تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ کسب و کار

تعریف ۵۰ متخصص بازاریابی از بازاریابی محتوا-بخش اول

بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا، از جمله واژه‌هایی هستند که در سالهای اخیر به صورت گسترده در فضای رسانه ها به کار گرفته می‌شوند.

تعریف ۵۰ متخصص بازاریابی از مفهوم بازاریابی محتوا

:Mike Agron

استفاده از انواع محتوا(مثل وبلاگ، مطالعه موردی، ویدئو، پادکست یا وبینار) مخاطبان را قادر می‌سازد در مقابله با برخی از مسائل آزاردهنده که کسب و کارشان را تحت‌تاثیر قرار داده باهوش‌تر و زیرک‌تر برخورد کنند و به آنها نشان می‌دهد که چطور می‌توانند نتایج بهتری کسب کنند. نکته کلیدی این است که بدون اینکه سعی کنید به آنها چیزی بفروشید این کار را انجام دهید. مخاطبان احساس خواهند کرد که در قبال زمانی که برای مطالعه و دیدن محتوای شما صرف کرده‌اند، ارزشی کسب کرده و چیز جدیدی یاد گرفته‌اند. همچنین این قدرت را به آنها می‌دهید تا بتوانند تصمیمات آگاهانه‌تری در این مسیر بگیرند.

:Jay Baer

بازاریابی محتوا ابزاری است که شرکت‌ها و سازمان‌ها توجه مخاطبان یا مشتریان بالقوه را از طریق آموزش، دادن آگاهی یا سرگرم کردن جلب کرده و در نتیجه آنها را به مشتریان راغب و واقعی تبدیل کرده و به احتمال زیاد منجر به افزایش فروش می‌شود.

:Thomas Barregren

بازاریابی محتوایی فرآیندی از روی قصد و هدف برای شکل دادن یک مکالمه شخصی با مخاطبان از طریق به اشتراک‌گذاری بینش و آگاهی با هدف هدایت کنش‌های مشخص در جهت منافع مشترک است.

این چهار ویژگی تعریف من از بازاریابی محتوایی است.

  1. بازاریابی محتوا، بازاریابی توسط محتوایی است که مخاطب هدف آن را مرتبط و با ارزش می‌داند.
  2. بازاریابی محتوا، محتوایی است که روی رسانه‌ای که تحت مالکیت(Owned Platform) ماست منتشر شده و در رسانه تحت مالکیت(Owned)، خریداری شده(Paid) و کسب‌شده(Earned) توزیع می‌شود.
  3. بازاریابی محتوایی یک رهیافت سیستماتیک برای انتشار و توزیع محتوا به طور مداوم است.
  4. بازاریابی محتوایی ایجاد اعتمادی است که می‌تواند برای تغییر یا تشدید برخی رفتارهای مخاطب هدف استفاده شود. این چهار اصل در کنار هم معیارهای کافی و ضروری برای تعیین صلاحیت بازاریابی محتوایی را تشکیل می‌دهند.

:Jeremy Bednarski

من تعریف مایکل برنر از بازاریابی محتوایی را دوست دارم: به جای اینکه مردم را از چیزی که دوست دارند جدا کنید، چیزی بسازید که مردم دوست دارند. 

:Dan Bergeron

بازاریابی محتوایی روش درگیر و جذب کردن مشتریان بالقوه و فعلی از طریق ایجاد محتواست. بازاریابی محتوایی مهیا کننده همزمان شعارها، کمپین‌ها، توییت‌ها، پست‌های فیسبوک و وبلاگ برای مخاطبان هدف و مشتریان فعلی است. بازاریابی محتوایی داستانی گویا، جذاب و شخصی است. وقتی یک برند از کلمات یا داستان‌‌های بخصوصی استفاده کند که برای مصرف‌کننده جذاب باشد، آنها می‌توانند در مورد اینکه به عنوان یک مصرف‌کننده واقعاً چه کسی هستند کمی عمیقتر شوند. با استفاده از بازاریابی محتوایی، برندها می‌توانند کمپین‌ها و داستان‌هایی پیرامون الگوهای خرید و شخصیت‌ها فراهم کنند. به جای انتشار اطلاعات به حجم زیادی از مردم، بازاریابی محتوایی باید بیشتر روی احساسات و پیام‌هایی که از نظر مخاطب هدف مرتبط و جذاب است تمرکز کند. اگر تعداد زیادی از برندها به طور مرتب از بازاریابی محتوایی استفاده کنند، چطور می‌توانید بگویید بازاریابی محتوایی چیست؟ بازاریابی محتوایی برچسب قیمت روی اقلام قابل لمس نیست، بلکه بیشتر ذهنی است. داستان‌ها و پیام‌های بازاریابی که باورها، احساسات، عقاید یا عواطف را تحریک کنند می‌توانند زیر عنوان بازاریابی محتوایی دسته‌بندی شوند. مهمترین نکته در بازاریابی محتوایی، توجه کمتر روی قیمت و جزئیات محصول و تمرکز بیشتر روی تجربیات مشتریان است.

:Keith Blanchard

بازاریابی محتوایی برعکس بازاریابی سنتی است. این نوع از بازاریابی درباره‌ی جذب کردن مشتریان با استفاده از چیزهایی است که آنها واقعاً می‌خواهند، به شیوه‌ای که اهداف و آرمان‌های برندتان را برآورده کند، به جای اینکه به زور خودتان را به آنها تحمیل کنید.

:Dan Blank

بازاریابی محتوایی جذب مخاطبان به واسطه یک ایده است تا به واسطه یک محصول. چیزی که بازاریابی محتوایی سعی می‌کند انجام دهد اول از همه خدمت به مخاطبان و به اشتراک‌گذاری اطلاعات، ایده‌ها و تجربیات بدون هیچ درخواستی در قبال آن است.

:Michael Brenner

تفاوت بین “بازاریابی بوسیله محتوا” و بازاریابی محتوایی در بستر انتشار دیجیتالی است که برند شما مالک آن است. تهیه یک مقاله جهت انتشار یا یک کتاب الکترونیکی و یا یک تبلیغ. اینها بازاریابی محتوایی نیستند. بازاریابی محتوایی یعنی تعهد بدهید که محتوایی منتشر کنید که مخاطب واقعاً خواستار آن است. .  

:Brian Carter

ارتباطات. محتوا حاوی ایده‌ و پیام‌ است. بازاریابی محتوایی اساساً با بازاریابی سنتی تفاوتی ندارد، چون نمی‌توانید بدون محتوا با مشتری ارتباط برقرار کرده و متقاعدش کنید. امّا بازاریابی محتوایی گرایش به تمرکز روی قالب‌های رایگان و مشخص در جهت جذب مخاطب و ترافیک سایت، افزایش مشتریان و کمک به فرآینده فروش است. این کار می‌تواند با اضافه شدن بحث بازاریابی خودکار کمی پیچیده‌تر شده و نیاز به تبلیغات برای جذب ترافیک وجود داشته باشد، همانطور که بحث بهینه‌سازی سایت(SEO) رفته رفته در این سالها سخت‌تر شده است.

:Jacquie Chakirelis

بازاریابی محتوایی یک دعوت‌نامه برای ارتباط با خواننده، تماشاگر یا شنونده در یک مسیر مشخص است. این مسیر، توسط مؤلف راهنمایی شده و به مقصد منتهی خواهد شد. خوشبختانه این مقصد یک گام به برقراری ارتباط نزدیک خواهد بود-عضو شدن در خبرنامه یا تبدیل شدن به یک مشتری.

C.C. Chapman:

بازاریابی محتوایی هر چیزی است که شرکت یا سازمان ایجاد و به اشتراک می‌گذارد تا داستانش را بگوید. این روش محاوره‌ای و مبتنی بر وجوه انسانی است و مدام تلاش نمی‌کند به شما چیزی را بفروشد. این روش تاکتیکی که بتوانید روشن و خاموشش کنید و امیدوار باشید که موفق شوید نیست.

:Ian Cleary

محتوایی تولید کنید که به بازاریابی کسب و کارتان کمک کند. وقتی در حال تولید/به اشتراک‌گذاری محتوا هستید، باید به این فکر کنید که آیا این محتوا می‌تواند به ایجاد ارتباط با مخاطب هدفم، ساختن برندم یا افزایش فروشم کمک کند یا نه.

Heidi Cohen:

با بازاریابی محتوایی برای مشتریان اطلاعات مفید محیا می‌کنیم تا به آنها در تصمیم‌گیری خرید، افزایش کاربرد محصول و سرگرم کردن آنها کمک کنیم، البته تا زمانی که بدون تبلیغات آشکار به اهداف سازمانی‌مان برسیم.

پنج خصوصیت بازاریابی محتوایی:

  1. در برداشتن عناصر اصلی برند سازمان
  2. استفاده از فرمت‌های مختلف(متنی، ویدئو، عکس، صوت، ارائه، کتاب الکترونیکی و اینفوگرافیک)
  3. قابل استفاده در دستگاه‌های مختلف
  4. منتشر شده در بسترهای مختلف(سایت، وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی و …)
  5. در پی داشتن نتایج قابل اندازه‌گیری

:Andy Crestodina

بازاریابی محتوایی هنر و علم جذب مخاطب به سمت برند و وب‌سایت متعلق به آن و سپس  تشویق آن مخاطب به یک اقدام عملی است. این کار از طریق انتشار، توسعه و اندازه‌گیری محتوا انجام می‌شود. نوع محتوا معمولاً متنی است، امّا ممکن است ویدئو، پادکست و یا نمودار باشد. کارکرد این محتوا معمولاً آموزشی یا کاربردی است، امّا ممکن است سرگرم کننده هم باشد. بازاریابی محتوایی متضاد بازاریابی سنتی است، که معمولاً به دنبال پرت کردن حواس مخاطب با استفاده از پیام برند است.

:Sam Decker

بازاریابی محتوایی تولید یا گزینش محتوای غیرمرتبط با محصول-اطلاعاتی، آموزشی، سرگرم‌کننده و… – و انتشار آن در نقاط تماس با مشتریان(وب‌سایت، وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی و …) برای جلب توجه و تمرکز آنها روی موضوعاتی است که شما راه‌حلی برای آنها دارید و  کمک به آنها برای شناخت بیشتر از شماست.  

:Pawan Deshpande

در بهترین حالت، بازاریابی محتوایی در قیاس با بازاریابی سنتی و تبلیغات، روش درست و پسندیده‌ی تعامل با مشتریان است. یک بازاریابی محتوایی خوب پیشنهاد با ارزشی به مخاطب می‌دهد بدون اینکه مخاطب التزامی به تلافی کردن داشته باشد: محتوای سرگرم‌کننده، روشنگر، مرتبط، کاربردی، متون خوب نوشته و تولید شده، گرافیک، ویدئو و پادکست. این نوع از بازاریابی در ابتدا سعی می‌کند مخاطبان درست را پیدا کرده و سپس با آنها در جهت ایجاد اعتماد ارتباط برقرار کند. در این صورت وقتی پای کسب و کار در میان باشد، آنها در عوض رقیبتان، شما را انتخاب می‌کنند.

Gini Dietrich – Armant Dietrich

بازاریابی محتوایی چیزی است که ما دوست داریم آن را رسانه تحت تملک(owned media) بنامیم. هر چیزی که شما تولید می‌کنید-پست‌های وبلاگ، گزارش‌ها، پادکست‌ها، ویدئوها، کتاب‌های الکترونیکی- و در بستری که مالکیتش را دارید قرار می‌گیرد، مثل وب‌سایت یا وبلاگ. مزیت این کار این هست که می‌توانید داستان خودتان را گفته و دسترسی مستقیم به مشتریان فعلی و احتمالی آینده داشته باشید.

Jason Falls:

بازاریابی محتوایی استفاده از هر نوعی از محتوا(خبرنامه، پست وبلاگ، گزارش، ویدئو، توییت، پادکست، اینفوگرافیک و …) برای جذب مخاطبی است که میل دارید با او داد و ستد کنید. با جلب توجه آنها از طریق محتوای خوب این فرصت را به شما می‌دهد تا اقدام به عمل(call to action) مناسب جهت خرید یا استفاده از محصول یا خدمات‌تان به آنها معرفی کنید.

:Andrea Fryrear

بازاریابی محتوایی عمل تولید، توسعه و توزیع پیوسته محتوای چندرسانه‌ای است که جهت حل بخش کوچکی از مشکلات مشتریان بالقوه‌تان طراحی شده است. تا زمانی که به دنبال اهداف بزرگتر کسب و کار هستید، تمرکز اصلی بازاریابی محتوایی روی مخاطب است، نه محصولی که تولید می‌کنید. .

:Luiza Gaidzinski

بازاریابی محتوایی به اشتراک‌گذاری اطلاعات + خدمات + داستان‌ها با مخاطبانی است که نیاز به این نوع از محتوا در آن لحظه دارند.

:Lisa Gerber

وبلاگ‌نویسی، میکرو وبلاگ‌نویسی و شبکه‌های اجتماعی نقش زیادی در دنیای چاپ و نشر ایفا کرده، به هر فرد معمولی این قابلیت را می‌دهند تا بسترشان را ایجاد و در نتیجه مخاطب هم جذب کنند. با بازاریابی محتوایی شما می‌توانید از مزایای این ابزارها برای ایجاد مقالات، پست‌های وبلاگ، میکرو وبلاگ، ویدئو، پادکست، وبینار و … برای نشر افکار رهبری و برقراری ارتباط با مشتریان فعلی و احتمالی در آینده استفاده کنید. محتوایی که بهینه و در سراسر وب توزیع می‌شود، به راحتی قابل دستیابی است. بدون هیچ هزینه‌ای ترافیک بسیار زیادی ایجاد می‌کند. با ارائه‌ی اطلاعات مرتبط و سودمند که پاسخگوی سوالات بوده، مشکلات را حل کرده و سطح زندگی را در برخی جنبه‌ها بهبود ببخشد، مشتریان بالقوه می‌توانند تصمیم آگاهانه‌ای برای خرید بگیرند. ایده این است که آنها از شما خرید خواهند کرد، چون شما اعتماد آنها را جلب کرده‌اید.

:Barry Graubart

بازاریابی محتوایی رویکردی است که با استفاده از آن شرکت‌ها به دنبال مولفین رفته یا محتوای مرتبط با زمینه را به اشتراک‌ می‌گذارند تا پیام برندشان را ایجاد یا تقویت کنند.

:Susan Gunelius

بازاریابی محتوایی فرآیند ارتقاء مستقیم و غیرمستقیم یک کسب و کار یا برند از طریق محتوای متنی، ویدئویی یا صوتی ارزش‌آفرین، چه آنلاین و چه آفلاین است.  محتوا می‌تواند به شکل بزرگتر و طولانی‌تر ظاهر شود، مثل وبلاگ، مقالات، کتاب‌های الکترونیکی و … یا به شکل کوچکتر و کوتاهتر، مثل به روزرسانی‌های توییتر، به روزرسانی‌های فیسبوک، تصاویر و … یا به صورت گفتگومحور باشد، مثل اشتراک محتوای خوب از طریق توییتر یا شرکت در یک بحث فعال از طریق بخش نظرات وبلاگ.

:Ann Handley

بازاریابی محتوایی هر چیزی است که یک فرد یا سازمان برای گفتن داستانش ایجاد و به اشتراک می‌گذارد.

0 دیدگاه 137 بازدید 7
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.