تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ دلنوشته , سبک زندگی , لحظه های خودمونی , هنر و ادبیات

نوشته‌ فوق‌العاده پدر کودک اتیستیک

راز زندگی در لذت است …
لذت از چیزی که داریم، لذت از کاری که می‌کنیم، لذت از چیزی که می‌خوریم، لذت از رابطه‌هامون. لذت معنی بدی نداره؛ لذت یعنی حس خوب، یعنی رضایت.

اگه ازم بپرسن که جمله کلیدی زندگیت چیه قطعا و بدون درنگ این جمله رو میگم: تنها یک بار زندگی می‌کنیم.

فقط یه بار این فرصت به ما داده شده، درسته که گاهی اوقات زندگی اون چیزی نیست که انتظار داشتیم،  ولی چاره‌ای نیست؛  همین یه دونه زندگی رو داریم. من الان ۳۵ سالمه، مشکلات زیادی تو زندگیمه که بعضیاشون رو می‌دونید و خیلیاشون رو هم نمی‌دونید ولی من به این فکر می‌کنم که من فقط یکبار ۳۵ ساله میشم؛ هر جوری که شده، با وجود همه این مشکلات بازم باید تا می‌تونم برای خودم رضایت بدست بیارم. گاهی این رضایت می‌تونه خنده‌های پسرک باشه، اندک پیشرفت‌هاش، یه فیلم خوب، یه موزیک گوش‌نواز، یه سفر کوتاه، یه کتاب جذاب، یا خوندن همین نوشته‌ها و کامنت‌های شما.

توی اداره هم که هستم معمولا از همه همکارای دور و برم اغلب سرحال‌ترم، میگم و می‌خندم و باهاشون شوخی می‌کنم؛ چون فکر می‌کنم که نصف زمان بیداری روزانه‌ام رو اونجا هستم، پس قسمت عمده‌ای از زندگیمه و باید ازش لذت ببرم. یادمه چند وقت پیش که هنوز تهران بودم توی اداره همیشه همین‌جور سرحال و خندان بودم، یه روز یکی از همکارای اداره بغلی که منو زیاد نمی‌شناخت اومد و به رئیسم گفت که فلانی چرا اینقدر خوشحاله؟ چرا اینقدر می‌خنده؟ نمیگه بقیه تو زندگی‌شون مشکل دارن؟ رئیسم هم با لبخند بهش گفته بود همین فلانی اندازه همه شماها مشکل داره.

آره بحثم این بود: سعی کنیم با همه مسائل و مشکلات بتونیم از زندگی‌مون لذت ببریم. این لذت رو خودمون باید واسه خودمون بسازیم و چگونگی ساختنش هنر هر کدوم از ماست.
البته یه تبصره هم اینجا هست: لذتی زندگی‌مون رو قشنگ می‌کنه که باعث آزار دیگران نشه همین.
شب خوبی داشته باشید دوستای مهربونم.

صفحه پدرک رو در اینستاگرام، فیسبوک و تلگرام دنبال کنید – عاالیه این پدر نمونه.

0 دیدگاه 131 بازدید 0
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.