تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ اپلیکیشن و نرم افزار , تکنولوژی

اپلیکیشن Trusted Contacts گوگل گزارش سلامت کاربر

اپلیکیشن جدید گوگل با نام Trusted Contacts برای سیستم عامل اندروید عرضه شده است و به‌زودی برای iOS نیز عرضه خواهد شد. این اپلیکیشن برای مواقع اضطراری که کاربر نیاز دارد وضعیت سلامت خود را به اطلاع نزدیکان برساند، بسیار مفید است.

ایده‌ی این اپلیکیشن بسیار ساده است. شما لیستی از مخاطبان خود را به نام مخاطبان قابل اعتماد به این اپلیکیشن معرفی می‌کنید. افرادی که شما معرفی می‌کنید، می‌توانند در مواقع نیاز، وضعیت فعالیت گوشی هوشمند شما را بدانند. وقتی آن‌ها از این اپلیکیشن استفاده کنند، می‌توانند حالت‌هایی مانند فعال بودن گوشی به معنای روشن بودن و در حال کار بودن آن را متوجه شوند؛ یا مثلا می‌توانند وضعیت یک ساعت گذشته‌ی گوشی هوشمند را از این اپلیکیشین جویا شوند یا اگر گوشی شما خاموش شده یا باتری آن ضعیف است، از آن اطلاع پیدا کنند.

اگر مخاطبان مورد اعتماد شما بخواهند موقعیت شما را بدانند، درخواست خود را از طریق اپلیکیشن ارسال می‌کنند و در این زمان، یک پنجره تائید یا رد درخواست به مدت ۵ دقیقه برای شما به نمایش درمی‌آید. پس از این ۵ دقیقه اگر پاسخی از سمت کاربر ارسال نشود، اپلیکیشن به‌صورت پیش‌فرض مکان او را برای لیست مخاطبان ارسال می‌کند تا در صورت وقوع، آن‌ها از موقعیت کاربر مطلع شوند.

از سوی دیگر خود کاربر می‌تواند برای امنیت بیشتر، موقعیتش را با لیست قابل اعتماد یا فردی بخصوص به اشتراک بگذارد. در این حالت، کاربر پس از اشتراک موقعیت، توضیحی از فعالیت خود بیان می‌کند و در زمان مورد نیاز می‌تواند به‌راحتی این اعلان را خاموش کند.

گوگل اعلام کرده است این اپلیکیشن جدید برای مشاهده‌ی موقعیت‌های به اشتراک گذاشته‌شده نیازی به حساب کاربری ندارد، اما برای اعلام یا درخواست موقعیت فرد مورد نظر، به واردکردن یک حساب کاربری گوگل نیاز است. تنظیمات اپلیکیشن Trusted Contacts در هر زمان به‌ راحتی قابل ویرایش هستند و می‌توان لیست مورد نظر و پاسخ‌های پیش‌فرض را به‌راحتی در آن تغییر داد.

0 دیدگاه 411 بازدید 6
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.