تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سایر دسته ها

سید کاظم سیدعلیخانی مدافع سابق تیم ملی و پرسپولیس درگذشت

مرد خسته و بداقبال دوران  طلایی پرسپولیس در دهه شصت پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری در ساعات آغازین نوزدهم دی ماه ۱۳۹۵ جان به جان آفرین تسلیم کرد.
سید کاظم سیدعلیخانی دفاع میانی سرسخت سرخ‌ها هرچند که در تیم ملی فروغ چندانی نداشت و تعداد بازی‌های ملی اش بیش از دو بازی نشد، ده سال مدافع جنگنده پرسپولیسی بود که همچنان از آن به عنوان بهترین تیم باشگاهی تاریخ ایران یاد می شود.
سید کاظم سیدعلیخانی ۱۰ سال در کنار بزرگانی چون پروین، پنجعلی، محمدخانی، محرمی و… پرسپولیس دهه شصت را ساختند که همچنان برای بسیاری دوست داشتنی ترین تیم تاریخ است.سیدعلیخانی اما شاید مظلوم‌ترین چهره تیم مظلوم پرسپولیس در آن‌ها سال‌ها بود. از آن تصادف لعنتی که در سال ۵۸ درست در زمانی که تازه به پیراهن تیم ملی رسیده‌بود بگیرید تا دلخوری‌هایش از مسئولین در سال‌های اخیر و بیماری که بالاخره او را در ۶۱ سالگی از پا درآورد.
سید کاظم سیدعلیخانی، مدافع خوش غیرت پرسپولیس هیچوقت از مبارزه دست نکشید، در سال ۵۹ پس از یکسال که به خاطر تصادف از میادین دور بود، دوباره پا به توپ شد و برای جایگاهش جنگید و تا ۴۰ سالگی در سطح اول کشور فوتبال بازی کرد. درست مثل زمانی که با شرایط نه چندان خوب جسمانی اش مجبور بود پشت فرمان بنشیند و برای تامین مخارج خانواده‌اش رانندگی کند. سیدعلیخانی با تمام توانش مقابل بیماری‌اش هم ایستاد تا اینکه در ۱۹ دیماه ۱۳۹۵ در اوج بی توجهی مسئولان اما با غرور و غزت جان به جان آفرین تسلیم کرد. روحش شاد و یادش گرامی‌باد.

 

0 دیدگاه 139 بازدید 8
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.