تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ آموزش , سایر دسته ها

توصیه های دوران سربازی (قسمت اول)

موضوع از این قرار است که رفتن به یک مکان خاص جدید یا شروع یک کار جدید استرس و اضطراب های خاص خودش را داره.

 این موضوع کاملاً طبیعی است و به مرور زمان این استرس و اضطراب کاهش پیدا میکنه تا جایی که دیده شده برای ادامه آن اشتیاق هم ایجاد شده.

آیا دوران سربازی دوران سختی است ؟

تا حدودی این را  همه قبول دارند اما واقعیت چیزه دیگه ای است. سخت است چون به آن عادت نداریم. هرچه زودتر با آن کنار بیایید، سریعتر به آرامش قبلی می­رسید.

سربازی رفتن وقت تلف کردنه؟

 ۱۰۰% این مطلب درست است. پس بهتره یک راهی برای گذران وقت تو دوران سربازی پیدا کنید. اما اوایل سربازی اینقدر سرتون شلوغ است که وقت خوابیدن هم ندارین. اما بعد از دوران آموزشی سربازی و بعد از اینکه تو یگان جا افتادید، وقت پرت خیلی زیاد خواهید داشت.

جیم زدن در سربازی

جیم زدن یا از زیر کار در رفتن یکی از مهارت­هایی که کم کم تو دوران سربازی بدست خواهید آورد. و کلا دو نوع نگرش داریم به این قضیه. نگرش اول: ماموریت را درست انجام بدهید که تومخی (اعتراض پرسنل کادر به پرسنل وظیفه به هر دلیلی را تومخی گویند.) نداشته باشید. نگرش دوم: جیم زدن و از زیر کار در رفتن. البته اینکه شما کدوم رو ترجیح خواهید داد خیلی بستگی به برخورد اولیه­ای که با شما در شروع دوران سربازی می­شود، دارد. به نظر من تا وقتی که جلوی چشم پرسنل کادر هستین فکر جیم زدن رو از سرتون بیرون کنین(حتی پرسنل کادری که قسمت یگان آن با شما فرق داره!) ولی وقتی پرسنل کادری اطراف شما نیست و شما هستین و ماموریت محول شده به شما، دیگه انتخاب با خودتونه که میخواین ماموریت رو همون موقع انجام بدین که کلا از دستش راحت بشید یا اینکه نه اینقدر لفت بدین که یک کادری از راه برسه و شما رو سخت مشغول کار بروی ماموریت ببینه.

تشویقی در سربازی

هیچ وقت دنبال این نباشین که تشویقی بگیرید! کاری کنین که تشویقی بهتون بدن. چون اگه نشون بدین که بدنبال تشویقی هستین مطمئن باشید اینقدر کار دارن که رو سرتون می­ریزند که خیلی هم راحت نیست و به شما میگن انجام این کار تشویقی داره و در خیلی از موارد دیده شده که بعد از انجام کار تشویقی کلّاً شاید نام سرباز هم یادشان نمی­آید چه برسه به تشویقی!!! پس بهتره کاری کنین که پرسنل کادر خودشان شما رو تشویق کنند. تقریبا کاره سختی است. بیشتر باید طرف مقابل رو بشناسید و راههای روانشناسی تو این قضیه خیلی کمک می­کنه. موضوع دیگه ای که درمورد تشویقی دوران سربازی می­شود گفت اینه که در اولین فرصت تشویقی رو استفاده کنین و نگزارید بماند برای بعد، که احتمال اینکه برای شما اعمال نشود رو به افزایش خواهد بود. یا اینکه تشویقی  با یک تنبیهی(کسر مرخصی) خنثی بشه و از دست بدین.

اشتراک گذاری یادتون نره!!!
0 دیدگاه 21 بازدید 0
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.