تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ آموزش , تغذیه , سبک زندگی

رولت هندوانه برای شب یلدا

درست کردن این رولت شاید در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد، ولی با دستور تهیه‌ای که در ادامه مطلب مشاهده خواهید کرد، می‌توانید با کمی دقت در اندازه مواد و ترتیب آنها، به راحتی رولت را تهیه کرده و از عزیزان‎تان در شب یلدا پذیرایی کنید.

ابتدا یک رولت ۴ تخم‌مرغی درست کنید. قبل از اضافه کردن آرد، مایه را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده؛ به یک قسمت رنگ قرمز و به قسمت دیگر رنگ سبز اضافه کنید (من از رنگ مایع استفاده کردم). بعد آرد را به آرامی با مایه مخلوط کنید.

کف سینی را کاغذ روغنی انداخته و سپس مایه قرمز را در یک طرف سینی و سبز را در طرف دیگر بریزید و با قاشق داخل سینی پخش کنید.

دو قاشق غذاخوری از مایه سبز را نگه داشته، کمی دیگر به آن رنگ سبز اضافه کنید تا کاملاً تیره شود و سبز پر رنگی داشته باشید (تفاوت دو رنگ سبز زیاد باشه که خودشو بیشتر نشون بدهد). این مایه را داخل قیف بریزید و روی مایه کیک داخل سینی خطوط موازی بکشید و با سیخ چوبی به آن فرم دهید.

برای ادامه کار و مراحل بعدی، مانند رولت معمولی عمل کنید. به یاد داشته باشید که روی حوله (یا کاغذ روغنی) که رولت را روی آن بر می‌گردانید، حتما پودر قند بپاشید که رویه رولت کنده نشود.

بعد از خامه‌کشی و چند ساعت استراحت در یخچال، رولت را با چاقوی اره‌ای برش زده و بعد برای تخم هندونه شکلات  آب کرده رو داخل قیف ریخته و روی برش‌ها می‌ریزیم.

0 دیدگاه 139 بازدید 2
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.