تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سبک زندگی , ورزش و سلامت

خشن‌ترین بازی تاریخ جهان فوتبال

دو تیم میلان و استودیانتس فینال جام بین قاره ای سال ۱۹۶۹ را برگزار کردند. دیدار رفت این دو تیم در جوزپه مه‌آتزا با نتیجه سه بر صفر به سود تیم میلان به پایان رسید.

این بازی اما سرآغاز جنگی در دیدار برگشت بود. آرژانتینی‌ها می‌دانستند که جبران نتیجه غیرممکن است به همین خاطر تصمیم گرفتند نتیجه را به نحو دیگری جبران کنند.

رفتار آرژانتینی‌ها در بازی برگشت باعث شد زشت‌ترین مسابقه در تاریخ فوتبال رقم بخورد. بازیکنان استودیانتس آرژانتین از هر راهی برای متوقف کردن میلانی‌ها استفاده کردند.

در این دیدار، خطاهای بسیارشدید، توهین، درگیری و رفتارهای غیرورزشی دیده شد. بازیکنان استودیانتس آرژانتین پس از پایان بازی با نتیجه دو بر یک و از دست دادن قهرمانی مانع خوشحالی میلانی‌ها شدند. بعد از پایان بازی درگیری شدیدی به وجود آمد. برخی از بازیکنان میلان به شدت آسیب دیدند. آلربتو پولتی دروازه بان استودیانتس کومبین به پسر طلایی میلان لگد زد و بعد از بازی با هواداران درگیر شد و سوارس، بینی کومبین را شکست.

بازیکنانی که باعث به وجود آمدن چنین اتفاقاتی شدند، با محرومیت سنگینی مواجه شدند. پس از شکایت ایتالیایی‌ها به خاطر خشونت آرژانتینی‌ها، مانرا، آگیره سوارس و پولتی بازیکنان استودیانتس آرژانتین به ۳۰ روز زندان محکوم شدند. همچنین سوارس از ۳۰ بازی ، مانرا ۲۰ بازی و پولتی برای همیشه از فوتبال محروم شدند.

0 دیدگاه 185 بازدید 2
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.