تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ تغذیه , سبک زندگی

ماهی

براساس مطالعات انجام شده بر روی حیوانات می‌دانیم که وقتی رژیم غذایی‌تان دارای کمبود اومگا ۳ باشد، ریتم طبیعی غده پینه‌آل‌تان –غده ای به اندازه نخود که در مرکز مغز می‌باشد –از کار می‌افتد، که منجر به تغییراتی در تولید ملاتونین که هورمون خواب می‌باشد، می‌شود. حیواناتی که کمبود امگا ۳ دارند به صورت معمول نمی‌خوابند و همانند بیماران مبتلا به بی‌خوابی دچار بی‌قراری می‌شوند.

از سوی دیگر رژیم غذایی سرشار از امگا ۳، می‌تواند باعث افزایش سلامت قلب، کاهش ریسک ابتلا به بیماری زوال عقل می‌گردد و سلامتی را بهبود می‌بخشد. مطالعات معتدد نشان می‌دهد پروتیین باعث احساس سیری می‌شود و از آنجایی‌که هر حامل امگا ۳ غنی از پروتیین می‌باشد، بنابراین مصرف امگا ۳ باعث کاهش وزن می‌شود. زیرا در هنگام هضم پروتیین کالری بیشتری نسبت به زمانی کربوهیدرات و چربی مصرف می‌کنیم، سوزانده می‌شود.

چگونه مقدار امگا ۳ مورد نیاز خود را دریافت کنید: با مصرف ماهی‌های ساردین، سالمون، هالبیوت و همچنین گردو، دانه‌های کتان و سبزیجاتی که دارای برگ‌های تیره می‌باشند و نیز در صورت عدم دریافت امگا ۳ کافی می‌توانید از مکمل‌های خورراکی روغن ماهی یا روغن بذر کتان استفاده کنید.

0 دیدگاه 200 بازدید 7
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.