تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ خانواده , سبک زندگی

با شوهر بی‌توجه چه کنیم؟

کشف علت

با پرسش مستقیم درباره‌ی چرایی بی‌توجهی وی به احساسات‌تان، علت رفتار شوهرتان را کشف کنید. ممکن است دریابید این بی‌توجهی به دلیل شوخی شما بوده است که به وی برخورده است. هدف از این رفتار را شناسایی کنید. شوهری که موفقیت‌های شما را نقد می‌کند، رویاها و اهداف شما را نابود می‌کند و نسبت به نظرات شما بی‌تفاوت است احتمالا از موضوع دیگری دچار رنجش یا خشم شده است. برای کشف دلیل این رفتار یک وقت ملاقات با مشاور ازدواج تعیین کنید. یک مشاور یا درمانگر حرفه‌ای می‌تواند به شما در تعیین مرزهای ارتباطی کمک کند.

مقابله با بی‌توجهی

نسبت به بی‌توجهی همسر خود قاطع باشید: احساسات خود را پنهان نکنید، با هر نظر یا رفتاری که حس می‌کنید ناشی از بی‌توجهی است مقابله کنید. از احساسات و عواطف خود دفاع کنید و به او بگویید که نظرات و بی‌توجهی او بی‌احترامی به شماست. به او بگویید: «وقتی به احساساتم توجه نمی‌کنی، احساس می‌کنم به من توهین شده» یا «وقتی با این لحن با من حرف می‌زنی احساس تنهایی و بی‌ارزش بودن می‌کنم.»

مرزهای رفتاری تعیین کنید: از شوهر خود بخواهید در تهیه‌ی فهرستی از رفتارها و نظرات که هر دو شما آنها را توهین‌آمیز تلقی می‌کنید به شما کمک کند تا از آسیب به احساسات یکدیگر و بروز خشم در دیگری جلوگیری کنید.

اعتراض خود را به نسبت به بی‌توجهی با آرامش بیان کنید: لحن تند و تیز و خشمگین در حین صحبت از این موضوع شوهرتان را به موضع دفاعی می‌برد و نتیجه‌ای از بحث نخواهید گرفت جز اینکه محکوم خواهید شد.

به خودتان توجه کنید: در برابر بی‌توجهی شوهرتان از خودتان به لحاظ احساسی و فیزیکی مراقبت کنید. با استفاده از تکنیک‌های تنفس کنترل شده و با استراتژی‌های آرامش‌بخش سلامت روان خود را مدیریت کنید تا آرام‌تر باشید. وقتی آرام باشید، بهتر می‌توانید به رفتار وی پاسخ دهید.

در مسائل کوچک درگیر نشوید: به جای آن، رفتارهایی را در نظر بگیرید که برای شما اهمیت بیشتری دارند. اگر قرار باشد نسبت به هر نظر و رفتاری حساس شوید و عکس‌العمل نشان دهید، کم‌کم در وضعیتی گیر می‌کنید که دائما در حال جنگ با همسرتان هستید. به پاسخ خود نسبت به بی‌توجهی همسرتان فکر کنید و احتمال تقلید کردن خودتان از این رفتار را ارزیابی کنید.

این مسئله را به یاد داشته باشید که نمی‌توانید به تنهایی همسرتان را تغییر دهید. از تلاش برای تغییر وی، به خصوص اگر خودش تمایلی ندارد، دست بکشید. کتاب‌هایی را به وی پیشنهاد دهید تا بتوانید هر دو بر روی روابط خود کار کنید و به تعادل و هماهنگی در برخورد برسید.

0 دیدگاه 154 بازدید 3
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.