تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ اپلیکیشن و نرم افزار , تکنولوژی , کامپیوتر

بد‌افزارها با آلوده کردن تصاویر فیسبوک و لینکدین به کامپیوترهای کاربران نفوذ می‌کنند

همیشه لازم نیست بدافزارها از طریق مرورگر یا مشکلات سیستم‌عامل به کامپیوترهای ما نفوذ کنند. گاهی اوقات این شبکه‌های اجتماعی هستند که به پخش شدن این نرم‌افزارهای مخرب کمک می‌کنند.

تحقیقات انجام شده در موسسه‌ی تحقیقاتی Check Point بدافزارهایی را نشان می‌دهد که با آلوده کردن تصاویر شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و لینکدین، روندی بی‌نقص برای نفوذ به کامپیوترهای پیش گرفته‌اند.

ترفندی که این نر‌م‌افزارهای مخرب استفاده می‌کنند بدین گونه است که ابتدا شما را مجبور به دانلود تصاویر کدگذاری شده می‌کنند، سپس به محض دانلود و باز کردن تصاویر سیستم شما را آلوده و فایل‌های مهم و حساس را قفل می‌کنند. این عدم دسترسی به اسناد و فایل‌ها، تا زمانی که پول درخواستی باج‌ افزار‌ پرداخت نشود به قوت خود باقی خواهد ماند.

با وجود اینکه فایل‌های لاکی شناخته‌ شده هستند و ‌می‌توان به آسانی و با باز نکردن آن‌ها در امان ماند؛ اما موضوع نگران‌کننده، مکانیزمی است که این بدافزار‌ها در پیش گرفته‌اند. نرم‌افزارهای امنیتی متعددی در خصوص اعتماد به شبکه‌های اجتماعی هشدار داده‌اند و این در حالی است که هنوز بسیاری از کاربران نگران دانلود از چنین سایت‌هایی نیستند.

موسسه‌ی چک‌پوینت اعلام کرده است این موضوع را در ماه سپتامبر به اطلاع فیسبوک و لینکدین رسانده، اما مشخص نیست آیا تمهیدات لازم برای رفع این مشکل انجام شده است یا خیر.

بی‌شک باید این را به خاطر داشته باشیم که نمی‌توان از امنیت شبکه‌های اجتماعی به‌طور قطع مطمئن بود و بهتر است در باز کردن فایل‌های دانلود شده از سایت‌های ناشناخته، بیشتر احتیاط کنیم.

0 دیدگاه 146 بازدید 6
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.