تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ تکنولوژی

مدیریت استفاده کودکان از موبایل با چند اپلیکیشن

اپلیکیشن‌های کنترل کودکان در استفاده از موبایل
واقعیت این است که امروزه کودکان و نوجوانان ساعات زیادی از موبایل، تبلت و کامپیوتر استفاده می‌کنند و این مسئله موجی از نگرانی در میان والدین به وجود آورده است. اما خبر خوب این است که نرم‌افزارهای رایگان و غیررایگانی وجود دارند که می‌توانید برای مدیریت استفاده کودکان از موبایل از آن‌ها بهره ببرید. اگر نمی‌خواهید حریم‌خصوصی فرزند خود را نقض کنید و در عین حال نگران هستید آن‌ها از برنامه‌هایی استفاده کنند که مناسب سن‌شان نیست، این اپلیکیشن‌ها به شما کمک خواهند کرد.

MobSafety Ranger Browser

نگرانی اصلی شما: مرورگر امن و قرار دادن محدودیت زمانی برای استفاده از اینترنت.
این اپلیکیشن رایگان به شما امکان می‌دهد تاریخچه مرورگر فرزند خود را ببینید و از طریق لیست سفید یا whitelisting (سایت‌های مجاز) و بِلَک لیست یا blacklisting (سایت‌های ممنوع) فیلترهای خاصی را تنظیم کنید. همچنین می‌توانید زمان‌های استفاده از اینترنت کودک خود را محدود کنید. اگرچه ممکن است این اپلیکیشن به خوبی بعضی اپلیکیشن‌های فیلترینگ غیررایگان مانند Net Nanny نباشد اما گزینه‌های رایگان مفیدی دارد.

DinnerTime

نگران اصلی شما: محدودیت استفاده از دستگاه در زمان خواب، شام و مطالعه.
با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید فورا و از فاصله‌ی دور با دستگاه خودتان، دستگاه فرزندتان را خاموش یا روشن کنید؛ بنابراین می‌توانید به کودکان کمک کنید روی درسش تمرکز کرده یا به موقع بخوابد.
می‌توانید یکی از حالت‌های زیر را انتخاب کنید: «زمان شام» هر نوع فعالیتی را برای بیش از دو ساعت متوقف می‌کند؛ «زمان استراحت» همه‌ی فعالیت‌ها را برای ۲۴ ساعت متوقف می‌کند؛ و «زمان خواب» همه‌ی فعالیت‌ها را از زمان شروعی که مشخص کرده‌اید تا زمان بیداری متوقف کرده و در عین حال هنوز هم فرزندتان می‌تواند از ساعت آلارم استفاده کند.
نسخه‌ی رایگان این اپلیکیشن را می‌توان برای دستگاه دو کودک استفاده کرده که توسط دستگاه هم پدر و هم مادر کنترل می‌شوند. اما اپلیکیشن DinnerTime Plus رایگان نیست و می‌توان از آن برای دستگاه پنج کودک استفاده کرد و درباره‌ی جزییات مدت زمان استفاده از دستگاه و اپلیکیشن‌های مورد استفاده توسط کودک به والدین گزارش می‌دهد، بنابراین والدین دقیقا می‌دانند چه چیزهای تمرکز فرزندشان را از بین می‌برد.
نکته: دستگاه والدین می‌تواند اندروید یا آیفون/ آی‌پد/ آی‌پاد باشد اما دستگاه کودک باید اندروید باشد.

Famigo

نگرانی اصلی شما: انتخاب برنامه‌های مناسب توسط کودک در موبایل شما.
آیا کودکان از گجت‌های خانواده استفاده می‌کنند؟ Famigo یکی از چندین اپلیکیشنی است که به شما کمک می‌کند در دستگاه‌تان بخشی برای اپلیکیشن و بازی‌های مناسب کودک درست کنید. این اپلیکیشن را می‌توانید رایگان دانلود کرده و برای قفل کردن دستگاه استفاده کنید؛ برای گزینه‌های دیگر آن باید ماهانه مبلغی جزئی پرداخت کنید. این اپلیکیشن بطور خودکار اپلیکیشن‌های موجود را تقسیم‌بندی کرده و تنها برنامه‌های مورد تایید والدین را در اختیار کودک قرار می‌دهد و هنگامیکه کودک از دستگاه استفاده می‌کند تبلیغات، دسترسی به اینترنت، تماس‌ها، مخاطبان و پیام‌ها را قفل می‌کند. همچنین می‌توانید از آن برای قفل کردن خرید اپلیکیشن‌ها، بازی‌های اجتماعی و موارد دیگر استفاده کنید.

VideoMonster

نگرانی اصلی شما: پیدا کردن ویدئوهای مناسب کودک در یوتیوب و قفل کردن لینک‌ها و تبلیغات.
یوتیوب یکی از منابع رایگان برای سرگرمی کودکان است اما همیشه انتخاب امنی نیست. تبلیغات و لینک‌های اضافه که با عنوان ویدئوهای «مرتبط» قرار دارند ممکن است برای کودکان مناسب نباشند؛ در این شرایط است که VideoMonster به کمک شما می‌آید، البته این اپلیکیشن رایگان نیست. VideoMonster به شما امکان ساخت فهرستی از ویدئوهایی را می‌دهد که کودک‌تان می‌تواند تماشا کند، به علاوه تبلیغات و لینک‌های دارای محتوای نامناسب را فیلتر می‌کند. همچنین این اپلیکیشن دارای ویدئوهایی است که توسط سازندگان آن انتخاب شده‌اند برای کودکان ۲ تا ۱۰ سال مناسب هستند.

Canary – Teen Safety

نگرانی اصلی شما: رانندگی فرزندتان و استفاده از موبایل در حین رانندگی.
این اپلیکیشن رایگان هنگامی که فرزندتان در حین رانندگی رفتار پرخطری دارد با فرستادن نوتیفیکیشن در زمان مناسب، به او یادآور می‌شود به این نوع رانندگی ادامه ندهد. برای مثال اپلیکیشن به شما امکان می‌دهد اگر فرزندتان در هنگام رانندگی از موبایل استفاده می‌کند، از محدوده‌ی سرعتی که برای او مشخص کرده‌اید فراتر رود، به مناطقی برود که محدودیت دارد یا به مناطقی که آب‌وهوای بد دارند سفر کند، مطلع شوید. البته باید فرزندتان با شما همکاری کرده و او نیز اپلیکیشن را با تمام خصوصیاتش نصب کند. Safely Go یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی است که برای جلوگیری از رانندگی نامناسب موثر است اما تنها بر روی دستگاه‌های اندروید قابل استفاده است.

Ignore No More

نگرانی اصلی شما: پاسخ ندادن به تماس شما توسط فرزندتان.
آیا وقتی فرزندتان به تماس و پیام‌های‌تان پاسخ نمی‌دهد ناراحت و عصبانی می‌شوید؟ Ignore No More بعضی از برنامه‌های موردعلاقه فرزندتان مثل بازی‌ها، پیام‌ها، فیسبوک و جستجو در وب را قفل می‌کند تا آن‌ها مجبور شوند برای گرفتن رمز چهار رقمی و باز کردن برنامه‌هایشان با شما تماس بگیرند. این اپلیکیشن رایگان نیست و درحال حاضر تنها بر دستگاه‌های اندروید قابل استفاده است ولی به زودی نسخه‌ی آیفون آن نیز وارد بازار می‌شود.

0 دیدگاه 157 بازدید 5
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.