تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سبک زندگی , سرگرمی , سفر و گردشگری

بلندترین سرسره آبی دنیا

در این بخش از گینس‌های گردشگری قصد داریم به معرفی بلندترین سرسره‌ی آبی دنیا که در ایالت کانزاس آمریکا است بیشتر آشنا شویم.

وسایل بازی پارک‌های آبی و شهربازی‌ها بهانه‌ی خوبی برای ثبت رکورد در گینس هستند و صدها رکورد از قبیل ترن هوایی با بیشترین مسیر وارونه، سریع‌ترین ترن هوایی و … موجود می‌باشند اما یکی از هیجان‌انگیزترین و وحشتناک‌ترین وسایلی که در گینس نامش به ثبت رسیده بلندترین سرسره‌ی آبی است، این سرسره‌ی آبی در پارکی به نام وروکت (Verrückt) در آمریکا واقع شده است، این سرسره ۵۱٫۳۸ متر ارتفاع دارد یعنی باید تا این ارتفاع بالا بروید و از آن جا با استفاده از تیوپ‌های مخصوص سر بخورید و پایین بیایید.

باید بسیار شجاع باشید تا این سرسره را برای سرگرمی انتخاب کنید زیرا تقریبا باید باید عمودی بالا بروید و از بالاترین نقطه‌ی سرسره با سرعت ۱۰۴٫۶ کیلومتر در ساعت به سمت پایین سر بخوردید.

این سرسره‌ی غول پیکر که با نام (Schlitterbahn) شناخته می‌شود از مهم‌ترین دلایل شهرت پارک آبی وروکت می‌باشد، این سرسره به گونه‌ای ساخته شده که کاملا ایمن باشد، دور تا دور سرسره با تورهایی محفوظ شده‌اند تا سرسره سواران به پایین سقوط نکنند و آسیبی نبینند.

شاید با خواندن یک متن در رابطه با بلندترین سرسره‌ی دنیا تصور کنید که سر خوردن از روی آن کار سختی نیست اما هنگامی که بدانید ارتفاع این سرسره از آبشار نیاگارا هم بیشتر است شاید لازم باشید بیشتر تفکر کنید.

رکورددار بلندترین سرسره‌ی آبی دنیا پیش از این سرسره، سرسره‌ای با نام (Kilimanjaro) بود که در شهر ریودوژانیرو قرار دارد، سرسره‌ای که هم اکنون به ارتفاع ۴۹٫۹ در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است.

جدول گینس

رکورد دار Schlitterbahn
مکان کانزاس
زمان ثبت رکورد ۲۰۱۴ میلادی
0 دیدگاه 134 بازدید 2
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.