تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ کسب و کار

تعریف ۵۰ متخصص بازاریابی از بازاریابی محتوا – بخش دوم

بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا، از جمله واژه‌هایی هستند که در سالهای اخیر به صورت گسترده در فضای رسانه ها به کار گرفته می‌شوند.

تعریف ۵۰ متخصص بازاریابی از مفهوم بازاریابی محتوا

بخش دوم

Erika Heald: بازاریابی محتوا استفاده از محتوا برای ایجاد روابط با مخاطبان در طولانی مدت است تا وقتی محصول یا خدمتی معرفی کردید که می‌تواند مشکلات آنها را حل کند، بلافاصله شما به ذهن‌شان خطور کنید.

Matt Heinz: چه چیزی در بازاریابی و فروش،  بازاریابی محتوایی محسوب نمی‌شود؟ صندوق صوتی، نمایش آگاهی شما در یک غرفه یا جایگاه ویژه…. من تعریف آن هندلی را دوست دارم:”هر چیزی که آفتاب بر آن بگسترد محتواست”. این نقل قول برگرفته از یکی از قسمت‌های کارتون شیرشاه است. جایی که پدر و پسر بالای یک تپه نشسته‌اند و آفتاب طلوع می‌کند. دیالوگی که در اینجا از زبان پدر می‌شنویم این است که:”هر چیزی که آفتاب بر آن بگسترد قلمروی ماست”. این یعنی ایمیلی که در چند دقیقه می‌نویسید محتواست. دستورالعملی که روی محصول چاپ می‌کنید محتواست. اینکه چطور پاسخ تلفن‌ها را می‌دهید محتواست. همه این موارد محتواست و همه آنها اهمیت زیادی دارند.

Anne Holland : بازاریابی محتوایی عمل استفاده از محتوا(وبینار، گزارش کوتاه، مقاله، پست وبلاگ، توییت، ویدئو و…) به همراه ارزشی فراتر از محتوای بازاریابی سنتی به عنوان روشی برای ارائه افکار رهبری، برندینگ و رشد و جذب مشتریان بالقوه و احتمالی به سمت محصولات و خدمات‌تان است.

بازاریابی محتوایی همیشه وجود دارد. در صنعت چاپ و نشر، محتوایی که برای اهداف بازاریابی استفاده می‌شود به عنوان رپورتاژ آگهی شناخته می‌شود.

مشکلی که امروزه هم برای ناشران حرفه‌ای و هم عامه مردم وجود دارد این است که تفاوت بین محتوای منتشر شده برای بازاریابی و محتوای منتشر شده به عنوان یک محصول نهایی را بدون در نظر گرفتن پیام بازاریابی که به آنها گره خورده را نمی‌دانند.

رپورتاژ به حدی گسترش پیدا کرده که بسیاری از مصرف کنندگان باور دارند که تمام محتواها رپورتاژ آگهی است.

Kelly Hungerford: بازاریابی محتوایی فرصتی برای برندهاست تا فراتر از محتوای اصلی‌شان فکر و پیام‌ ارسالی باید متضمن ترکیبی از محتوای اصلی و محتوای مرتبط با موضوع در جهت تقویت جایگاه آنها با مصرف‌کنندگان باشد.

از کوچکترین برندهای شخصی تا صنایع بزرگ، سازمان‌هایی با هر اندازه می‌توانند از بازاریابی محتوایی سود ببرند. بازاریابی از طریق محتوای مرتبط زمان و هزینه را کاهش داده، قابلیت دیده شدن و کسب نتیجه را افزایش و به سرعت و به طور موثری افکار پیشرو را ارائه می‌دهد. تنها کافی نیست که فرآیند تولید محتوا را خودکار کرده و صفحات سایت را با حجم زیادی از اطلاعات پر کنید.

یک استراتژی برنده وقتی تکنولوژی و مردم با هم کار کنند موفق می‌شود. خودکارسازی می‌تواند به فیلتر، تسهیل و آشکار کردن گنجینه پنهان کمک کند، امّا این قابلیت انسان-انتخاب با فکر و توجه به محتوا- است که یک تجربه برند واقعاً جدید و جذاب برای مخاطبان می‌سازد تا آنها آن را پیدا کرده، لذت برده و به اشتراک بگذارند.

Nadya Khoja: بازاریابی محتوایی فرآهم کردن توصیه‌های با ارزش و کاربردی برای مخاطبان‌تان در هر کانالی که هستند می‌باشد.

Brian Kolb: بازاریابی محتوایی درباره مهیا کردن ارزش برای مخاطبان در هر کانالی که حضور دارند است.

Rebecca Lieb:

آیا تا به حال بروشور یا آگهی یک شرکت را در دست گرفته‌اید؟

آیا تا به حال یک آگهی یا شبکه مربوط به خرید را در تلویزیون دیده‌اید؟

آیا تا به حال یک محصول تصویری که مزایای یک تشک جدید یا یک مقصد جهت تعطیلات را توضیح می‌دهد را سفارش داده‌اید؟

آیا تا به حال در خبرنامه یک شرکت عضو شده‌اید؟

همه اینها تعدادی از راه‌هایی هستند که شرکت‌ها از محتوا برای عرضه‌ محصولات و خدمات‌شان به مشتریان و خریدارن بالقوه استفاده می‌کنند.

به عبارت دیگر، بازاریابی محتوا چیز جدیدی نیست.

شرکت‌ها برای سالها در حال تولید و توزیع محتوا بوده‌اند، هم برای جذب کسب و کارهای جدید و هم حفظ مشتریان فعلی.

استفاده از محتوا برای فروش، فروش نیست.

تبلیغات هم نیست.

استراتژی بازاریابی فشار هم نیست، جایی که پیام برند به زور به گروهی از مصرف کنندگان القا می‌شود.

در عوض، این شیوه از بازاریابی مثل استراتژی بازاریابی کششی است. بازاریابی است که مخاطبان را به سمت خود جذب می‌کند.

وقتی مصرف‌کنندگان به شما نیاز دارند، شما را به وسیله محتوای مرتبط، آموزشی، مفید، قابل رقابت، جذاب و گاهی سرگرم کننده پیدا می‌کنند.

Manta: جذب کاربران و ایجاد روابط طولانی مدت با آنها از طریق محتوای مرتبط، جذاب و مفید.

Michele Linn: بازاریابی محتوایی فرایندی است که شما محتوای مفید و مرتبط برای مشتریان فعلی و بالقوه‌تان فراهم می‌کنید تا کمکی باشد به حل مسائل‌ آنها. در عوض، شما وفاداری و اعتماد به برندتان را بنا کرده و در نهایت مخاطب و سود بیشتری کسب می‌کنید.

Jason Miller: بازاریابی محتوایی، رشته‌ای از بازاریابی است که محتوایی را تولید، توسعه و بهینه می‌کند تا مخاطبان خود اعم از مشتریان فعلی و احتمالی را آگاه کرده، الهام بخشده و سرگرم ‌کند. اگر این کار به درستی انجام شود در نهایت منجر به فروش محصول یا خدمات خواهد شد.

Susan Moeller: بازاریابی محتوایی چرخه تولید محتوایی است که مخاطبان‌تان را جذب و به آنها ارزش ارائه کرده و همانطور که به درک محصول یا خدمات‌تان کمک می‌کنید، آنها می‌توانند یک تصمیم خرید آگاهانه بگیرند.

:Lee Odden 

تعریف ساده: بازاریابی محتوایی هماهنگ کردن نیازهای مشتریان با اهداف کسب‌ و کار از طریق محتوای هدفمند است.

تعریف پیچیده: بازاریابی محتوایی یک رویکرد بین‌المللی برای جذب، درگیر کردن و الهام بخشیدن به مشتریان از طریق محتوا است تا نتیجه‌گیری منطقی برای خرید و به اشتراک‌گذاری محصول و خدمات شما داشته باشند و پذیرای علایق و رفتارهای مختلفی در طول چرخه خرید باشد.

Aaron Orendorff : بازاریابی محتوایی به اشتراک‌گذاری راه‌حل‌های حقیقی برای مشکلات حقیقی و برای آدم‌های حقیقی است که به صورت رایگان انجام می‌شود.

هر قطعه از محتوا باید به دو سوال پاسخ دهد:

  1. این محتوا مردم را از چه چیزی نجات می‌دهد؟
  2. این محتوا چه نتیجه‌ای برای آنها به ارمغان می‌آورد؟

Marlene Oliveira: بازاریابی محتوایی تغییر جریانی است: از تولید محتوا به خاطر خود محتوا تا داشتن دیدگاه استراتژیک نسبت به محتوایی که تولید و مخاطبی که برایش این محتوا را عرضه می‌کنیم. بازاریابی محتوایی ایجاد محتوای عالی است که به ما در کسب مخاطبان جدید و تغذیه روابط با مخاطبان فعلی کمک می‌کند-مادامیکه در کسب اهداف خاص کسب و کار از ما پشتیبانی و حمایت کنند.

Roger Parker: بازاریابی محتوایی هنر و علم ایجاد، به اشتراک‌گذاری و توزیع اطلاعات مفید، مرتبط و تأمل‌برانگیزی است که به مشتریان، سرمایه‌گذاران یا حمایت‌کنندگان کمک می‌کند تا تصمیمات خرید آگاهانه‌ای بگیرند، مادامیکه اهداف سازمان و شرکت شما را هم پشتیبانی و برآورده کنند.

Shana Pilewski: فراهم کردن محتوای با کیفیتی که ارزشی را از طریق رسانه‌های مختلف به مخاطبان ارائه می‌دهد. چه این محتوا آموزشی باشد، چه اطلاعاتی یا حتی سرگرم‌کننده.

Chad Pollitt: برای من، به عنوان کسی که همه چیز را ساده نگه می‌دارد؛ بازاریابی محتوا یعنی قیف کامل بازاریابی که از برخی از شکل‌های محتوا استفاده می‌کند. نکته اصلی همین قیف کامل بازاریابی است. بدون محتوایی که در بالای قیف بازاریابی قرار دارد، یک برند نمی‌تواند مخاطبی را جذب کند، نیاز به گفتن نیست، حتی یک نفر. بدون محتوایی که در میانه‌ی قیف بازاریابی قرار دارد، یک برند نمی‌تواند از مخاطبان نتیجه موثری برای کسب و کار جدیدش بگیرد.

Joe Pulizzi  : بازاریابی محتوایی یک تکنیک بازاریابی برای ایجاد و توزیع محتوای با ارزش و مرتبط برای جذب، نگهداری و درگیر کردن مخاطبان هدف مشخص و درک شده است-البته با هدف هدایت مشتریان به سمت عمل سودآور مثل خرید خدمت یا محصول شماست.

Robert Rose : بازاریابی و تبلیغات سنتی به جهان می‌گویند که شما یک آدم معروف و موفق هستید. بازاریابی محتوایی به جهان نشان می‌دهد که شما یک آدم معروف و موفق هستید.

David Meerman Scott :

شما می‌توانید توجه دیگران را بخرید.(تبلیغات)

شما می‌تواند برای جلب توجه رسانه‌ها درخواست کنید(روابط عمومی)

شما می‌توانید هر بار با احاطه کردن مردم توجه آنها را جلب کنید(فروش)

یا اینکه از طریق ایجاد محتوای باارزش و جالب و بعد نشر آن به صورت آنلاین و رایگان: یوتیوب، وبلاگ، گزارش کوتاه، عکس، اینفوگرافیک، توییت، کتاب الکترونیکی، صفحه فیسبوک، توجه مخاطبان و مشتریان را به سمت خود جلب کنید.

Jim Siegel : بازاریابی محتوایی:

  • به اشتراک‌گذاری دانش خلاقانه-استفاده از محتوا در طول بسترهای چندگانه برای کسب مخاطبان مختلف- با هدف تاثیر بر افکار یا هدایت رفتار آنها.
  • به اشتراک‌گذاری محتوایی که برای مخاطبان باارزش و مرتبط است تا به شکل گرفتن گفتگو و رشد کسب و کارمان کمک کند.
  • درخواست از ما برای پیدا کردن علایق حرفه‌ای، نیازهای فوری و مجموعه‌ای از مهارت‌های آینده و سپس برآورده کردن آنها از طریق محتواست.

Ivana Taylor  : بازاریابی محتوایی مثل ارائه اطلاعات درباره کولر آبی در انجمن مشتریان‌تان است. وقتی مخاطب شما تشنه دانش است، آنها به سراغ محتوای شما می‌آیند. اگر واقعاً محتوای خوبی باشد، افراد دیگری هم هستند که می‌توانند جذب شده، سوال پرسیده و از اینکه چرا شما بهترین امیدشان برای کمک گرفتن هستید مطمئن شوند.

Christoph Trappe  : بازاریابی محتوایی به اشتراک‌گذاری محتوای مفید و مرتبط با مخاطبان برای کسب اهداف است-چه اهداف خودمان و چه مخاطبان.

Anna Maria Virzi: بازاریابی محتوایی دربرگیرنده‌ی مجموعه‌ی وسیعی از رویکردهای بازاریابی است که برای سالها از آنها استفاده می‌کردیم. فقط اینکه امروزه بازاریاب محتوا وارد فضای تعاملی بیشتری شده و در بسترها و کانال‌های جدیدتری ظاهر می‌شود.

رویکردهای سنتی شامل ضمیمه‌های چاپ و نشر سفارشی و رپورتاژآگهی در روزنامه و مجلات است. در حوزه بازاریابی B2B و در فضای آنلاین، بیش از یک دهه است که از گزارش‌های مختصر(white paper) به خوبی برای جذب ترافیک و مشتریان بالقوه استفاده می‌شود.

با افزایش استفاده از شبکه‌های اجتماعی و تلفن‌های هوشمند، برندها می‌توانند روزنامه‌ها، مجلات و تلویزیون را در جهت ارتباط مستقیم با مشتریان فعلی و بالقوه از طریق توییتر، فیسبوک و سایر شبکه‌های اجتماعی کنار بگذارند.

دیگه چی، برندها می‌توانند ادامه همکاری با شرکت‌های رسانه‌ای سنتی برای جذب مخاطبان آنلاین آنها را انتخاب کنند.

سازمان‌های رسانه‌ای هم با پیدا کردن یا ایجاد تیم‌های بازاریابی محتوایی‌شان پاسخ می‌دهند. پس، امروزه چه کسی ناشر است؟ چه کسی بازاریاب؟

بازاریابی محتوایی صنعت نشر/تلویزیون/رادیو/رویدادها-و بازاریابی- را در جهت ایجاد مخاطب، ارائه محتوای مناسب و مرتبط همچون گزارش‌های کوتاه، ویدئو یا مقالات و در نهایت تبدیل طرفداران، دنباله‌روها، خوانندگان و تماشاگران به مشتریان واقعی به همدیگر پیوند می‌زند.

Dr. William J. Ward aka : بازاریابی محتوایی استراتژی ایجاد و به اشتراک‌گذاری ایده‌ها، اطلاعات و منابع است. بازاریابی محتوایی کلیک، ریتوئیت، لایک، ۱+ نیست. اینها تنها معیارهایی برای این هستند که ببینیم آیا محتوا براساس استراتژی پیش می‌رود یا نه.

0 دیدگاه 155 بازدید 3
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.