تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سبک زندگی

راز سرمایه

آنتونی رابینز: «بزرگترین سرمایه شما دیگرانند».

راز سرمایه

سرمایه به مجموعه دارایی­ ها اطلاق می­شود.

هر انسا در زندگی خود سرمایه­های گوناگون دارد که برخی از آن­ها عبارت­اند از: جسم، ذهن، زمان، تجربه، کارمندان، پول و اطلاع از رازهای زندگی.

از سرمایه­ های خود درست استفاده و مراقبت کنید تا در تمام جنبه ­های زندگی ثروتمند شوید.

از جسم و روحتان مواظبت کنید. زیرا ثروت فقط پول نیست. اگر به­ دست آوردن پول باعث شود که جسم و روح­تان نابود شود، شما دیگر در حل جمع­ آوری سرمایه نیستید، بلکه در حال از دست دادن سرمایه­ اید. زیرا با از دست دادن سللمت جسم وروح­تان، مجبورید پول را خرج کنید تا بتوانید مجددا سلامت خود را به دست آورید.

ذهن سرمایه گرانبهایی است. که به ما ایده می­دهد و ایده ثروت را ایجاد می­کندوقدرت ایجاد ثروت سرمایه­ای بزرگ است.

زمان سرمایه مهمی است که به کمک آن می­توانیم تمام آرزوهایمان را بخریم. اگر زمان را از ما بگیرند، دیگر فرصتی برای رسیدن به آرزوهایمان نداریم.

براساس راز پارتو، اغلب انسان­ها فقط از ۲۰% زمان خود خوب استفاده می­کنند و ۸۰% آن را بیهوده از دست می­دهند. اگر سعی کنیدکه زمان مفید خود را به ۱۰۰% برسانید، پیشرفت­تان ۵برابر دیگران خواهد بود و در واقع ۵ برابر دیگران فرصت زندگی دارید. با انجام کارها در کمترین زمان، می­توانید وقت خود را پس­انداز کنید.

تجربه نیز از مهم­ترین سرمایه ­هاست. شما می­توانید از تجربه­ دیگران در زندگی استفاده کنید تا دچار خطا نشوید. کسانی که از تجربه دیگران دز زندگی استفاده نمی­کنند، دچار خطا می­شوند و بارها به بن­بست می­رسند. پس آموختن و به­ کارگیری تجربه­ ها ما را زودتر به موفقیت می­رساند.

کارمندان خود را، دوست و شریک خود بدانید و آن­ها را تنها پلی برای رسیدن به آرزوهایتان نبینید. به اندیشه واحساسات آن­ها توجه کنید و آن­ها را همچون رباط ندانید.

پول­تان را پس­ انداز کنید تا صاحب سرمایه شوید و سرمایه­تان را سرمایه­ گذاری کنید تا ثروتمند شوید. البته شما بدون داشتن سرمایه اولیه نیز می­توانید ثروتمند شوید. مانند بسیاری از میلیاردرها که در آغاز هیچ سرمایه­ مالی نداشته­اند و از هیچ شروع کرده ­اند. اغلب آن­ها در آغاز به مشاغل سطح پایین مثل دست­فروشی مشغول بوده ­اند. اما با اطلاع از رموز به­ دست آوردن ثروت، موفق شدند نام خود را در کنار ثروتمندان بزرگ جهان ثبت کنید.

0 دیدگاه 127 بازدید 0
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.