تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ آموزش , اپلیکیشن و نرم افزار , تکنولوژی , کامپیوتر

چگونه در فتوشاپ تصویر دبل اکسپوژر بسازیم

تصاویر خود را انتخاب کنید. بهتر است تصاویر بیش از حد شلوغ نباشد. اگر بیش از حد پیچیده باشند تصویر نهایی شکل خوبی پیدا نمی‌کند. تصویر پرتره بهتر است ساده و تمیز باشد و پس زمینه‌ی آن سفید باشد و خود تصویر سیاه و سفید شده باشد.

برای تصویر منظره کار کمی ساده تر است. می‌توانید هر تصویری را که به پرتره می‌خورد و در آن تناسب می‌یابد انتخاب کنید. تصویر سیاه و سفید بهتر است اما می‌توانید از تصاویر رنگی هم استفاده کنید. اگر از تصویر پس‌زمینه سفید استفاده کنید جدا کردن آن با ابزارهای فتوشاپ راحت‌‌تر است. تصویر را به لایه‌ی جدید ببرید (ctrl+J) و Quick Selection Tool را انتخاب کنید (W).

مکان نما را دور منطقه‌ی سفید پس‌زمینه بگردانید و فتوشاپ به طور خودکار همه چیز را انتخاب می‌کند. اگر بخش‌هایی انتخاب شده است که نمی‌خواهید، کلید Alt را بگیرید روی منطقه‌ای که نمی‌خواهید انتخاب شود بکشید. اگر می‌خواهید بخش‌های دیگری را هم انتخاب کنید کلید shift را بگیرید.

بعد از اینکه همه چیز را انتخاب کردید، به مسیر Select > Inverse بروید یا در کیبورد کلیدهای Control+Shift+I را بگیرید تا انتخاب‌های خود را برعکس کنید. سپس به Select > Modify > Smooth بروید و مقدار ۵ را در جای خالی قرار دهید. این کار گوشه‌های بدفرم را اصلاح می‌کند.

سپس کلید new layer mask را بزنید تا انتخاب خود را به لایه‌ی ماسکه تبدیل کنید. به مسیر File > Place Embedded بروید و تصویر منظره‌ی خود را انتخاب کنید، سپس Embed را بزنید. با این کار تصویر در همین لایه وارد می‌شود. کلید Enter یا Return را بزنید.

کلید control را بگیرید . بر روی mask در تصویر منظره کلیک کنید. سپس آن را لود کنید. کلید new layer mask را بزنید تا تصویر منظره پشت پرتره به صورت شبح دربیاید.

قبل از اینکه پیش تر برویم، بهتر است کمی پس‌زمینه را اصلاح کنیم. اگر چه سفید است، اما کمی از سایه‌ی پرتره در آن لک ایجاد کرده است، ما این سایه‌ها را در تصویر نهایی نیاز نداریم. با استفاده از Control+Shift+N یا Command+Shift+N لایه‌ی جدیدی انتخاب کنید. سپس با رفتن به مسیر Edit > Fill پس‌زمینه‌ی white را انتخاب کنید.

این لایه‌ی جدید را زیر لایه‌ی Background copy و روی لایه‌ی Background بکشید. حالا که لایه‌ها را حرکت دادید باید لایه‌ی پرتره را دوباره جایگذاری کنید. لایه‌یBackground copy را بالای لایه ی landscape بکشید زیرا در مرحله ی بعد باید بالا باشد. حالا سایه‌های ضعیف پس‌زمینه از بین رفته‌اند و می‌توانید به مرحله‌ی نهایی بروید.

لایه‌ی Background copy را انتخاب کنید و از Blend Mode drop-down (به صورت پیش‌فرض روی normal تنظیم شده) Multiply یا Screen را انتخاب کنید. در حالت Multiply، لایه‌ی پرتره همه چیز را در لایه‌ی منظره تیره می‌کند. در حالت Screen، لایه‌ی پرتره همه چیز را در لایه‌ی منظره روشن می‌کند. انتخاب هر یک از این‌ها بستگی به سلیقه‌ی شما دارد. هر دو را انتخاب کنید و آن را که به نظرتان بهتر است نهایی کنید.

ممکن است به برخی از مراحل بالا در تصویر شما نیاز نباشد. اما حتما به تغییر مکان تصویر منظره نیاز خواهید داشت. زیرا فتوشاپ آن را هر جا بخواهد کپی می‌کند. برای جابه جایی آن Move tool را انتخاب کنید سپس روی زنجیر بین لایه‌ی landscape و ماسک آن کلیک کنید. سپس می‌توانید آن را حرکت دهید.

در هنگام حرکت به لب‌ها و چشم پرتره توجه ویژه‌ای کنید. این‌ها محل‌هایی هستند که افراد اول به آنها نگاه می‌کنند. پس از جایگذاری درست منظره همه چیز تمام است. هر چند می‌توانید انواع افکت‌های دیگر را هم روی این تصویر امتحان کنید. کمی خلاقیت به خرج دهید و کلیدهای دیگر را هم امتحان کنید به نتایج جالبی دست پیدا خواهید کرد.

0 دیدگاه 189 بازدید 4
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.