تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ تکنولوژی , سایر تکنولوژی ها

نقشه پربازدیدترین سایت‌های اینترنتی دنیا

استفاده از گوگل به بخشی از زندگی روزمره بسیاری از مردم تبدیل شده است به طوری که بعضی از کشورها از نام آن به عنوان فعل جستجو کردن استفاده می کنند، اما یک نقشه تازه نشان می‌دهد که چه کشورهایی از کدام پایگاه اینترنتیهای اینترنتی بیشتر استفاده می کنند.

به گزارش ایتنا از مهر، در نقشه‌ای که توسط محققان موسسه اینترنت آکسفورد تولید شده اطلاعات میلیون‌ها نفر از کاربران اینترنت در سراسر دنیا نشان می‌دهد که گوگل در ۶۲ کشور جهان پربازدیدترین پایگاه اینترنتی محسوب می‌گردد. فیسبوک در ۵۰ کشور جهان پربازدید است اما سومین رده در این نقشه به بایدو موتور جستجوی چین اختصاص دارد که تنها در دو کشور محبوب است.

دکتر مارک گراهام و استفانو دی ساباتا از موسسه اینترنت آکسفورد برای رسیدن به تعداد بازدیدکنندگان تعداد بازدیدهای روزانه را به صورت میانگین محاسبه کرده و تعداد بازدید هر صفحه از یک پایگاه اینترنتی را در یک کشور خاص به مدت یک ماه در نظر گرفتند. در این نقشه رنگ گوگل قرمز، رنگ فیس بوک آبی، رنگ یاهو بنفش و رنگ بایدو سبز انتخاب شده است.

اطلاعات این نقشه دوره آگوست و ژوئیه سال جاری را در برگرفته و از اطلاعات ارائه شده توسط وب پایگاه اینترنتی تحلیلی شرکت آلکسا استفاده کرده است. در این نقشه هر رنگ نشان دهنده پربازدیدترین وب پایگاه اینترنتی در آن کشور و اندازه کشورها غیرواقعی است، چرا که نقشه کشورهایی که در استفاده از یک موتور جستجو انحصاری عمل می کنند را با اغراق در اندازه نمایش داده است.

موتور جستجوی چینی بایدو در کره نیز محبوبیت دارد و از Naver موتور جستجوی این کشور نیز پیشی گرفته است. موتورهای جستجو پربازدیدترین پایگاه اینترنتیها را درمیان کشورهای مختلف تشکیل داده‌اند اما در میان این موتورهای جستجو، شبکه اجتماعی فیسبوک به ویژه در غرب و بعضی کشورها چون مغولستان و نپال از جمله پایگاه اینترنتیهای پربازدید به شمار می‌رود.

همچنین براساس این گزاش روزنامه الوطن پربازدیدترین پایگاه اینترنتی فلسطین، پایگاه اینترنتی خدمات نامه الکترونیک Mail.ru پربازدیدترین پایگاه اینترنتی در قزاقستان، شبکه اجتماعی VK پربازدیدترین در بلاروس و موتور جستجوی یاندکس پربازدیدترین پایگاه اینترنتی روسیه است. این نقشه توسط محققان موسسه اینترنت آکسفورد با استفاده از اطلاعات کاربران جهان به اینترنت تولید شده و نشان می‌دهد که گوگل در ۶۲ کشور جهان پربازدیدترین پایگاه اینترنتی به شمار می رود. سایت تحلیلی الکسا اطلاعات چندانی دربارهٔ کشورهای زیر صحرای آفریقا ارائه نکرده است. اگرچه اکثر کشورهایی که دارای جمعیت اینترنتی می‌باشند پوشش داده شده است. برای مثال کنیا، ماداگاسکار، نیجریه و آفریقای جنوبی بیشتر از گوگل استفاده می‌کنند اما فیسبوک در غنا، سنگال و سودان محبوبیت بیشتری دارد.

0 دیدگاه 106 بازدید 2
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.