تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سرگرمی

خاله زنک/عمو مردک

آناهیتا ناهید:
همیشه از عبارت خاله زنک حرصم درمی آمد. این که همچین اخلاق گندی یک جورهایی به زن ها منحصر بشود … و از آن گذشته حس می کردم نمی شود خیلی جدی با این عبارت یقه مردی که خاله زنک بازی درمی آورد را بگیرم. بعضی ها هم خلاقیت به خرج داده اند و می گویند عمو مردک! که نمی دانم چرا نه به دلم می نشیند نه به زبانم.
اخیرا که باز هم به یک فروند خاله زنکی بازی برخورد کردم، یکدفعه فهمیدم چیزی که مقابل خاله زنک بازی است، عمومردک بازی نیست. یعنی با پایین آوردن جایگاه مرد نیست که جای زن بالا می رود. ما زن ها برای این که خاله زنک نباشیم شاید کافی است فقط زن باشیم، بدون هیچ ادای اضافه.
سریعا برای خودم اینطور تقسیم بندی کردم که اصولا جنس مونث به دو دسته زن و خاله زنک تقسیم می شوند:
یک) خاله زنک ها به طور پیش فرض یک دنیا گله از خانواده همسر … دارند ساعت های زیادی صرف دقت! کردن در آینه به قیافه و هیکل خودشان می کنند و اغلب در حالی که به قرینه سازی ابرو و … مشغولند، فرصت شکایت و دقت به ریزه کاری های رفتار اطرافیان را از دست نمی دهند؛ شامل این که شریک زندگی شان که به اندازه کافی قدرشان را نمی داند، یا این که چشم بعضی ها را دربیاورند یا چشم خودشان از بعضی های دیگر در بیاید. یکی از هنرهای خاله زنک ها این است که همسری داشته باشند که آن قدر پولدار یا خوش تیپ باشد تا بتواند به ابزار مناسبی برای چشم درآوردن تبدیل شود.
خاله زنک ها، قطعا اگر پولشان برسد، چندتایی جراحی پلاستیک و دستکاری روی سر و هیکلشان کرده اند. در قسمت سر البته اغلب فکشان بیشتر از مخشان کار می کند چه برای جویدن باشد، چه حرف زدن و یا حتی شکلک درآوردن.
شکی نیست که خاله زنک ها کافی شاپ، استخر، رستوران و مرکز خرید را به کتابخانه، تئاتر، موزه و سینما ترجیح می دهند. در خانه شان هم ظرف های توی کابینت و بوفه ارزش و توجه بیشتری از کتاب های توی قفسه دارند.
زن های خاله زنک در مهمانی پا روی پا می اندازند، با انگشت اشاره ای به مرد مورد نظر می کنند و می گویند «می شه یه لیوان آب به من بدی».
دو) «زن» ها اما از پاها و دست های خودشان برای رفتن به آشپزخانه و برداشتن یک لیوان آب استفاده می کنند.
«زن ها» به سفر رفتن بیشتر از مدل ماشین و تعداد ستاره های هتل اهمیت می دهند. اگر آشپزی کنند، طعم غذا از سرویس ظرفی که تویش غذا می پزند بیشتر فکرشان را مشغول می کند.
«زن» ها چه رانندگی بکنند چه سوار ماشین های خطی شوند، لابلای خریدهای خانه و زنگ تلفن و کار و خانواده همیشه وقت پیدا می کنند که چند خط شعر برای دل خودشان بخوانند گاهی هم یک داستان کوتاه یا بلند.
وقتی پای حرف «زن» ها بنشینید یک عالم خاطره، آرزو و تجربه برای گفتن دارند. این «زن» ها بیشتر وقت ها سرشان آن قدر شلوغ است که فرصت برای گله کردن و غر زدن پیدا نمی کنند. اغلب چند تا رفیق خوب دارند و آن چه که مورد دقتشان قرار می گیرد، نیازهای دوستانشان است. در روزمرگی، شادی و غم همراه و همدل دوستانشان هستند. اگر کمکی از دستشان بر بیاید دریغ نمی کنند.

دفعه بعد که کسی راجع به خاله زنک ها حرف بزند دیگر به من بر نمی خورد. با افتخار سرم را بالا می گیرم و می گویم که من زن هستم، خاله زنک نیستم.

0 دیدگاه 164 بازدید 13
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.