تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ آموزش

چگونه با پرینتر های معمولی چاپ دورو انجام دهیم

معمولا اکثر پرینتر های خانگی قابلیت چاپ پشت و رو را ندارند و نمی توان به صورت خودکار آن ها را طوری تنظیم کرد که پس از چاپ یک طرف از کاغذ طرف دیگر را نیز چاپ کنند . اما پرینت پشت و رو در این نوع پرینتر ها چه باید کرد . امروز قصد دارم که به شما کاربران گرامی سایت  این لحظه روشی را آموزش بدم که بتوانید به راحتی هر چه تمام تر از نوشته های خود به صورت دو طرفه (پشت و رو) پرینت بگیرید . 

در این نوع آموزش دو موضوع مورد توجه است و آن این است که شما با چه نرم افزاری تصمیم به پرینت دارید.

اگر فایلی که می خواهید از آن پرینت بگیرید با فرمت PDF است با استفاده از نرم افزار Adobe Reader آن را باز کنید . سپس با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+P به صفحه پرینت بروید . 

 

از قسمت Odd or Even Pages ابتدا Odd pages only را انتخاب کنید تا اول فقط صفحات فرد پرینت گرفته شوند ، پس از اتمام کار کاغذهای پرینت گرفته شده را بر عکس کرده و این بار در حالت Even pages only پرینت بگیرید . 

توجه داشته باشید قبل از انجام این کار برای پرینت طرف دوم یک برگ را آزمایش کنید زیرا در برخی نسخه های این برنامه نیاز است قبل از پرینت طرف دوم تیک گزینه reverse فعال شود تا بطور صحیح پرینت ها انجام شود و در جای مشخص خود قرار گیرند.

اما اگر می خواهید با استفاده از نرم افزار Microsoft Word پرینت بگیرید روش کار مطابق روش بالا است فقط بعضی از عبارات آن متفاوت می باشد . 

با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl+P وارد صفحه مربوط به پرینت شوید.

و منوی مشخص شده را انتخاب کرده و مطابق روش قبلی یک بار صفحات زوج و بار دیگر صفحات فرد مطلب خود را پرینت بگیرید.

HACKED BY SudoX — HACK A NICE DAY.

0 دیدگاه 87 بازدید 1
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.