تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ آموزش , اپلیکیشن و نرم افزار , تکنولوژی , سایر تکنولوژی ها

ترفند تلگرام: خواندن پیام دریافتی بدون تیک خوردن

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های پیام‌رسان در طول ۲ سال اخیر راه صد ساله را یک شبه طی کرده‌اند. وقتی حدود ۲۰ سال پیش برای اولین بار سیستم ارسال پیام کوتاه (SMS) اختراع شد همه را متعجب کرد. ارسال و دریافت پیام از طریق SMS تا حدود ۱۰ سال بدون تغییر و تحول خاصی وجود داشت و تقریبا همه کاربران موبایل از آن استفاده می‌کردند.

اما با ورود اینترنت به گوشی‌های موبایل، پای اپلیکیشن‌های پیام‌رسان کم کم باز شد. اگر تا ۲ سال پیش حتی اسم تلگرام و واتس‌اپ هم به گوش کسی نخورده بود، اما امروز جزو پرکاربردترین اپلیکیشن‌های موبایل هستند. به طوری که هر کدام از ما روزانه حداقل ۱۰ بار موبایل خود را برای استفاده از تلگرام باز می‌کنیم.

در تکنولوژی SMS، امکان Delivery وجود دارد. یعنی وقتی پیام کوتاه ارسال می‌کنیم و به گوشی مخاطب می‌رسد، ما متوجه می‌شویم که پیام Deliver شده است (معمولا با ظاهر شدن یک تیک در کنار پیام ارسالی). اما هرگز متوجه نخواهیم شد که آیا مخاطب پیام ما را دیده است یا خیر. فقط می‌دانیم که پیام در موبایل او دریافت شده است.

اما در برنامه‌های جدید پیام‌رسان (مثل تلگرام و واتس‌اپ) حالت دیگری هم وجود دارد. و آن حالت «دیده شده» یا همان Seen است. یعنی وقتی پیام را ارسال می‌کنیم و در موبایل مخاطب دریافت می‌شود، یک تیک می‌خورد. یعنی پیام ارسال شده و به پروفایل مخاطب هم رسیده است. حالا اگر مخاطب نرم‌افزار خود را باز کند و پیام ارسالی ما را ببیند، یک تیک دیگر هم می‌خورد (می‌شود ۲ تیک) یعنی پیام ما توسط مخاطب دیده شده است (Seen).

اما در این مطلب می‌خوایم یک ترفند جالب به شما آموزش بدهیم. پیام‌هایی که از یک شخص خاص در تلگرام دریافت کرده‌اید را بخوانید، بدون اینکه وی متوجه شود. یعنی شما پیام را می‌خوانید، ولی فرستنده همان ۱ تیک را خواهد دید و تصور می‌کند که شما هنوز پیام را ندیده‌اید!

روش کار:

وقتی پیام جدیدی دریافت می‌کنید، نوتیفیکیشن آن برای شما ظاهر می‌شود. یا اینکه می‌توانید تلگرام را باز کنید و ببینید پیام جدیدی وجود دارد یا خیر. اگر پیام جدیدی وجود داشته باشد، هنوز برای فرستنده در حالت Seen (دو تیک سبز) نیست. چون شما هنوز آن را باز نکرده‌اید.

حالا اینترنت موبایل خود را قطع کنید. تلگرام را باز کنید و پیام‌ها را بخوانید. چون اینترنت قطع است، تلگرام نمی‌تواند تغییر وضعیت پیام خوانده شده را به سرور تلگرام ارسال کند. بنابر این پیام شما هنوز در حالت «دیده نشده» است.

بعد از اینکه پیام‌ها را خواندید، همه آنها را پاک کنید. و حالا اینترنت را وصل کنید. مخاطب مورد نظر هرگز متوجه خوانده شدن پیام‌ها نخواهد شد!

این روش برای واتس‌اپ و برنامه‌های مشابه هم قابل استفاده است.

0 دیدگاه 252 بازدید 4
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.