تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ خانواده , سبک زندگی

در حق همسر خود مادری نکنید!

این یک هشدار جدی است: در حق همسر خود، مادری نکنید.

اگر شما همیشه وسایلی که شوهرتان می‌ریزد را جمع می‌کنید، قرار ملاقات‌هایش را به او یادآوری می‌کنید، با سؤال‌های زیاد او را وادار به حرف زدن می‌کنید، غذایش را در دهانش می‌گذارید، او را سرزنش می‌کنید و گم‌شده‌هایش را برایش پیدا می‌کنید باید بگویم که شما با مادری کردن در حق همسرتان در حق رابطه خود ظلم می‌کنید!

این رفتارها مرد شما را دیوانه کرده و اعتماد به نفسش را پایین می‌آورد. هر چه بیشتر مثل بچه‌ها با همسر خود رفتار کنید او بچه‌تر می‌شود و در نهایت از شما متنفر خواهد شد.

با کارها و مراقبت‌های فراوانتان همسرتان را به یاد مادرش انداخته و او را به روزهای گذشته، زمانی که از دست مادرشان آزرده خاطر می‌شدند، می‌برید! هشدار جدی این است با ادامه این رفتارها منتظر باشید که همسرتان از دست شما به ستوه بیاید؛ پس لطفاً در حق همسر خود مادری نکنید!

راهکار تغییر از یک “مادر” به یک “همسر”

مسئولیت حفظ رابطه و علاقه موجود بین شما دو نفر اکنون بر عهده شماست و باید از یک “مادر” به یک “همسر” تغییر کنید. من چند راهکار ساده را توصیه می‌کنم که از دست این عادت بد خلاص شوید و رابطه خود را مثل یک “زن و شوهر” بازسازی نمایید:

اولین توصیه این است که از انجام دادن کارهایی که همسرتان خودش می‌تواند انجام دهد دست‌بردارید.

دومین توصیه این است که با زبان مادرانه با او حرف نزنید.

سومین توصیه این است که کمی بیشتر برای خودتان و کارهایتان وقت بگذارید.

چهارمین توصیه این است که اگر همسرتان داوطلب انجام دادن کاری شد با او مخالفت نکنید. حتی اگر کار را اشتباه انجام می‌دهد شما دخالت نکنید.

پنجمین توصیه فهرستی از کارهای مادرانه‌ای که برای شوهرتان انجام می‌دهید را یادداشت کرده و یکی از آن‌ها را به همسرتان بدهید. حواستان باشد هر موقع یکی از کارهای فهرستتان را انجام دادید به خودتان هشدار دهید که از انجام آن دست‌بردارید البته کمک همسرتان باعث تسریع پیشرفت شما خواهد شد.

و اینکه صبور باشید و صبور باشید… روزهای اول حرص خواهید خورد و احساس تنبلی میکنید؛ حتی برای انجام کارهای شوهرتان از جا بلند می‌شوید اما وقت آن رسیده که به قابلیت‌های همسرتان اعتماد کنید. این را به یاد داشته باشید هر چه بیشتر در حق همسر خود، مادری نکنید، بیشتر خانمی خواهید کرد و از زندگی با همسرتان بیشتر لذت خواهید برد.

 وقتی بیشتر احساس زن بودن کنید، همسرتان بیشتر مثل یک مرد رفتار خواهد کرد.

مثل یک خانم، محکم و با اقتدار، زندگی را زندگی کنید.

0 دیدگاه 235 بازدید 3
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.