تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ تغذیه , سبک زندگی , ورزش و سلامت

چقدر به رژیم غذایی خود اهمیت می‌دهید

طبیعی است که همه شما‌ها علاقه به داشتن بدنی متناسب دارید. اما سوال اصلی این است: آیا همان‌قدر که به رسیدن به بدن متناست علاقه دارید، توانایی و انگیزه رسیدن به آن را نیز دارید یا خیر؟

همان‌طور که می‌دانید تمرین با وزنه یکی از بهترین راه‌ها برای چربی‌سوزی و عضله‌سازی است. اما متناسب بودن همیشه به معنی عضلانی بودن نیست. طبیعی است که اگر فعالیت ورزشی داشته باشید، چربی بیشتری خواهید سوزاند. روی صحبت من با کسانی است که حوصله یا وقت این کار را ندارند و در عین حال برای سلامت بدن خود ارزش قائل هستند.

همان‌طور که می‌دانید یک رژیم غذایی سالم  و مناسب باید شامل پروتئین، کربوهیدرات، سبزیجات و چربی‌های سالم باشد. هر شخص بسته به جنسیت، ژنتیک، سن، وضعیت بدنی و … نیاز به مقادیر متفاوتی کالری در روز دارد. برای جواب دادن به این سوال که آیا هم اکنون در تناسب وزنی به سر می‌برید یا نه باید با شاخص توده بدنی آشنا باشید.

برای اندازه‌گیری شاخص توده بدنی خود باید وزن خود به کیلوگرم را تقسیم بر مجذور قد خود به متر بکنید و با توجه به عدد به‌دست آمده ببینید که در کدام گروه وزنی قرار دارید:

اما چه مقدار کالری برای رسیدن به هدف‌مان (لاغر شدن، ثابت نگه داشتن، افزایش ورن) نیاز داریم؟

به طور کلی کالری روزانه هر شخص باید به طور میانگین از ۵۵% کربوهیدرات، ۱۵% پروتئین و ۳۰% چربی سالم تامین شود. برای محاسبه میزان کالری مورد نیازتان برای رسیدن به هدف مشخصی که برای خود مشخص کرده‌اید می‌توانید وارد صفحه‌ی http://www.101recipe.com/salamat بشوید و با وارد کردن جنسیت، قد، وزن، سن و میزان فعالیت خود، مقدار کالری مورد نیازتان در یک روز را پیدا کنید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.

0 دیدگاه 183 بازدید 1
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.