تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ بازی , سرگرمی

سازندگان OWLBOY، با وجود پایرت شدن بازی بسیار خوشحال هستند

به گزارش پردیس گیم و به نقل از PC Gamer، استودیوی D-Pad حدود ۱۰ سال زمان صرف ساخت بازی Owlboy کرد که به هر شکل که به آن نگاه کنید، نشان‌دهنده‌ی زمان و تلاش زیادی است که در ساخت آن دخیل بوده است. با این وجود برنامه‌نویس این استودیو، یعنی «جو-رمی مدسن» (Jo-Remi Madsen) در یکی از گفته‌هایش اظهار کرد که برایش چندان اهمیتی ندارد اگر بازیکنان به جای پرداخت پول برای این بازی، آن را از طریق پایرت کردن بازی کرده باشند، چرا که در بعضی مواقع تنها را موجود بر سر راه آن‌ها است.

«مدسن» در این‌باره نوشته است:

وقتی بحث از پایرت کردن بازی باشد، ما به هیچوجه به دنبال پیگیری قانونی آن نیستیم و خوشحالیم که مردم شانس بازی کردن این عنوان را داشتند. از طریق Torrnet بازی در اختیار افرادی قرار گرفت که ممکن است در کشور‌هایی زندگی کنند که حتی خرید بازی برای آن‌ها آسان نباشد. من هنوز هم آرزو که آن‌ها هم بتوانند Owlboy را تجربه کنند. در حال حاضر، پایرت کردن بهترین راه موجود برای آن‌ها است چرا که در اختیار تمام کسانی که از ارتباط اینترنتی قوی برخوردارند، قرار می‌گیرد. از آنجایی که شرکت بزرگی نیستیم، این اتفاق به اندازه‌ی عناوین AAA بر روی ما تاثیر نمی‌گذارد.

bmpz_owlboy_wallpaper_large.png

استیم بدون شک سلطان عرضه‌ی دیجیتال بازی‌ها است اما به نظر مدسن فروش بازی‌ها به صورت DRM-Free در GOG نیز مزایای خودش را دارد:

من هیچ آماری نسبت به پایرت شدن این بازی ندارم اما می‌دانم بعضی از افرادی که آن را به صورت پایرت بازی کرده‌اند به طرفداران سرسخت این بازی تبدیل شده‌اند و با معرفی این بازی به افراد دیگر باعث افزایش فروش آن شده‌اند. من به شخصه هیچوقت از پایرت کردن استفاده نکرده‌ام ولی قطعا شرایط در کشور‌های مختلف و وضعیت‌های اقتصادی مختلف، متفاوت خواهد بود. تنها خواسته‌ی من اینست که مردم به بازی کردن و لذت بردن از آن ادامه بدهند، آن‌هم به هر طریقی که می‌توانند.

او همچنین گفت که D-Pad یک استودیوی پول‌دار نیست و نصف اعضای تیم در طول بیش از نیمی از ساخت بازی در خانه‌ی والدینشان زندگی می‌کردند:

مخارج ما بسیار کم بود و با دارایی‌هایی که ما در اختیار داشتیم امکان کار کردن مداوم را نداشتیم. بیشتر مخارج‌مان نیز از طریق به نمایش گذاشتن محصول و یا سرمایه‌گذاری‌های مردمی به دست آمد.

عنوان Owlboy در حال حاضر بر روی Steam و GOG به فروش می‌رسد.

0 دیدگاه 119 بازدید 9
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.