تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ تکنولوژی , خودرو

فینالیست‌های بهترین اتومبیل اروپایی مشخص شدند

هیئت داورانی متشکل از روزنامه‌نگاران اروپایی، کاندیداهای موردنظر خود برای دریافت عنوان بهترین اتومبیل سال را معرفی کردند. ظاهراً امسال رقابت تنگاتنگی برای دستیابی به این عنوان وجود خواهد داشت.

پس از مشخص شدن رأی ۵۸ عضو هیئت داوران، فهرستی متشکل از ۷ اتومبیل که برای دریافت عنوان بهترین اتومبیل اروپا کاندید شده‌اند، منتشر شد. در این فهرست اتومبیل‌های آلفا رومئو جولیا، سیتروئن سی ۳، مرسدس-بنز کلس ای، نیسان میکرا، پژو ۳۰۰۸، تویوتا سی-اچ آر و ولوو اس ۹۰ یا وی ۹۰ وجود دارند.

همان‌طور که انتظارش را داشتیم، بیشتر کاندیداها (۵ اتومبیل از ۷ کاندید) اروپایی هستند. دو کاندید دیگر ژاپنی هستند؛ اما حتی یک اتومبیل آمریکایی و کره‌ای در این فهرست کوتاه به چشم نمی‌خورد. امسال هیچ اتومبیل الکتریکی یا هیبریدی نیز کاندید دریافت عنوان بهترین اتومبیل اروپا نشده‌اند.

همچنین هیچ یک از شرکت‌هایی که سال‌های گذشته این عنوان را دریافت کرده بودند، هیچ اتومبیلی در این فهرست ندارند. شرکت فیات ۹ بار برنده این عنوان شده که جدیدترین مورد اتومبیل ۵۰۰ در سال ۲۰۰۸ بود و در رتبه دوم با ۶ بار برتری، شرکت رنو و بعد به ترتیب شرکت‌های فورد و اپل هر کدام با ۵ بار برتری قرار دارند.

شرکت پژو سیتروئن تنها گروهی است که چند کاندید در فهرست امسال دارد. برند پژوی این شرکت ۴ بار و برند سیتروئن ۳ بار این عنوان را به خود اختصاص داده است.

این عنوان توسط ترکیبی از هیئت داوران اهدا می‌شود که نماینده ۷ انتشارات از ۷ کشور مختلف اروپایی هستند. هر یک از ۵۸ داور موجود در هیئت داوران ۲۵ امتیاز را بین حداقل ۵ کاندید موردنظر خود تقسیم می‌کنند. برنده این عنوان روز ۶ مارس سال ۲۰۱۷ در نمایشگاه اتومبیل ژنو معرفی خواهد شد.

سال گذشته اتومبیل اپل آسترا با شکست ولوو ایکس‌سی ۹۰ این عنوان را به خود اختصاص داد. اتومبیل فولکس‌واگن پاسات در سال ۲۰۱۵، پژو ۳۰۸ در سال ۲۰۱۴ و فولکس‌واگن گلف در سال ۲۰۱۳ برنده این عنوان شدند.

0 دیدگاه 162 بازدید 3
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.