تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سبک زندگی , مد و زیبایی

متخصص رژگونه شوید

متخصص رژگونه شوید!

هر جور هم که آرایش کنید صورت بدون رژ گونه رنگ و لعاب نداره که نداره! برای همین هم رژگونه یکی از مهم‌ترین بخش‌های آرایش صورته. بخشی که باید بعضی نکته‌ها رو در موردش بدونین تا بتونین از پسش خوب بر‌بیاین.

انتخاب رنگ با توجه به تناژ پوست

وقتی مطمئن شدین تناژ پوست‌تون گرم، سرد یا خنثی هست می‌تونید دست به انتخاب رنگ رژ گونه بزنین.

قاعده کلی اینطوره که اونایی که تناژ پوست‌شون گرمه، می‌تونن سراغ رژگونه‌هایی با بیس (Base) یا پایه‌ی صورتی برن. اونایی که تناژ پوست‌شون سرده بهتره سراغ رژگونه‌های نارنجی و هلویی برن که روی پوست‌شون بهتر جواب می‌ده. در نهایت اگه می‌خواین بدونین چه رنگی بیشتر از همه بهتون میاد مثل اسکارلت اوهارا توی فیلم بر باد رفته گونه‌تون رو آهسته نیشگون بگیرین و ببینین چه رنگی می‌شه. بعد می‌تونین رنگ رژگونه‌تون رو بر اساس رنگی که روی گونه‌تون ایجاد شده انتخاب کنین تا خیلی طبیعی به نظر برسه.

انتخاب شوت رژگونه

شوت یا برس رژگونه نقش مهمی توی زیبایی آرایش شما ایفا می‌کنه، با انتخاب درست برسه هست که می‌تونین مقدار رنگ‌دونه‌ها رو کنترل کنین و یه آرایش تمیز داشته باشین. برای همین هم بهتره سراغ برس‌هایی برید که سرشون تخت و گرده.

چطور بزنیم؟

رو به روی آینه بایستید و بخندید، لبخند نزنید، قشنگ بخندید. طوری که گونه‌هاتون بالا بره. حالا برس رژگونه رو بردارین و داخل رژ بزنین. اگه رنگ یک دست روی برس پخش نشد می‌تونید اون رو به آرومی فوت کنید. بعد شروع کنید به رژ زدن روی گونه‌ها و برسید به گوش‌ها. یادتون باشه روی گونه‌ها نسبت به نزدیک گوش رژ گونه‌ی کمتر و قاعدتا کمرنگ‌تری قرار می‌گیره و هر چه قدر به سمت گوش‌ها برید باید شدت رنگ هم بیشتر بشه. این کار باعث می‌شه ناخودآگاه فرم کلی صورتتون رو به بالا باشه و افتاده به نظر نرسه.

استفاده از برنزر

اگه عادت دارید از برنزر استفاده کنید و به گونه‌هاتون حجم بدین یادتون باشه حتما این کار رو قبل از زدن رژگونه انجام بدین، در غیر این صورت، یعنی اگه اول رژگونه بزنین و بعد برنزر، گونه‌ها تیره به نظر می‌رسن و رنگ رژ اصطلاحا خفه می‌شه. در عین حال همیشه یادتون باشه چه موقع زدن برنزر و چه رژگونه، استفاده از مقدار کم خیلی بهتر جواب می‌ده؛ چون آرایش کم رو راحت می‌شه زیاد کرد اما پاک کردن آرایش زیاد دردسرهای خودشو داره.

گونه‌هایی براق و درخشان

استفاده از های لایتر (High lighter) یکی از فوت‌های کوزه‌گریه که بعد از زدن رژگونه به کار میاد. کافیه یه های لایتر با پایه کرمی تهیه کنید و اونو بالای استخوان گونه‌ها بزنید. اینطوری هر دفعه بخندید صورت‌تون شاد و پر انرژی به نظر می‌رسه و پوست‌تون برق می‌زنه.

قدم آخر

اگه آرایشی که کردید قراره آرایش روزتون باشه نزدن رژلب و صرف استفاده از یه لیپ بالم یا مرطوب کننده لب کافیه تا آرایش‌تون رو کاملا طبیعی نشون بده. اضافه کردن ریمل به این سبک شما رو آماده‌ی درخشش توی هر موقعیتی می‌کنه.

0 دیدگاه 124 بازدید 0
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.