تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ آموزش

آیا ترامپ رییس جمهور است؟

حضور ترامپ در این جایگاه به شدت غیر قابل باور است  به خصوص وقتی یادمان باشد صاحب فعلی کاخ سفید مردی است به نام باراک حسین اوباما . ولی حالا حضور مردی از جنس طبقه ی متمول آمریکا ، در جایگاه منجی آمریکای ورشکسته . البته این ورشکستگی واژه ای است که خود ترامپ به آن علاقه ی ویژه ای داشت . اصرار ترامپ بر جایگاه نجات بخش خود و همچنین حضور او از جانب طبقه ی کم درآمد آمریکا را میتوان از شوخی های بزرگترین انتخابات جهان دانست . انتخاباتی که بزرگی اش نه به واسطه  تعداد افراد شرکت کننده بلکه به واسطه ی تاثیرگذاری اش به این نام شناخته شده . انتخابات کشوری با بزرگترین ارتش دنیا . انتخاباتی که شاید جان میلیون ها انسان و آینده ی میلیون ها جوان در دست آن است .

اما مهمترین سوال پیش رو چیز دیگری است . آیا ترامپ رئیس «جمهور » است ؟ . شاید زمان موضوع را به مرور حل کند ولی باور به اینکه ریاست جمهوری یک ملت چنان مواضعی سخیف در مورد موضوعاتی به سادگی گرمایش زمین گرفته است اصلا ساده نیست . رئیس جمهوری که به راحتی حرف از کشیدن دیوار بین ایالات متحده و مکزیک میکند گو اینکه بربر ها در آن سوی مرز ها زندگی میکنند . وقتی از بیرون کردن مسلمانان از آمریکا حرف میزند و خطاب به اروپایی ها میگوید که مشکل اصلی روند حضور مسلمانان در ممالک آنهاست . این فرد چندان با کاراکتر های قبلی ریاست جمهوری آمریکا سنخیتی ندارد.

شاید وقت آن رسیده که برای دموکراسی فکری کرد . شاید بهتر باشد به جای رای برای همه ؛ رای را به اقلیتی داد که آینده نگری کافی را برای برگزیدن رهبر خود داشته باشد . شاید وقت آن شده که اکثریت دهن بین و کوته نظر از تاثیر بر قدرت دور شود . نباید وقت نسل ها را گرفت و هر هشت سال اوضاع را بر هم زد . شاید بهتر باشد رهبری عاقل صدها سال حکومت کند تا اینکه هر دو دهه یکبار مردی بی کفایت اوضاع را به هم بریزد .

بهتر است قبول کنیم ؛ ترامپ خوب است . ترامپ به ما میگوید که دموکراسی انتهای مسیر نیست.

باید فکری برای جایگزینی یا بهبود این مسیر کرد.

1 دیدگاه 276 بازدید 14
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

یک دیدگاه

  1. مهدی says:

    شاید وقت آن رسیده که برای دموکراسی فکری کرد . شاید بهتر باشد …

    فکر این برای بشر شده ولی بشر معصوم رو کنار گذاشته و به خودش متکی شده

یک دیدگاه

  1. مهدی says:

    شاید وقت آن رسیده که برای دموکراسی فکری کرد . شاید بهتر باشد …

    فکر این برای بشر شده ولی بشر معصوم رو کنار گذاشته و به خودش متکی شده