تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ دلنوشته , لحظه های خودمونی , هنر و ادبیات

عشق حقیقی

عشق به معنای خود را دوست داشتن است. کسی که ادعای عاشقی می‌کند باید اول عاشق خودش باشد. آنچه از درون برآید و زاده ذات و باطن آدمی باشد ابدی و ماندگار است. هرگاه خود را چنان دوست بداری که هر آنچه برای انسان بودنت لازم است را انجام دهی در حالی که به آرامش و لذت دست می‌یابی بدان تو قدرت عاشق شدن را داری.

عشق مقدس است زیرا اگر حقیقی باشد مملو از پاکی است و دل هر که را بخواهد با خود همراه می‌کند. اگر میان شادی و غم شادی را انتخاب کرده‌ای؛ اگر به جای سخت گرفتن و مدام گله و شکایت کردن صبوری و امیدواری را در پیش گرفته‌ای؛ اگر به جای بی‌اعتمادی و شک توکل به خداوند و اعتماد به او را برگزیده‌ای؛ اگر به جای غرق در دنیا شدن غرق در رحمت الهی شده‌ای؛ اگر به جای هوس‌ها و امیال زودگذر، کنترل قلب و روحت را بدست گرفته‌ای پس بدان تو لیاقت عشق را داری و هر که را بخواهی در مسیر خود همراه خواهی کرد و تو می‌توانی لشکری از عشق بسازی و دنیا را با خود همسو سازی و بدان این راه تنها راه خوشبختی و آرامش است و بدان وقتی قلبی را ناآرام کنی و تازیانه خودخواهیت را برداری و بر جان او افکنی هیچگاه رنگ آرامش را نخواهی دید و تو نه تنها خود که گستره عظیمی از دنیا را غرق در دریای ناکامی خواهی کرد و این بزرگ‌ترین فریب است که خیال کنی ادامه مسیر برایت مملو از برکت و خیرخواهی خواهد بود.

بدان عشق حقیقی زیبا و زشت نمی‌کند، عشق حقیقی پولدار و فقیر نمی‌شناسند، عشق حقیقی باسواد و بی‌سواد نمی‌شناسد،عشق حقیقی زاده باطنی مملو از محبت و انسانیت است؛ عشق حقیقی رهایی می‌آورد نه بدان معنا که افسار گسیخته‌ات کند بلکه رهایی از اسارت‌های دنیایی، رهایی از وسوسه‌های زود گذر و با آرامشی جاویدان توام است، آنچنان آرامشی که هرگاه در تاریکی مشکلات و سختی‌ها قرار گرفتی مسیرت را با نورش روشن می‌کند و سختی‌ها را هموار می‌گرداند.

عاشق بمان و عشق اگر بدانی آغازش از توست و همان گونه که با خود رفتار می‌کنی تجلی خواهد کرد و آینه‌ای خواهد شد تا تو را به خودت نشان دهد. آینه‌ات را چنان جلا ببخش که هر گاه در آن نگریستی جز محبت و انسانیت و مهربانی و آرامش نبینی.

به امید دنیایی سرشار از آرامش عاشقانه

تقدیم به همه دختران مهربان و پسران غیور سرزمینم

0 دیدگاه 205 بازدید 1
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.