تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ تغذیه , سبک زندگی

مواد غذایی که بیشتر از پرتقال ویتامین ث دارند

زمانی که در مورد ویتامین ث فکر می‌کنید حتما اولین چیزی که به ذهن‌تان خطور می‌کند پرتقال است. یک پرتقال متوسط حدود ۷۰ میلی‌گرم ویتامین ث دارد، اما مواد غذایی دیگری نیز می‌توان پیدا کرد که سرشار از ویتامین ث باشد.

آناناس: آناناس حاوی ۷۹ میلی گرم از ویتامین ث در هر پیمانه است. بر خلاف سایر میوه‌ها، آناناس حاوی مقادیر قابل توجهی از آنزیم بروملین است که به هضم پروتئین کمک می‌کند.

کلم بروکسل: کلم بروکسل حاوی ۷۵ میلی گرم از ویتامین ث به همراه مواد مغذی مبارزه کننده با سرطان است.

کلم بروکلی: یک پیمانه کلم بروکلی خام و خرد شده حاوی ۸۱ میلی گرم ویتامین ث به همراه ویتامین کا است که برای سلامت استخوان‌ها و لخته شدن خون ضروری است.

کلم قمری: کلم قمری حاوی ۸۴ میلی گرم از ویتامین ث در هر پیمانه است. ویتامین دی، کلسیم، فسفر و پتاسیم نیز دارد. این ماده همچنین دارای خواص ضد سرطانی است.

توت فرنگی: توت فرنگی حاوی ۸۵ میلی گرم از ویتامین ث در هر پیمانه است. این ماده منگنز نیز دارد که به پایدار و ثابت بودن قند خون کمک می‌کند.

انبه: انبه شیرین و آبدار حاوی ۱۲۲ میلی گرم از ویتامین ث به ازای هر پیمانه است. این میوه همچنین منبع عالی از زیگزانتین است که یک آنتی اکسیدان قوی برای کمک به سلامت چشم است و آن را از اسیب اشعه‌های مضر نور خورشید حفظ می‌کند.

پاپایا: همانند آناناس و انبه، پاپایا نیز دارای ویتامین ث بالایی است. یک عدد پاپایای کوچک تقریبا ۹۵ میلی گرم ویتامین ث دارد. این ماده همچنین حاوی آنزیم پاپائین است که به کاهش التهاب کمک می‌کند.

کیوی: تنها دو عدد از کیوی‌های خوشمزه حاوی ۱۲۸ میلی گرم از ویتامین ث است. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که کیوی به خواب مناسب و خوب کمک می‌کند و کیفیت آن را بهبود می‌بخشد. این کار به خاطر سطح بالای سروتونین در این ماده است که نقش آغاز کنندگی خواب را دارد.

فلفل دلمه‌ای: همه فلفل دلمه‌ای‌ها حاوی مقادیر بالایی از ویتامین ث هستند. مقدار ویتامین ث در فلفل دلمه‌ای سبز ۹۵ میلی گرم و در فلفل دلمه‌ای زرد ۳۴۱ میلی گرم است. همچنین این ماده کالری بسیار کمی دارد.

فلفل قرمز: جالب است بدانید که یک پیمانه از فلفل قرمز در حدود ۱۰۷ میلی‌گرم ویتامین ث دارد.

گواوا: یک پیمانه از این میوه‌های گرمسیری حدود ۳۷۷ میلی‌گرم ویتامین ث دارد.

 

0 دیدگاه 125 بازدید 3
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.