تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ تکنولوژی , خودرو

سریع‌ترین خودروهای جهان را بشناسید

سال ۲۰۱۶ سال پرباری بود. چه از خودروهای هاچ بک و کاربردی گرفته تا هیولاهای چابک جاده‌پیما که ارتباط تنگاتنگی با دنیای فرمول۱ دارند. اما اگر فقط از منظر سرعت در نظر بگیریم این ۱۰ خودرو در صدر جدول خواهند بود.

از خودروی عجیب و غریب هلندی تا قدرقدرت بریتانیایی ۴ درب حاضر در این لیست همه و همه یک چیز را به اشتراک دارند و آن سرعت برق آسای آنها است.

۱۰: اسپایکر  C8 Preliator

حداکثر سرعت: ۳۲۳ کیلومتر بر ساعت

شتاب ۰-۱۰۰:  ۳.۷ ثانیه

تنها ۵۰ نمونه ساخته خواهد شد و قیمت از US$ 345,000

اسپایکر در طول چند سال اخیر مشکلات مالی فراوانی را پشت سر گذاشته ولی مدل حاضر یک بار دیگر نشان می‌دهد که این سازنده خودروهای خاص هلندی همچنان زنده است.

این مدل که در نمایشگاه ژنو رونمایی شد دنباله روی مدل Aileron از این کمپانی است که تمرکز طراحان آن بر روی هوانوردی بوده است و نیز قلب تپنده ای V8 با توان ۵۱۸ اسب بخار از Audi در سینه دارد.

به منظور رساندن وزن به تنها ۱۳۹۰ کیلوگرم، بدنه خودرو در داخل فریمی آلومینومی و با صفحاتی از جنس فیبر کربن ساخته شده است. سیستم تعلیق کاملا مستقل عقب و جلو توسط لوتوس ساخته شده است ولی به رسم همیشگی اسپایکر هیچ کدام از این زیبایی‌های درونی به چشم‌نوازی زیبایی طراحی داخلی خودرو نیست. از اتصالات نمایان دسته دنده گرفته تا چرم قهوه‌ای به کار رفته در داخل خودرو همه و همه برای به حیرت در آوردن بینندگان طراحی شده است.

۹: بنتلی  Flying Spur W12 S

حداکثر سرعت: ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت

شتاب ۰-۱۰۰:  ۴.۵ ثانیه

تنها ۵۰ نمونه ساخته خواهد شد و قیمت از US$ 228,025

این مدل از خودروهای بنتلی که از نامش پیداست که موتور نمادین بنتلی با ۱۲ سیلندر و معماری W را در سینه دارد ممکن است از داخل شبیه به یک خانه اشرافی انگلیسی باشد ولی در واقع یک خانه اشرافی خیلی خیلی سریع است!

پیشرانه ۶ لیتری این خودرو با توان تولید ۶۲۶ اسب بخار و ۸۰۰ نیوتون متر گشتاور این خودرو را به اولین خودروی بنتلی که مرز ۲۰۰ مایل بر ساعت (حدود ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت) را شکسته، بدل کرده است. همچنین این خودرو تنها خودروی ۴ درب در لیست حاضر و یکی از تنها ۲ خودروی بریتانیایی در این لیست است.

به منظور حصول اطمینان از عدم از دست رفتن کنترل این قدرت عظیم در سر پیچ‌ها سیستم تعلیقی از نو مهندسی شده و کاملا جدید برای این خودرو طراحی شده است. هر چند ترمزهای سرامیک کربنی در لیست آپشن‌های این خودرو قابل انتخاب است ولی سرعت این خودرو و وزن بسیار بالای آن این سوال را به ذهن می‌رسانند که آیا بهتر نیست این ترمز به صورت استاندارد برای این خودرو ارائه شود؟

۸: فراری  GTC4 Lusso

حداکثر سرعت: ۳۳۵ کیلومتر بر ساعت

شتاب ۰-۱۰۰:  ۳.۴ ثانیه

تنها ۵۰ نمونه ساخته خواهد شد و قیمت از US$ 300,000

هر چند این خودرو مانند بنتلی ۴ درب ندارد اما به راحتی می‌تواند همانند آن یک خانواده را با سرعتی سرسام‌آور جابه‌جا نماید. این مدل در واقع یک مدل باز طراحی شده از FF می‌باشد که پیشرانه ۱۲ سیلندر V شکل اش ۶۸۰ اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد و فضای کافی برای نشستن ۴ نفر و چمدان‌هایشان را داراست.

فراری برای تحول FF به GTC4 خیلی فرمول ماشین اصلی را تغییر نداده و سیستم پیچیده انتقال نیرو به ۴ چرخ را حفظ نموده ولی به آن فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب را افزوده است تا شعاع گردش آن را کاهش دهد و پایداری خودرو را در سرعت های بالا افزایش یابد. هر چند در داخل کابین تغییرات جدی رخ داده و در مرکز آنها سیستم چند رسانه‌ای جدید که اطلاعات کامپیوتر مرکزی خودرو را نیز نمایش می‌دهد، وجود دارد ضمن اینکه به لطف نمایشگر جدید در بالای محفظه قرارگیری عینک آفتابی این امکان را برای سرنشینان میسر می‌کند تا از اطلاعات خودرو با خبر شود.

۷: لامبورگینی سنتناریو

حداکثر سرعت: ۳۴۹ کیلومتر بر ساعت

شتاب ۰-۱۰۰:  ۲.۸ ثانیه ، شتاب از ۰ – ۳۰۰ کیلومتر : ۲۳.۵ ثانیه

از این دلربای ایتالیایی تنها ۲۰ کوپه و ۲۰ رودستر ساخته خواهد شد و قیمت آن را به US $1.3M بدون احتساب مالیات می‌رسد.

لامبورگینی همیشه بهترین سلیقه را در هدیه تولد داشته است. سنتناریو هدیه تولد آنها در جشن تولد ۱۰۰ سالگی فروشیو لامبورگینی (بنیان‌گذار فقید این برند محبوب) است. تنها ۴۰ نمونه از آن ساخته خواهد شد با قیمت نجومی ۱.۳ میلیون دلار پیش فروش شده است. به هرحال خاص سواری ارزان قیمت نیست. به رسم لامبو،‌ این خودرو توان ۷۷۰ اسبی خود را از قلب تپنده V12 آونتادور می‌گیرد. این قوی‌ترین پیشرانه‌ای است که این خودروساز تا به حال تولید نموده است و برای این خودروی ۱.۵ تنی نسبت وزن به قدرت برابر ۱.۹۷ کیلوگرم به اسب بخاررا رقم می‌زند. حتی اگر این اعداد و ارقام هم کافی نباشد، ظاهر اقوا کننده این خودرو به تنهایی برای جلب توجه هر کس کافی است.

۶: رامیک کانسپت ۱

حداکثر سرعت: ۳۵۶ کیلومتر بر ساعت

شتاب ۰-۱۰۰:  ۲.۶ ثانیه ، شتاب از ۰ – ۲۰۰ کیلومتر : ۶.۲ ثانیه، شتاب از ۰ – ۳۰۰ کیلومتر : ۱۴.۲ ثانیه

شروع قیمت US $980,000

حتی در میان خودروسازان به اصطلاح بوتیکی هم که اکثر خودروهای این لیست را تولید نموده‌اند، ریماک نام چندان شناخته شده‌ای نیست. کانسپت وان اولین خودروی ساخته شده این برند است که طراحی خوابیده زیبا قوای محرکه الکتریکی آن این نوید را می‌دهد که خودرویی بسیار خاص و عالی باشد.

۵: آپولو Arrow

حداکثر سرعت: ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت

شتاب ۰-۱۰۰: ۲.۹ ثانیه ، شتاب از ۰ – ۲۰۰ کیلومتر : ۸.۸ ثانیه

۱۰۰ نمونه ساخته خواهد شد و شروع قیمت به صورت تخمینی از US $1.1M

مدت زمانی بود که صدایی از گامبرت به گوش نرسیده بود. این خودروساز کوچک آلمانی سازنده سوپرکار آپولو بود که در سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ تولید شد. حال اما پس از تغییرات در هیات مدیره این کمپانی این بار با نامی جدید، خودرویی جدید و نگاهی جدید به زندگی بازگشته است.

خودرو Arrow (همان پیکان خودمان) که در نمایشگاه ژنو کمی پیشتر معرفی شد از خط مشی جدید طراحی این خودروساز بهره مند است که از دیرباز طرفدار ایده «اول کاریی بعد زیبایی» بوده است. در پس بدنه‌ای که طراحان آن از کوسه الهام گرفته‌اند، پیشرانه‌ای در میانه خودرو نصب شده که از V8 های ساخت آئودی است که ۹۸۶ اسب بخار را به خدمت راننده در می‌آورد و ۱۰۰۰ نیوتون متر گشتاور ناقابل را زیر پای وی می‌گذارد. ۱۰۰ نمونه از آن ساخته خواهد شد و به نظر می‌رسد که هر کدام برای خود یگانه باشند چرا که لیست بلند و بالایی از انتخاب‌ها برای شخصی‌سازی پیش رو خریداران آن قرار دارد.

۴: زنو  TS1

حداکثر سرعت: ۳۷۵ کیلومتر بر ساعت

شتاب ۰-۱۰۰:   ۳ ثانیه

تنها ۱۵ نمونه ساخته خواهد شد و هنوز قیمتی برای آن اعلام نشده است.

این خودرو جدیدترین محصول خودروساز دانمارکی است و میراث‌خوار خودروی پیشین آنها با نام ST1 است که در سال ۲۰۰۷ معرفی شده بود و این خودروی بسیار خاص و محدود بیشترین شهرت خود را مدیون آتش گرفتنش در برنامه Top Gear است.

۳: پاگانی هوآیرا BC

حداکثر سرعت: ۳۸۳ کیلومتر بر ساعت

شتاب ۰-۱۰۰:  ۲.۸ ثانیه

تنها ۲۰ نمونه ساخته خواهد شد و شروع قیمت آن از US $2.5M برآورد می‌شود.

۲: کونخزیگ رگرا

حداکثر سرعت: ۴۱۰ کیلومتر بر ساعت

شتاب ۰-۱۰۰:   ۲.۸ ثانیه ، شتاب از ۰ – ۲۰۰ کیلومتر : ۶.۶ ثانیه

شتاب از ۰ – ۳۰۰ کیلومتر : ۱۰.۹ ثانیه

شروع قیمت از US $1.9M

۱: بوگاتی شیرون

حداکثر سرعت: ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت

شتاب ۰-۱۰۰: ۲.۵ ثانیه

۵۰۰ نمونه ساخته خواهد شد و قیمت آن از US$2.612M

وقتی بحث حداکثر سرعت به میان می‌آید هیچ کس تجربه بیشتری از بوگاتی ندارد. مدل شیرون که دنباله روی مدل محبوب و شاهکار بیرون خواهد بود و آمده است که کاری که سریع‌ترین خودروی دنیا شروع کرده را ادامه دهد.

این خودرو که پیشرانه‌اش ۱۵۰۰ اسب بخار تولید می‌کند. تمام نیروی خود را از طریق سیستم چهار چرخ متحرک به زمین زیر پایش منتقل می‌کند.

هرچند اعداد و ارقام سرعت و شتاب این خودرو به اندازه کافی تحسین‌برانگیز است ولی بوگاتی تلاش کرده تا شیرون یک خودروی معمولی و تنها با یک هنر نباشد و خواسته تا محصول جدیدش حرف‌های دیگری هم برای گفتن داشته باشد.

به عنوان مثال حالت دریفت برای این خودرو چهار چرخ متحرک در نظر گرفته شده است و داخل این خودرو نیز چنان زیبا و همگون با ظاهر بیرونی است که بوگاتی فضای داخل آن را به یک سالن کنسرت شبیه می‌داند. سالن کنسرتی ۲.۶ میلیون دلاری!

0 دیدگاه 145 بازدید 5
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.