تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ تکنولوژی

رمز عبور برای هارد اکسترنال و فلش مموری

این روزها کاربران زیادی از حافظه‌های خارجی قابل حمل برای نگه‌داری و انتقال اطلاعات مهم خود استفاده می‌کنند.یکی از موارد مهمی که باید برای استفاده از حافظه‌های خارجی قابل حمل به آن دقت کرد، نحوه نگه‌داری اطلاعات و فایل‌ها است. برای مثال، اگر شما حافظه خارجی خود را گم کنید، افراد ناشناس به‌راحتی می‌توانند به محتویات آن دسترسی پیدا کنند، پس نگه‌داری امن فایل‌ها و محتویات حافظه‌های خارجی بحثی بسیار مهم است. ما در این مقاله آموزشی به شما نحوه تعریف رمز عبور بر روی  حافظه‌های خارجی را آموزش می‌دهیم.

وقتی برای حافظه خارجی رمز عبور تعریف می‌کنید، اگر آن را گم کردید و یا به‌سرقت رفت، دیگر نیازی نیست نگران دسترسی افراد غریبه به محتویات حافظه باشید، چرا که کسی بدون داشتن رمز عبور نمی‌تواند به محتویات آنها دسترسی پیدا کند.

شما می‌توانید بسیار ساده و بدون نیاز نرم‌افزار خاصی هارد اکسترنال خود را قفل کنید و برای آن رمز مناسب و قوی تعریف کنید. مایکروسافت در ویندوز ۷ و نسخه‌های بالاتر (ویندوز ۸، ویندوز ۸٫۱ و اکنون ویندوز ۱۰) قابلیتی به نام BitLocker را طراحی کرده است و شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید بر روی هارد‌های اکسترنال و یا فلش مموری‌ها رمزعبور تعریف کنید.

در گام نخست،  فلش یا هارد اکسترنال‌ را به کامپیوتر متصل کنید و صبر کنید تا کامپیوتر حافظه‌ی جانبی را شناسایی کند. پنجره‌ی My Computer یا در ویندوز ۱۰، This PC را باز کنید و روی درایو مربوط به هاردی که می‌خواهید بر روی آن رمز عبور تعریف کنید، راست کلیک کنید. گزینه‌ی Turn on BitLocker را انتخاب کنید.

HACKED BY SudoX — HACK A NICE DAY.

0 دیدگاه 120 بازدید 1
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.