی فضا در iCloud گوشی‌های آیفون

کاربران آیفون به ویژه افرادی که آیفون GB16 دارند وقتی از iCloud برای پشتیبانی فایل‌هایشان استفاده می‌کنند با مشکل «کمبود فضای کافی در حافظه» روبرو می‌شوند. اگر فضای iCloud پر شود، عکس‌ها و ویدئوهای جدید در iCloud Photo Library ذخیره نمی‌شوند؛ درایو iCloud و نرم‌افزارهای دیگر iCloud در آیفون بروزرسانی نمی‌شوند و کاربران نمی‌توانند پیام‌های فرستاده یا رسیده را به ایمیل iCloud خودشان بفرستند. بنابراین کاربران آیفون باید یاد بگیرند چگونه فضای iCloud را آزاد کنند.
۱- بکاپ‌های قدیمی iCloud را حذف کنید.
هنگامی که بکاپ گوشی آیفون خود را به iCloud منتقل می‌کنید، مهم‌ترین اطلاعات گوشی مثل عکس‌ها، ویدئوها، دایکیومنت به طور خودکار بکاپ می‌شوند. می‌توانید بکاپ‌های قدیمی را حذف کرده و پشتیبانی از فایل‌های گوشی خود را خاموش کنید. توجه کنید اگر بکاپ iCloud را در سیستم‌عامل گوشی حذف کنید، iCloud به طور خودکار پشتیابی از فایل‌های گوشی را متوقف می‌کند. به جای استفاده از iCloud برای بکاپ می‌توانید از iTunes برای این کار استفاده کنید:
۱- به تنظیمات (Settings) بروید> Storage & iCloud Usage <General
۲- در بخش iCloud، تب Manage Storage انتخاب کنید.
۳- تب نام گوشی‌تان را انتخاب کنید.
۴- انتخاب Delete Backup و سپس  Turn off & Delete.
۲-حجم گالری تصاویر iCloud را کم کنید. 
اگر از گالری iCloud استفاده می‌کنید می‌توانید با حذف کردن تصاویر و ویدئوهایی که نمی‌خواهید روی گوشی باشند، فضای حافظه روی گوشی را آزاد کنید. بعد از حذف کردن تصاویر پس از ۳۰ روز می‌توانید تصاویر و ویدئوهای حذف شده را از بخش Recently Deleted album برگردانید.
اگر می‌خواهید محتوای Recently Deleted album را سریع‌تر خالی کنید، به تب Select رفته سپس مواردی را که می‌خواهید انتخاب کرده و حذف کنید. اگر بیش از ظرفیت حافظه‌ی iCloud عکس و ویدئو داشته باشید، گوشی‌تان بلافاصله همه‌ی عکس‌ها و ویدئوهای حذف شده را کاملا حذف می‌کند و دیگر نمی‌توانید آن‌ها را از بخش Recently Deleted album بازیابی کنید.
۳- حجم گالری تصاویر را کاهش دهید.
اگر از گالری تصاویر iCloud استفاده نمی‌کنید، Camera Roll گوشی‌تان بخشی از بکاپ iCloud خواهد بود. برای چک کردن حجم بکاپ در سیستم‌عامل ۸ و بالاتر از آن اینچنین عمل کنید: تب Settings > iCloud > Storage > Manage Storage. (اگر از سیستم‌عامل‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنید تب Settings > iCloud > Storage & Backup > Manage Storage.) سپس تب نام گوشیتان را انتخاب کرده و حجم بکاپ را در قسمت Photo Library ببینید.
می‌توانید با انتقال تصاویر و ویدئوها به کامپیوترتان آن را روی گوشی آیفون‌تان حذف کرده و حجم بکاپ گالری عکس‌ها را کاهش دهید و سپس سیستم‌عامل آن را به صورت دستی بکاپ کنید. اگر می‌خواهید تصاویر و ویدئوها را روی سیستم‌عامل آیفون نگه دارید به شیوه‌ای که قبلا توضیح دادیم گالری عکس‌ها را در تب Backup خاموش کنید و تنها تصاویر غیرضروری را حذف کنید.
۴- ایمیل‌ها را در iCloud حذف کنید.
همچنین می‌توانید با حذف کردن ایمیل‌ها از حساب کاربری خود فضای بیش‌تری ایجاد کنید و فضای حافظه‌ی iCloud را مدیریت کنید. اگر بعضی از ایمیل‌ها مهم هستند و نمی‌خواهید آن‌ها را حذف کنید، می‌توانید آن‌ها را از آیفون، آی‌پد یا آی‌پاد به کامپیوترتان منتقل کنید. برای حذف پیام‌ها و ایمیل‌ها براساس مراحل زیر عمل کنید.
اگر گوشی آیفون‌تان به ایمیل iCloud دسترسی دارد، می‌توانید پیام‌ها را از هر صندوق پستی حذف کرده و سپس با خالی کردن سطل زباله (Trash) فضای خالی ایجاد کنید:
۱- برای حذف هر پیام آن را به سمت چپ بکشید.
۲- به فولدر Trash بروید.
۳- می‌توانید پیام‌ها را یکی یکی حذف کرده یا با رفتن به تب Edit و انتخاب گزینه‌ی Delete All همه‌ی پیام‌ها را انتخاب و سپس حذف کنید.
۴- برنامه‌ی ذخیره‌ی iCloud را ارتقا دهید.
اَپل تنها ۵ GB رایگان برای کاربران آیفون فراهم می‌کند. اگر این ۵ GB رایگان برای شما کافی نیست می‌توانید حافظه‌ی بیشتری بخرید. اپل، ۴ گزینه به ما می‌دهد: GB 50، ۲۰۰ GB و ۱ TB که هر کدام قیمت متفاوتی دارد. برای خرید حافظه به این شیوه عمل کنید Setting > iCloud > Storage و سپس تب Buy More Storage را انتخاب کنید.

0 دیدگاه 427 بازدید 11
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.