تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ بازی , تفریح , خانواده , سبک زندگی , سرگرمی , ورزش و سلامت

بازی‌های گروهی در جمع‌های دوستانه

آیا می‌دانید وقتی با دوستان یا خانواده دور هم جمع می‌شوید چه بازی‌هایی انجام دهید؟ البته امروزه با وجود مشغله‌هایی که افراد دارند فرصت کمی برای در کنار هم بودن وجود دارد. از سوی دیگر جوانان و نوجوانان بیش‌تر اوقات فراغت خود را در کنار دوستان‌شان می‌گذرانند؛ اما اگر بخواهید دوستان یا اعضای خانواده را دور هم جمع کنید بازی برای شما فرصت فراهم می‌کند تا اوقات خوشی در کنار هم سپری کنید و بازی‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید در این زمان‌ها انجام دهید.

مسابقه‌ی کیسه‌ها
مسابقه‌ی کیسه‌ها با نام مستعار «gunny races» در دهه‌ی ۱۸۰۰ میلادی محبوب شد و هنوز هم بسیاری از افراد آن را انجام می‌دهند. تنها چیزی که نیاز دارید چند کیسه‌ی بزرگ یا روبالشتی برای هر نفر است (کیسه‌های باید تا دور کمرشان برسند)، به علاوه باید فضای کافی برای بازی وجود داشته باشد تا شرکت‌کنندگان به خط پایان برسند. اگر کیسه در دسترس نیست می‌توانید مسابقه‌ی دو پایی انجام دهید که در آن پای شرکت کنندگان را با طناب به هم می‌بندید (به صورت جفت جفت) و باید با هم به خط پایان برسند.
نیمه‌ی گمشده
برای این بازی ابتدا لیستی از زوج‌های معروف آماده کنید. سپس روی کارت‌های کوچکی اسامی همه‌ی آن‌ها را بنویسید و کارت‌ها را بین مهمانان پخش کنید. به هر فرد یک کارت بدهید و از آن‌ها بخواهید هویت خود را فاش نکنند. سپس با پرسیدن سوالاتی که جواب آن‌ها بله و خیر است هر فرد باید زوج خود را پیدا کند؛ افرادی که زودتر شریک خود را پیدا کنند برنده می‌شوند.
تک‌تیرانداز
هدف این بازی پیدا کردن تک‌تیرانداز یا جوکر است. برای این بازی به تعداد افراد کارت بردارید و یکی از کارت‌ها باید جوکر باشد. همه‌ی افراد به شکل دایره بنشینند به طوری که همه صورت یکدیگر را ببینند. سپس کارت‌ها را بین همه تقسیم کنید، هیچکس نباید بگویید چه کارتی دارد.
یکی از افراد جوکر را دارد، بنابراین او تک‌تیرانداز است و بقیه‌ی افراد باید تک‌تیرانداز را پیدا کنند. تک‌تیرانداز باید بدون آنکه دیگران متوجه شوند به افراد چشمک بزند. زمانی که تک‌تیرانداز به کسی چشمک زد آن فرد از بازی خارج می‌شود و باید بگوید «من مردم.» و از دایره خارج شود. هیچکس به جز جوکر نمی‌تواند چشمک بزند. اگر حدس می‌زنید جوکر چه کسی است می‌توانید به گروه بگویید اما اگر حدس‌تان اشتباه بود می‌میرید و از بازی خارج می‌شوید. اگر حدس‌تان درست بود شما برنده هستید. این بازی تا زمانی ادامه می‌یابد که جوکر پیدا شود یا همه از بازی خارج شده و جوکر برنده شود.
چشم بستن
برای این بازی باید گروه‌های دو نفره تشکیل دهید. یکی از افراد در هر گروه باید با دستمال چشم‌هایش را ببندد و باید مطمئن شودی چیزی نمی‌بیند. به علاوه برای این بازی به فضای بازی زیادی نیاز دارید و نباید اشیای شکستی در آن محیط وجود داشته باشد.
هر کدام از گروه‌ها در بخشی از محیط قرار بگیرند، سپس باید آویزی را در جایی قرار دهید این آویز جایزه‌ای است که افرادی که چشم‌های‌شان بسته است باید آن را پیدا کنند تا تیم‌شان برنده شود. در هر تیم فردی که چشم‌هایش باز است باید هم‌تیمی خود را راهنمایی کند تا زودتر به آویز برسد؛ اما برای این کار نمی‌تواند از دست‌هایش استفاده کند بلکه با صحبت باید مسیر را به او بگوید.

صندلی و موسیقی
در این بازی چند صندلی را در مرکز اتاق قرار می‌دهید و شرکت‌کنندگان بازی در اطراف آن قرار می‌گیرند؛ تعداد صندلی‌ها باید یکی کم‌تر از تعداد شرکت‌کنندکان باشد. سپس موسیقی شروع می‌شود و در طی پخش موسیقی شرکت‌کنندگان در اطراف صندلی‌ها می‌چرخند، به محض قطع شدن موسیقی باید همه روی اولین صندلی بنشینند. در صورتی که فردی صندلی نداشته باشد از بازی خارج می‌شود. در هر مرحله علاوه بر فردی که از بازی خارج می‌شود یک صندلی نیز از بازی حذف می‌شود. بازی تا زمانی ادامه می‌یابد که تنها یک نفر باقی بماند.

0 دیدگاه 347 بازدید 12
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.