تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ آموزش , تکنولوژی

زنگ پایتون- مقدمه

سلام
آقای ربات هستم و قراره توی این دروه آموزشی با هم پایتون یاد بگیریم و امیدوارم که چیزای زیادی رو با هم یاد بگیریم.

اول از همه بگیم که چرا باید پایتون بلد باشیم؟!
۱- پایتون رو میشه به سادگی یاد گرفت.
۲- پایتون تقریبا همه جا اجرا میشه.
۳- پایتون یک زبان متن باز هستش و می‌تونه تجربه خوبی باشه براتون.
۴- سرعت اجرای پایتون شگفت‌انگیز است.
۵- پایتون به سرعت در حال پیشرفت است.

به نظرم این دلیل‌ها شما رو قانع می‌کنه تا حداقل یک ساعت هم که شده پایتون رو امتحان کنید و قول میدم بهتون که ازش خوشتون میاد! دنیای پایتون خیلی ساده و جذاب هستش و شما می‌تونید با حداقل خط کد یه برنامه رو بنویسید. با اینکه پایتون فقط ۲۵ سالشه ولی توی همین سال کم هم تونسته طرفدارهای زیادی رو جذب کنه و همه رو شیفته خودش بکنه.

آیا پایتون آینده دارد؟
خب سوالی که اینجا ممکنه بپرسید اینه که آیا پایتون آینده داره و میشه ازش کسب درآمد کرد؟!
جوابی که می‌تونم بدم اینه که اولا هیچ کاری رو به خاطر درآمد خوبش انتخاب نکنید. شما باید به دنبال علاقه‌های خودتون برید. پس اول پایتون رو امتحان کنید و ببینید که آیا ازش خوشتون میاد و بعدا ادامه بدید و مطمئن باشید در آمد خوش همراه علاقه میاد.
و دیگه اینکه بله! پایتون خیلی آینده داره، دلیلش اینه که امروز بیشتر استارت آپ‌ها و شرکت‌ها دارن به پایتون سوییچ می‌کنند و متخصص‌های پایتون هم خیلی کمه و میشه گفت برنامه‌نویسان پایتون در آینده خیلی افراد مهم و پر مشغله‌ایی خواهند شد!
حتی اگه شما رشته‌تون کامپیوتر هم نباشه می‌تونید از پایتون توی رشته خودتون هم استفاده کنید. مهندسان و پزشکان و همه دانشمندان از پایتون استفاده می‌کنند تا کارهاشون رو بهتر و سریع‌تر انجام بدهند.

آیا پایتون قدرتمند است؟
شاید سوال دیگری که می‌پرسید این باشد که آیا پایتون قدرتمند است؟
شاید به این دلیل می‌باشد که من گفتم پایتون خیلی ساده است!
ولی این را هم می‌گویم که پایتون با تمام سادگی‌اش قدرت خاصی به شما می‌دهد که به کمک آن می‌شود هر کاری کرد. این را هم بدانید که اگر قدرتمند نبود شرکت‌های بزرگی مثلا Google ،IBM ،NASA و … از آن در پروژه‌هایشان استفاده نمی‌کردند.

خب تا اینجای کار امیدوارم که قانع شده باشید که پایتون یک زبان خیلی خوب برای شروع برنامه‌نویسی است. امیدوارم با هم تا آخر این آموزش پیش بریم و چیزای زیادی یاد بگیریم.
موفق باشید
تا قسمت بعدی خدانگهدار

0 دیدگاه 347 بازدید 11
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.