تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ تغذیه , سبک زندگی

زنجبیل شکری

مواد لازم

زنجبیل تازه: ۳۰۰ گرم
شکر : ۳۰۰ گرم
آب : یک چهارم پیمانه

طرز تهیه:
زنجبیل‌ها را پوست کنده و به صورت مکعبی برش بزنید. آب را جوشانده و زنجبیل‌ها را داخل آب جوش بریزید. بعد از دو تا سه دقیقه آنها را آبکش کرده و این کار را یک بار دیگر تکرار کنید تا از تندی زنجبیل کاسته شود. در مرتبه سوم آنها را داخل آب جوش نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه بجوشانید تا زنجبیل ها پخته و نرم شوند. در این مرحله زنجبیل ها را آبکش کرده و هم وزن زنجبیل روی آنها شکر ریخته و با نصف استکان آب روی حرارت قرار دهید تا بجوشد.

وقتی شربت به تدریج غلیظ شد باید مراقب بوده و زنجبیل‌ها را مرتب هم بزنید تا زمانی که کل آب ظرف تبخیر شده و شکرک بزند. مرتب هم بزنید تا شکرها نسوزد و همه جای زنجبیل‌ها به شکر آغشته شود. بعد از روی حرارت برداشته و داخل الک با منافذ درشت ریخته و الک کنید تا شکرهای اضافی جدا شود. می‌توانید با دست هم زنجبیل‌ها را جدا کنید. آنها را یکی دو ساعت روی سینی مسطح پهن کنید تا خنک شود بعد در ظروف در بسته نگهداری کرده و برای تهیه کیک ها و شیرینی‌ها استفاده کرده یا در کنار چای میل نمایید.

نکات:

– زنجبیل‌های کوچک‌تر، لطیف‌تر بوده و عطر ملایم‌تری دارند و بهتر است بیشتر از آنها استفاده کنید.

– شکر باقیمانده را پودر کرده و در تهیه انواع کیک‌ها، شیرینی و حلوا به کار ببرید تا عطر زنجبیل را به آنها منتقل کند.

– مهمت‌رین مرحله مرحله نهایی است که شربت غلیظ شده و شروع به شکرک زدن می‌کند. در این مرحله باید مرتب ظرف را مخلوط کرده و مراقب باشید تا شکر نسوزد و همه جای ظرف یکنواخت شکرک بزند.

– برای کاستن از تندی زنجبیل‌ها می‌توانید آنها را یک شب در آب خنک نگهداشته و هر از گاهی آب آن را عوض کنید.

– از این روش می‌توانید برای شکری کردن تکه‌های آناناس و پوست پرتقال نیز استفاده کنید. در صورت استفاده از آناناس نیازی به مرحله تلخی‌زدایی و پخت نیست.

0 دیدگاه 321 بازدید 18
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.