تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سینما و تئاتر , هنر و ادبیات

تصویربرداری معمای شاه تمام شد

تصویربرداری سریال «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی که دی ماه سال ۹۱ کلید خورده بود، بعد از گذشت ۴ سال امروز به پایان رسید. در این سریال تاریخی بازیگران شناخته شده بسیاری به ایفای نقش پرداختند. «معمای شاه» از زمان آغاز پخش، با اعتراض‌هایی درباره صحت مسائل و اتفاق‌های تاریخی روبه‌رو شده است.

دی ماه سال ۹۱ بود که محمدرضا ورزی، کارگردان مجموعه‌هایی چون «عمارت فرنگی»، «سال‌های مشروطه» و… تصویربرداری سریال «معمای شاه» را آغاز کرد. این سریال که سال گذشته از شبکه یک به روی آنتن رفت، تا به امروز با واکنش‌های مختلف و متفاوتی روبرو شده است.

«معمای شاه» در ابتدا قرار بود، یک سریال ۸۰ قسمتی باشد، اما بعدها شایعه‌‌هایی در مورد افزایش قسمت‌های آن تا ۱۱۰ قسمت هم شنیده شد که در نهایت علی لدنی تهیه کننده این سریال اعلام کرد تعداد قسمت‌های این مجموعه بین ۶۰ تا ۷۰ قسمت خواهد بود.

اما با گذشت چهار سال، تصویربرداری این سریال تاریخی امروز به پایان رسید. «معمای شاه» مقطع تاریخی دهه ۱۳۳۰ تا تا پیروزی انقلاب اسلامی را به تصویر کشیده است.

در این مجموعه تلویزیونی امیر یل ارجمند، جعفر دهقان، مهراوه شریفی‌نیا، حدیث فولادوند،‌ گوهر خیر اندیش، محمدرضا شریفی‌نیا، یوسف صیادی، سپد امیر سلیمانی، آرام جعفری، داریوش کاردان، حسام نواب صفوی،‌ ثریا قاسمی، سیاوش طهمورث، نرگس محمدی و… به ایفای نقش پرداختند.

0 دیدگاه 184 بازدید 4
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.