تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سبک زندگی , ورزش و سلامت

تمرین برای بهبود آستیگمات چشم

از آستیگمات رنج می‌برید؟ آیا دید شما کمه و سلامت چشم‌هاتون به خطر افتاده؟ در این صورت، واضحه که باید به فکر درمان چشم‌هاتون باشید. اما در کنار درمان‌های موجود، تمرین‌هایی برای تسریع درمان وجود دارند. براتون جالبه که بدونید این تمرین‌ها به چه صورت هستند؟ این مطلب می‌تونه به سوالات شما جواب بده.

ورزش دادن چشم‌ها: اگر از مطالعه لذت می‌برید یا شغل‌تون ایجاب می‌کنه که ساعت‌ها به مانیتور خیره بشید، کاملاً قابل درکه که چقدر ممکنه با مشکل تاری دید دست و پنجه نرم کنید. حتی اگر پزشک شما نسخه مناسب و راه حل مشکل‌تون رو در اختیار شما قرار داده، راه دیگه‌ای هم برای بهبود وضعیت چشم‌ها وجود داره و اون ورزش دادن چشم‌هاست. شاید این نوع ورزش‌ها، دید شما رو کاملاً اصلاح نکنه، اما درمان رو تسریع می‌کنه. در این مطلب چند تا از این ورزش‌ها رو با شما به اشتراک می‌گذاریم.

استراحت دادن ماهیچه‌ها: این تمرین‌ها به شما کمک می‌کنه که به ماهیچه‌های چشم‌هاتون استراحت بدید و به بهبود وضعیت اون‌ها کمک کنید. هدف از این تمرین، اینه که بتونید فشار رو از روی ماهیچه‌های چشم‌ها کم کنید. پس در صورتی که در چشم‌هاتون احساس درد می‌کنید، برای مدتی به اون‌ها استراحت بدید تا فشار زیادی رو متحمل نباشند. انگشت شست خود رو جلو بینی قرار بدید. دقت کنید که فاصله انگشت تا بینی شما حداقل ۱۰ سانتیمتر باشه. انگشت خود رو تا جایی بالا ببرید که قادر به دیدن اون نباشید. حدود ۲ ثانیه مکث کنید. در این زمان ممکنه در عضلات چشم‌هاتون احساس فشار کنید. خیلی آرام انگشت‌تون رو به جای اول برگردونید. وقتی که این کار رو می‌کنید کم کم، کاهش فشار رو در چشم‌هاتون احساس می‌کنید. در مرحله بعد انگشت خود رو فقط تا کنار پیشانی بالا ببرید. شما می‌تونید نقطه‌های فرضی دیگه‌ای رو بالای سرتون در نظر گرفته و این تمرین رو ادامه بدید تا دوباره به نقطه اول برسید. این تمرین باید طی ۲ دقیقه انجام بشه و در طول روز ۲ تا ۴ بار تکرار بشه.

ماساژ کره چشم: این تمرین بسیار مفیده، به خصوص برای افرادی که از آستیگمات شدید رنج می‌برند. چون باعث می‌شه که عدسی چشم، به حالت طبیعی خودش برگرده.

یک راهنمایی سریع برای انجام این تمرین: پلک‌هاتون رو ببندید و انگشت‌های اشاره خود رو روی پلک‌های بسته بگذارید. دقت کنید که بیش از حد به پلک‌هاتون فشار وارد نکنید. چشم‌هاتون رو با انگشت، به آرامی به سمت چپ و راست، بالا و پایین، در جهت عقربه‌های ساعت، و خلاف جهت عقربه‌های ساعت حرکت بدید. هر حرکت رو تا ۱۰ بار تکرار کنید. حرکات رو به نرمی و آرامی انجام بدید. این تمرین رو طی ۱ دقیقه انجام بدید. کششی که به چشم‌ها وارد میشه باید در حد متوسط باشه.

تمرین حین مطالعه: این تمرین خیلی جالبه، در هر زمانی از روز قابل انجامه و برای اوقاتی که در چشم‌هاتون احساس خستگی می‌کنید مناسب هست. هنگام انجام این تمرین توجه کنید که چشم‌هاتون به هیچ وجه لنز نداشته باشند. می‌تونید با خوندن کتاب تمرین خود رو شروع کنید. بعد از مدتی کتاب خواندن، چشم‌هاتون رو به هدف دیگه‌ای بدوزید. مثلاً به یک کارت بازی زل بزنید. بعد از چند ثانیه، به خوندن مطلب کتاب ادامه بدید. هر از گاهی می‌تونید این تمرین رو تکرار کنید و به اجسام دیگه خیره بشید. این کار رو تا زمانی که چشم‌ها خسته بشند، ادامه بدید.

اگر آستیگمات دارید یا چشم‌هاتون در طول روز خسته میشند، یا اگر کسی رو می‌شناسید که از آستیگمات رنج می‌بره، تمرین‌ها و ورزش‌هایی که گفته شد، می‌تونه کمک زیادی به بهبود این مشکل بکنه.

0 دیدگاه 215 بازدید 5
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.