تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سبک زندگی , سفر و گردشگری

دیدنی‌های شهر مادرید (عروس اسپانیا)

مادرید زیباترین پایتخت اروپایی جهان می‌باشد. این شهر در حاشیه رودخانه مانزاس و در کشور اسپانیا قرار گرفته و بعد از لندن و برلین، سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا به حساب می‌آید.

موزه های تاریخی و هیجان انگیز، رستوران ها و کافه های همیشه بیدار و مردم زنده و خوشحال شهر باعث شدن تا مادرید به یکی از پرتوریست ترین شهرهای اروپا تبدیل بشه و چهار فصل سال شلوغ و پر از مسافر باشد.

قصر سلطنتی (Royal Palace)

کاخ سلطنتی محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا در شهر مادرید است و فقط برای مراسم تشریفاتی دولتی مورد استفاده قرار می گیره. با این حال پادشاه Juan Carlos و خانواده سلطنتی در این کاخ زندگی نمی کنند ، و در Palacio de la Zarzuela در حومه مادرید زندگی می کنند. این کاخ در خیابان Bailén واقع شده است. این کاخ همیشه به روی عموم مردم بازز است بجز زمانی که برای کارهای رسمی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.

موزه تیسن بورنه میسا

این موزه بسیار عالی، مجموعه ای از نقاشی های گران بها که تاریخ بیش از ۸۰۰ سال از هنر غربی رو پوشش میدن رو در خودش جای داده و داخل این موزه آثار بسیاری از اساتید مشهور جهان مانند روبنس ، پیکاسو و تیتیان وجود دارد.

باغ ساباتینی

ساباتینی یکی از باغ های آرام و معروف مادرید است که روزانه مردمان زیادی رو از جای جای شهر شلوغ مادرید به سمت خودش جذب می کند. این باغ در واقع باغ بزرگیِ که قصر سلطنتی رویال داخلش جای گرفته. این باغ در سال ۱۹۷۸ به روی بازدید کنندگان و عموم مردم گشوده شد. یکی از معمارانی که مسئول طراحی قصر و محیط اطراف باغ رو برعهده داشته فرانچسکو نام داشته و معماری ایتالیایی بوده. از ویژگی های این باغ درختان و بوته هایی هستن که به شکل هندسی منظمی تزیین شدن. استخر و فواره های این باغ به همراه مجسمه های باستانی، هر گردشگری رو به خود جذب میکند. بازتاب مجسمه های سفید در آب زلال استخر لذت پیاده روی تو این باغ رو برای گردشگران چندین برابر کرده است.

0 دیدگاه 406 بازدید 3
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.