تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سایر دسته ها

” چالش مرگ بار نهنگ ابی “

ماجرای چالش نهنگ آبی که این روزها در دنیا قربانیان زیادی گرفته و سروصدایی در رسانه‌ها به‌پا کرده ، شیری است که یک جوان روس به عنوان « بازی » طراحی کرده و ظاهراً آدم باید آن را بخورد ، اما در عمل تبدیل به شیری شده که آدم‌ها را می‌خورد!
فیلیپ بودکین جوان بیست‌ و دو ساله‌ی روس سال ۲۰۱۳ پایه‌های بازی مرگباری را گذاشت که حالا بسیاری را در سراسر جهان به خود مشغول کرده ؛ گردانندگان بازی ، کسانی که بازی می‌کنند ، خانواده‌های آنان ، مقامات کشورها و روزنامه‌نگارانی که در این سه ، چهار سال هزاران خبر و گزارش به زبان‌های مختلف درباره‌ی « نهنگ آبی » تهیه کرده‌اند . 

بودکین دانشجوی روانشانسی اخراجی بود که با ایده‌ی پاک کردن جهان از زباله‌های زیستی یک بازی پنجاه مرحله‌ای را طراحی کرد .

او معتقد بود کسانی که فکر می‌کنند در این جهان ارزشی ندارند و هیچ‌کس اهمیتی برای آنان قائل نیست زباله‌های زیستی‌اند که جهان باید از لوث وجودشان پاک شود! حالا آمارها حاکی از این است که این چالش تا تاکنون در کشورهای مختلف به مرگ بیش از ۱۳۰ نوجوان و جوان منجر شده است .

این چالش مرگ بار هم اکنون غوغایی در رسانه ها برپا کرده است که بسیاری از نوجوانان و جوانان نسبت به انجام بازی کنجکاو و علاقه مند شده اند ، اما خوشبختانه  وزیر ارتباطات کشورمان در پیج اینستاگرام خود با انتشار مطلبی در این باره تاکید کرده که این بازی از بسیاری از فروشگاه‌های نرم‌افزار حذف شده و به طریق معمول از ایران هم قابل دسترسی نیست .

0 دیدگاه 13 بازدید 0
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.