تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سبک زندگی , مد و زیبایی

پاک کردن آرایش از روی صورت

این سه مرحله پوست‌تون رو از آرایش نجات میدن.

چه بعد از ساعت‌های طولانی کار باشه و چه بعد از یه مهمونی خیلی از خانما فکر می‌کنن خستگی دلیل خوبیه برای اینکه بی‌خیال پاک کردن آرایش بشن؛ چون قرار نیست با یه شب قسر در رفتن از تمیز کردن صورت اتفاقی بیفته. غافل از اینکه همین یه شب می‌تونه باعث ایجاد چین و چروک دور چشم‌ها بشه و یه عالمه جوش زیر پوستی و روی پوست رو به صورت اضافه کنه. به همین دلیل هم هست که هر جور شده چند دقیقه وقت بذارید و به این ترتیبی که براتون آوردیم آرایش‌تون رو پاک کنید.

چشم، چشم، دو ابرو

اگه معمولا آرایش چشم‌تون کمه و پوست‌تون هم حساسه می‌تونید صورت‌تون رو با آب بشورین. ولی اگه آرایش چشماتون سنگینه و از لوازم آرایشی ضد آب یا واتر پروف (water proof) استفاده می‌کنین حتما یه پاک کننده آرایشی با پایه مواد روغنی تهیه کنید که به کارتون بیاد. اول از همه خوب این پاک کننده رو تکون بدید تا اگه به خاطر ساکن موندن مواد داخلش از هم جدا شدن خوب با هم ترکیب بشن. بعد یه پد یا گوش پاک‌کن بردارید و سرش رو به محلول پاک کننده آغشته کنید.

حالا وقت اینه که پد یا گوش پاکن رو روی مژه‌های بسته قرار بدید و یه کوچولو فشار بدید و بذارید محلول شروع به پاک کردن ریمل و خط چشم کنه. بعد که احساس کردین مژه‌ها اصطلاحا خیس خوردن و از اون حالت خشکی اولیه در‌ اومدن می‌تونید با طرف تمیز پدتون بالا و پایین‌شون رو تمیز کنید.

یادتون باشه رد کردن مرحله پاک کردن آرایش چشم می‌تونه باعث خشکی و خرد شدن مژه‌ها بشه. ازش سر‌سری نگذرید.

پاک کردن کرم پودر و رژ گونه

موقع پاک کردن آرایش صورت اول از همه با یه هد بند یا گل سر موهاتون عقب جمع کنید و نذارید به هیچ وجه توی صورت‌تون بیاد. بعد به حدود یه نخود از پاک کننده‌ی آرایش‌تون رو روی انگشت‌تون بذارید و شروع کنید به صورت چرخشی و دورانی روی پوست ماساژش بدید. خط رویش مو، زیر چونه و پایین گوش‌ها رو هم فراموش نکنید. این پروسه باید حدود ۴۵ ثانیه طول بکشه. اگه از کرم پودر استفاده می‌کنید بهتره محلول‌تون پایه روغنی داشته باشه.

اگه هم پوست‌تون خیلی چربه و نسبت به پد آرایشی حساسیت نداره می‌تونید به جای استفاده از سر‌انگشت‌ها با پد آرایش رو پاک کنید. این کار معمولا باعث لایه‌برداری هم می‌شه. اگر هم پوست‌تون حساسه می‌تونید از یه تیکه پنبه استفاده کنید و آرایشی که با محلول پاک شده رو از روی پوست بردارید.

نکته آخر هم اینه که به هیچ وجه از دستمال‌های مرطوب مخصوص بچه‌ها برای پاک کردن کرم پودرو رژ گونه استفاده نکنید. اگر هم دوست دارید سراغ پاک کننده‌های طبیعی برید می‌تونید از روغن نارگیل استفاده کنید.

رژ لب‌زدایی!

مرحله آخر پاک کردن آرایش از روی صورت مخصوص لب‌هاست. برای پاک کردن لب‌ها از رژ کافیه یه لایه‌ی نسبتا ضخیم از وازلین رو روی لب‌تون قرار بدید و حدود پنج دقیقه صبر کنید. روغن موجود توی وازلین شروع به شکستن ترکیب روغنی رژ لب می‌کنه و اگه بعد از این پنج دقیقه با یه پد تمیز لب‌هاتون رو پاک کنید متوجه می‌شید که بیشتر رنگ رژ پاک شده. فقط یادتون باشه پد رو خیلی محکم روی لب‌ها نکشید تا خشک نشه و ترجیحا هم به صورت دایره‌ای روی لب‌تون حرکتش بدید.

بعد از این کار اگه احساس کردین هنوز یه کوچولو رنگ روی لب‌ها باقی مونده یا ممکنه صبح که از خواب بیدار شدین لب‌تون پوسته بشه می‌تونید یه کم شکر قهوه‌ای که الان توی بیشتر فروشگاه‌ها پیدا می‌شه رو با عسل ترکیب کنید و اون رو روی لب‌تون حرکت بدید و بعد بشورین. این ترکیب عین یه لایه‌بردار سبک عمل می‌کنه و باعث می‌شه صبح که از خواب بیدار شدین لب‌هاتون آماده استفاده از رژ باشه.

بعد از تمام این کارها وقتشه که صورت‌تون رو با آب بشورین، خشک کنین و مرطوب کننده‌تون رو بزنین.

نکات تکمیلی:

_پوست دور چشم بی‌نهایت حساسه. پس برای پاک کردن آرایشش سراغ محلول‌هایی برید که خیلی سبک هستن.

_خیلی مراقب باشید که پاک‌کننده‌های آرایشی با پایه روغنی وارد چشم‌تون نشن چون روی دیدتون تاثیر می‌ذارن.

_هیچ وقت برای پاک کردن آرایش چشم سراغ پنبه نرید. پنبه بین مژه‌ها گیر میکنه و وارد چشم‌ها می‌شه. پد یا گوش پاکن خیلی مناسب‌ترن.

0 دیدگاه 112 بازدید 1
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.