تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ آموزش , عکاسی , هنر و ادبیات

عکاسی، بهانه‌ای برای توانمندسازی زنان

هدف اصلی‌ موسسه‌ی Lensational توانمندسازی زنان در کشورهای در حال توسعه است. این موسسه در یک اقدام جالب اقدام به آموزش عکاسی به زنان کرده، در نتیجه نه تنها زنان با ثبت عکس راوی دنیا و شرایط زندگی خود می‌شوند بلکه می‌توانند به کسب درآمد از این طریق نیز بپردازند. Lensational با کمک به این افراد در جهت فروش عکس‌های خود کمک بزرگی در رفع محدودیت‌ها علیه زنان در بسیاری از شهرها کرده است.

بونی چیو، Bonnie Chiu، در طول دوران کودکی و جوانی دوربین را پناهگاهی برای خود تصور می‌کرده تا علاوه بر سرگرمی وسیله‌ای برای شناخت دنیای اطراف خود نیز به حساب آید. با این حال نگاه وی به عکاسی در سن ۲۲ سالگی با ملاقات گروهی از زنان در استانبول به طور کل تغییر می‌کند. با وجود آن‌که چیو به زبان ترکی مسلط نبود ولی به وسیله‌ی زبان مشترک عکاسی با دوستان خود وارد مکالمه می‌شد. در نگاه وی عکاسی یک زبان بین‌المللی است و می‌توان با این زبان مرزهای فرهنگی را از بین برد و با اطرافیان خود به ارتباط پرداخت.

ایجاد شبکه‌ای که در آن بتوان زنان را به هم متصل کرد تا هر یک داستان خود را از زندگی و اطراف خود بیان کنند، ایده‌ی اصلی چیو برای شروع کسب‌و‌کار خود بودLensational نام موسسه‌ی اجتماعی چیو است که با جمع‌آوری و در اختیار قرار دادن دوربین‌های اهدایی و خارج از چرخه‌ی مصرف به زنان و تشکیل کلاس‌های آموزشی، سعی در گسترش مرز‌های این زبان دارد. بنابراین زنان می‌توانند از دریچه دوربین حرف و داستان خود را به گوش همه برسانند.

در حالی که چیو نتوانسته بود هیچ سرمایه‌ی اولیه‌ای برای شروع کسب‌و‌کار خود جمع کند، صفحه خود را در وب‌سایت فیس‌بوک راه‌اندازی می‌کند. فعالیت این صفحه در روز جهانی زن سال ۲۰۱۳ رسما آغاز می‌شود با امید آن که با پی‌ریزی یک شبکه بتوان زنان در سرتاسر جهان را گرد هم جمع کند.

 

0 دیدگاه 159 بازدید 3
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.