تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ تکنولوژی , عکاسی , هنر و ادبیات

تماشای زیبایی‌های زمین با ویدیو ۳۶۰ درجه از ایستگاه فضایی بین‌المللی

کاپولا (Cupola)، نام ماژولی در ایستگاه فضایی بین‌المللی است که فضانوردان می‌توانند اوغات فراغت خود را در آنجا بگذرانند. اخیرا نیز کیهان‌نورد روسی، آندری بوریسنکو (Andrey Borisenko)، به‌کمک دوربین‌های موجود در این ماژول تلاش کرده تا با تهیه‌ی یک ویدیو ۳۶۰ درجه از ایستگاه فضایی بین‌المللی، فرضیه‌ی تخت بودن کره خاکی را به سخره گیرد.
سال ۲۰۱۰ بود که ماژول کاپولا با هدف تعمیر و نگهداری آسان‌تر بازوی رباتیکی Canadarm2 برای فضانوردان و کیهان‌نوردان ساخته شد، اما در مدتی کوتاه و به‌ خاطر منظره‌ی فوق‌العاده زیبایی که این ماژول پیش روی فضانوردان قرار می‌داد، به مکانی برای تفریح و استراحت خدمه‌ی ایستگاه فضایی بین‌المللی تبدیل شد. پیش‌تر نیز عکاسان مشتاق همچون کریس هدفیلد (Chris Hadfield) و رید وایزمن (Reid Wiseman)، تصاویر فوق‌العاده زیبایی از زمین را با استقرار در این ماژول ثبت کرده‌اند. جالب است بدانید یکی از فضانوردان آمریکایی، سونیتا ویلیامز (Sunita Williams)، از طرفداران سرسخت بازی حدس زدن جای شما از پنجره کاپولاست.
بوریسنکو می‌گوید: «تمامی فضانوردان یا کیهان‌نوردانی که از ایستگاه فضایی بین‌المللی بازدید می‌کند، دوست دارند تمام وقت آزاد خود را در کاپولا بگذارنند. اگرچه اینجا آن‌قدرها هم که تصور می‌کنید زمان کافی وجود ندارد. با این‌حال هیچ سیاره‌ای نمی‌تواند همانند کره زمین، زیبا باشد.»

0 دیدگاه 1805 بازدید 5
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.