تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ خودرو

رقابت جگوار S و پورشه ماکان

در سال ۲۰۰۲ کمپانی پورشه از مدل جدید کاین رونمایی کرد و امیدوار بود تا بتواند سهم خود را از بازار را با فروش این مدل افزایش دهد. در آن زمان هدف اصلی کمپانی پورشه دستیابی به فروش خوب شاسی‌بلندها در بازار عنوان شد که محبوبیت روز افزونی از آن خود کرد.

کمپانی پورشه به هدف خود دست یافت و با اولین خودروی شاسی بلند و چهار در خود به موفقیت بزرگی دست یافت که هیچ یک از خودروهای غیر اسپورت اشتوتگارد تاکنون موفق به تکرار آن نشده‌اند. ۱۲ سال از ورود کراس اوورهای جدید ماکان به بازار جهانی می‌گذرد و همچنان موفقیت تجاری این مدل حفظ شده است.مدل ماکلن را می‌توان پر فروش‌ترین برند تجاری پورشه در سال‌های اخیر نامید.

                                       

این کمپانی امیدوار است که این موفقیت را تکرار کند. اما دیگر مدل این کمپانی به نام اف – پیس جگوار که از ترکیب ویژگی‌های لوکس یک سدان، قابلیت‌های کانورتیبل و همچنین ترکیب کوپه – اسپرت ساخته است.

اف – پیس جگوار رقیب اصلی ماکان به حساب می‌آید و می‌تواند یکه‌تازی آن در این کلاس را با مشکل مواجه سازد. اف – پیس مشابه ماکان است و همان لباس اسپورت را بر تن کرده است.

ورود اف – پیس ترس و وحشت حرکت ماکانی شده است که همیشه در اوج قرار داشته است. در حال حاضر ۴ مدل مختلف از موتورهای ۴ سیلندر در ماکان ارائه می‌شوند و می‌تواند با توجه به اهداف و مقاصد گوناگون مانور دهد.

در پورشه ماکان GTSمدل ۲۰۱۷ گزینه‌های محدودی اضافه شده است که قیمت پیشنهادی به شکل عجیبی نسبت به نسخه‌های قبل افزایش نشان می‌دهد. قیمت تولید کنده در کانادا ۸۶ هزارو ۴۹۵ دلار پیشنهاد شده است.

جگوار به ۶ مجموعه تریم متفاوت مجهز می‌شود، وجود موتورهای دیزلی یا بنزینی در زیر کاپوت نیز انتخابی است. برای مقایسه ماکان GTS و اف – پیس S دو رویکرد متفاوتی در خلق و ساخت سامانه‌های قدرتی خود اختیار کرده‌اند.

                                        

پورشه یک موتور ۳ لیتری روقلو توربو شارژ ۳ لیتری با قدرت ۳۶۰ اسب بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتن‌متر در ماکان S بهره می‌برد و جگوار نیز دارای یک موتور ۳ لیتری V6 سوپرشارژ است که با گشتاور ۴۵۰ نیوتن‌متر بازده‌ای برابر ۳۸۰ اسب بخار دارد.

0 دیدگاه 512 بازدید 13
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.