تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ اپلیکیشن و نرم افزار , تکنولوژی , سایر تکنولوژی ها

مروری بر نرم افزار ifttt

نرم‌افزار ifttt مخفف IF THIS THEN THAT می‌باشد. همان طور که از اسمش مشخص است، کاربرد این نرم‌افزار را می‌توان اینگونه بیان کرد که اگر یک شرط برقرار شد یک اتفاق خاص اجرا شود. این شرط می‌تواند هر یک از عملیاتی باشد که در موبایل شما انجام می‌گیرد مثل یک تماس بی‌پاسخ، دریافت ایمیل، قرار گرفتن در یک موقعیت مکانی خاص و هزاران اتفاق مختلف دیگر که می‌توان برای هر کدام عکس‌العمل مناسبی را برنامه‌ریزی کرد.

نرم‌افزار IF از شرکت IFTTT با ارتباطات و دسترسی‌های وسیعش بین پلتفرم‌ها و نرم‌افزارها و سرویس‌های گوناگون می‌تواند تنها با عضویت رایگان شما در این برنامه، از رویدادهای مختلفی که انتخاب می‌کنید باخبر شده و در صورت رخدادن آنها دستوراتی را که از قبل برای او مشخص کرده‌اید انجام دهد.

سرویسی برای خودکارسازی کارها است که می‌‌تواند بسیار کاربردی باشد که از طریق آن می‌‌توان بسیاری از کارها را طوری تنظیم نمود که به طور خودکار انجام شوند، با «ایفت» زندگی دیجیتالی خود را خودکار کنید و اینترنت را برای خود به کار گیرید! ایفت از سرویس‌‌ها و اپلیکیشن‌‌های متنوعی برای ایجاد ارتباط بین آنها و تعریف وظیفه‌‌ها بهره می‌‌برد. این اپلیکیشن کمک می‌کند که کارهای روزمزه به‌صورت خودکار انجام گیرد و شما درگیر ذخیره کردن و مدیریت نمودن کارهای تکراری هر روز نباشید.

برای نمونه به چند کاربر جذاب این اپلیکیشن اشاره می‌کنم:

۱- موقعیت یابی:

در این روش با توجه به موقعیت مکانی شما که براساس gps گوشی سنجیده می‌شود می‌توان کارهای متفاوتی را برنامه‌ریزی کرد؛ مثلا با مشخص کردن محل خانه وقتی از خانه خارج می‌شود وای‌فای گوشی خاموش شود یا لامپ‌های خانه در حالت کم مصرف قرار بگیرد؛ یا با نزدیک شدن به محل کار  دستکاه قهوه جوش به‌صورت خودکار روشن شده تا به محض رسیدن قهوه مطبوع برای شما آماده باشد؛ یا وقتی در سوپرمارکت محله قرار می‌گیرد لیست خریدی که از قبل آماده کردید برای شما نمایش داده شود یا پیغامی در تلگرام در یک گروه خاص نمایش داده شود که «من در سوپرمارکت هستم چیزی لازم ندارید؟»

۲- دسترسی‌های موبایل:

دراین روش می‌توان تنظیماتی انجام داد که مثلا اگر فردا بارانی بود ساعت ۱۰ شب قبل با استفاده از نوتیفیکیشن این موضوع به شما یادآوری شود یا وقتی پیامک دریافت می‌کنید به‌صورت خودکار در  گوگل درایو شما ذخیره شود یا حتی وقتی پیامک یا ایمیل مهمی دریافت می‌کند چراغ‌های خانه به‌صورت رنگارنگ این موضوع را نمایش دهد.

امکانات و دسترسی‌های فوق‌العاده زیاد این اپلیکیشن را در نوشته‌های بعدی کامل توضیح خواهم داد. اما نکته مهم در استفاده از این نرم‌افزار راحتی و امنیت خاطری است که برای شما فراهم می‌کند. به معنای واقعی حالا شما یک گوشی هوشمند در اختیار دارید یک smart phone.

هر چند تذکر این نکته هم مهم است که اولا ارتباط مدام با اینترنت برای بسیاری از کاربردهای این نرم‌افزار ضروری است و ثانیا باید در سرویس‌های مختلفی که در این نرم‌افزار تعریف شده قبلا عضو باشید تا بتوانید از امکانات فیسبوک و اینستاگرام و تویتتر و گوگل درایو و وان درایو  و وان نوت و … بسیاری دیگر استفاده نماید.

در نوشته‌های بعدی با من همراه باشید.

0 دیدگاه 181 بازدید 2
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.