تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ بازی , تفریح , سرگرمی

چگونه سوپر حباب درست کنیم

 روش تهیه‌ی سوپ حباب:

مواد لازم: ۱ گالن آب مقطر، مقداری مایع ظرف‌شویی، ۳ قاشق غذاخوری بکینگ پودر، ۱ فنجان آرد ذرت، ۱ فنجان گلیسیرین، سطل پر عمق

یک گالن آب مقطر تمیز را در سطل بزرگ و پر عمقی بریزید و اجازه دهید با نور خورشید کمی گرم شود. حدودا دو لیوان مایع ظرفشویی در سطل بریزید. اصولا هر مایعی برای ساخت حباب به جز انواع بسیار غلیظ به کار می آید.

۳ قاشق غذاخوری بکینگ پودر و ۱ فنجان آرد ذرت را به سطل اضافه کنید. ۱ فنجان یا ۶۰ گرم گلیسیرین نیز به آن بیافزایید. گلیسیرین تاثیر بسیار خوبی در ایجاد حباب‌های بزرگ دارد.

مخلوط را به آرامی هم بزنید. در هم زدن شتاب نکنید و با خشونت رفتار نکنید. نمی‌خواهیم روی سطل کف یا فوم ایجاد شود. پس از مقداری هم زدن شبیه ابر و باد می‌شود و مقداری آرد ذرت ته نشین می‌شود که مشکلی ندارد.

این مخلوط حباب ساز را اگر ۲۴ ساعت استراحت بدهید، بهترین عملکرد را خواهد داشت. روی سطل چیزی قرار دهید تا کثیف نشود. با این حال، روی آن را با پلاستیک یا چیزی مشابه محکم نبندید، زیرا هوای آزاد عملکرد آن را بهتر می‌کند. قبل از استفاده از محلول آن را کمی هم بزنید.

برای ساخت حباب ساز بزرگ می‌توانید از هر چیزی که گرد شود استفاده کنید. می‌توانید یک سیم مفتولی را گرد کنید و دور یک حلقه چوب بندید. اگر سیم مفتولی ندارید، دو تکه چوب بردارید و یک طناب کلفت را اول به سر هر تکه چوب ببندید، سپس انتهای دیگر آن را مجددا به چوب اول وصل کنید. حباب ساز را در سطل مایع فرو کنید و سریعا در جهت مخالف باد بدوید و از حباب‌های بزرگ‌تان لذت ببرید.

نکات و هشدارها

برخی معتقدند آب لوله کشی هم به اندازه‌ی آب مقطر خوب است. اما طبق تجربه‌ی ما آب مقطر تاثیر بهتری در ایجاد حباب دارد.

0 دیدگاه 203 بازدید 7
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.