تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ آموزش , اپلیکیشن و نرم افزار , تکنولوژی , سایر تکنولوژی ها , سرگرمی , کامپیوتر

هک وای‌فای

خیلی‌ها از نداشتن امنیت وای‌فای در عذاب هستند که چرا و چگونه ممکن است که هک شوند و این خود دلایل بسیاری دارد که در این مطلب کمی به آن می‌پردازیم.

اول اینکه مودم‌ها از رمزنگاری‌های گوناگونی بهره می‌گیرند که در مقابل هکرها بتوانند امنیت را برقرار کنند. انواع رمزنگاریها عبارت است از: wep ،wpa ،wpa2.

آیا تاکنون با خود فکر کرده‌اید که این رمزنگاری‌ها چه هستند و چه کاربردی دارند و کدام امنیت بیشتری دارند؟

۱- wepها از ضعیف‌ترین رمزنگاری‌های موجود هستند و اکثر هکرها با دیدن wep بر روی مودم شما بسیار خوشحال می‌شنوند زیرا می‌توانند با بسیاری از ابزارها آن را هک کنند،.

۲- wpa از رمزنگاری قدرتمندتری نسبت به wepها برخوردار هستند شما باید بدانید که این رمزنگاری دیگر به آسانی قابل هک شدن نیست و به زمان بیشتری برای هک شدن لازم دارد.

۳- wpa2ها بهترین گونه‌ی رمزنگاری موجود هستند ولی این به آن معنا نیست که قابل هک نیستند.

آیا فقط این تنظیمات مانع هک نشدن می‌شود؟

باید عرض کنم خیر؛ چون در اکثر موارد هکر از handshake استفاده می‌کنند و این به آن معنی است که دیگر به مودم کاری ندارند بلکه به وسیله‌ای که به مودم متصل است کار دارند و باید این موضوع را در نظر گرفت چون هکر با گوشی یا کامپیوتر شما ارتباط برقرار می‌کند تا بتواند پسورد مودم را از آن به دست آورد.

پس مراقب این مسئله باشید و سعی کنید از رمزهای خیلی طولانی با حروف، اعدد و علامت‌ها استفاده کنید زیرا در اکثر موارد هکر پس از برقرار رابطه‌ی handshake به یک پسورد لیست نیاز دارد که شما با این پسورد طولانی، کار هکر را به تعویق می‌اندازید.

در ادامه با ما همراه باشید زیرا ابزار هک را به شما  آموزش خواهیم داد که بتوانید امنیت خود را به بهترین شکل برقرار سازید.

 دوستار شما AZ

3 دیدگاه 341 بازدید 22
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

۳ دیدگاه

 1. amirzand says:

  با سلام ادامه مطلب کی انتشار پیدا می کند
  شما چقدر در مورد هک توضیح می دید؟
  ممنون

۳ دیدگاه

 1. amirzand says:

  با سلام ادامه مطلب کی انتشار پیدا می کند
  شما چقدر در مورد هک توضیح می دید؟
  ممنون