تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ آموزش

طرز تهیه رولت پسته

مواد لازم برای تهیه رولت پسته

تخم مرغ:                      ۳ عدد
پودر قند:                      ۹۰گرم
آرد:                              ۹۰گرم
پودر پسته:                   ۲ قاشق غذاخوری
پودر نشاسته ذرت:       ۱ قاشق غذاخوری
بکینگ پودر:                 ۱/۳ قاشق چایخوری
آب جوش:                   ۲ قاشق غذاخوری
خامه فرم گرفته:          به مقدار دلخواه
وانیل:                        ۱/۴قاشق چایخوری
رنگ سبز خوراکی:       به مقدار دلخواه

طرز تهیه رولت پسته

ابتدا از همه فر رو با دمای ۲۱۰_۲۲۰درجه گرم میکنیم.تخم مرغها باید به دمای محیط رسیده شده باشه.زرده و سفیده رو جدا میکنیم.سفیده رو کاملا فرم میدیم تا از ظرف برنگرده.

زرده ها و پودر قند و وانیل رو با دور تند همزن میزنیم تا سفید و کشدار و حجمش زیاد بشه،در حین هم زدن آب جوش رو هم میریزیم و سریع هم میزنیم. تو این مرحله کمی رنگ سبز هم به دلخواه می‌توان اضافه کرد.

سفیده رو به زرده ها اضافه کرده و به صورت دورانی هم میزنیم تا پف سفیده نخوابه.از ۹۰گرم آردمون ۱قاشق غذاخوری کم میکنیم و به جاش ۱قاشق غذاخوری نشاسته اضافه میکنیم.حالا آرد،نشاسته و بکینگ پودر رو تو چند مرحله رو مواد الک میکنیم و مواد رو آروم فولد میکنیم.در آخر پودر پسته رو هم میریزیم و مخلوط میکنیم.

کف یه سینی ۲۵*۳۵ کاغذ روغنی میندازیم و مواد رو داخلش میریزیم و یکدست پخشش میکنیم.داخل فر به مدت ۸_۱۰دقیقه قرار میدیم.بعد پخت رو سطح کار یه کاغذ روغنی بزرگتر از قالب پهن میکنیم روش پودر قند الک میکنیم و رولت رو روش قرار میدیم و کاغذ روغنی رو ازش جدا میکنیم.

تا هنوز داغه آروم و بدون فشار همراه با کاغذ روغنی زیرش رول میکنیم و واسه حداقل یک ساعت میذاریم یخچال تا خنک شده و حالت بگیره.بعد این زمان رولت رو آروم باز میکنیم و روش خامه فرم گرفته میکشیم و با پالت صافش میکنیم(حدودا ۲۵۰گرم خامه لازمه)ودوباره رول میکنیم.برای تزیین هم دوباره یه لایه خامه روش میکشیم و پودر پسته میپاشیم و برای ۴_۵ساعت میذاریم یخچال تا آماده بشه.

HACKED BY SudoX — HACK A NICE DAY.

0 دیدگاه 364 بازدید 3
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.