تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سبک زندگی

راز فراوانی

«مارسل پیر.وو»: «وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی­دهد، به دلیل آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته­اید.»

راز فراوانی

دنیا سرشار از فراوانی و نعمت است. عده ای این فراوانی را باور دارند و زندگی­شان سرشار از ثروت و نعمت است. اما عده­ای دیگر به فراوانی اعتقادی ندارند و هر روز این مسئله را بارها و بارها به خود تلقین می­­کنند که: «ثروت فقط برای عده­ خاصی است.»

زمانی که شما با دنیا در هماهنگی نباشید نمی­توانید از نعمت­های دنیا به خوبی استفاده کنید. دنیا می­گوید: «من سرشار از فراوانی هستم.» پس کسی که معتقد به فقر و نداری باشد هرگز نعمت­های دنیا را نخواهد دید.

طبیعت آن­چنان سرشار از نعمت و فراوانی است که دست به اسراف می­زند. می­دانید سالیانه چه میزان میوه، حبوبات و غلات در طبیعت از بین می­رود؟

کره زمین چندین میلیون سال پیش شکل گرفته است و در طی این چندین میلیون سال، موجودات بسیاری در آن زیسته­اند و از امکانات آن بهره برده­اند. اما هنوز هم کره زمین سرشار از فراوانی است.

ثروتمندان به فراوانی، به فرصت­ها و ایده­های عالی برای به­دست­آوردن ثروت اعتقاد دارند، اما فقرا معتقدند که فرصت­ها و ایده­های عالی تمام شده است.

ثروتمندان در نعمت و فراونی به­سر می­برند، به این دلیل که به فراوانی اعتقاد دارند و فقرا، در فقر و نداری به­سر می­برند به این دلیل که به فقر اعتقاد دارند. به هرآنچه اعتقاد داشته باشیم در زندگی­مان جلوه می­کند­.

علت اینکه برخی انسان­ها در فقر به­سر می­برند، کمبود نعمت­های الهی نیست، بلکه وفور باورهای فقیرانه آن­هاست.

عده­ای تصور می­کنند اگر ثروتمند شوند حتما باورهایشان به ثروت نیز بهتر می­شود، اما این روش غلطی است. چراکه تا درهای ذهن به روی ثروت باز نشود، ثروت هرگز در زندگی جاری نخواهد شد.

باورهایتان را تغییر دهید. باور کنید که خواست خدا برای شما فراوان است. آن­گاه خواهید دید که چگونه از هرسو فرصت­ها و نعمت­های فراوان در زندگی شما جریان می­یابد.

زندگی را رستورانی سلف سرویس بدانید. نباید توقع داشته باشید که دیگران از شما پذیرایی کنند. شما می­توانید ظرف دلخواه خود را بردارید و هرچه می­خواهید برداشته، در آن بگذارید. اگر ظرف کوچکی بردارد، چیزهای زیادی نصیب شما نمی­شود.

خداوند در قرآن از فراوانی نعمت­هایش بسیار سخن گفته است.

«وهرچه از او خواسته­اید به شما ارزانی داشته است و اگر خواهید که نعمت­هایش را شمار کنید نتوانید…» (ابراهیم/۳۴)

0 دیدگاه 152 بازدید 0
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.