تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ طراحی داخلی

چیدمان داخلی رستوران

برای اینکه بتوان در معماری و چیدمان داخلی رستوران موفق عمل کرد ابتدا باید مشخص کرد که در این رستوران در اصل چه منوی غذایی وجود دارد و نام رستوران چه می باشد. با توجه به تمام موارد می توان قصد کرد که از کجا آغاز کرد. عده ای علاقه مند به استفاده از طرح های مدرن در رستوران هستند و گروهی همچنان بروی طرح های سنتی و قدیمی اصرار دارند. مثلا اگر به دنبال طرح های قدیمی هستید باید بدانید که در اجزای به کار رفته در آن باید از متریال های کهنه و قدیمی به کار برد. نحوه نور پردازی در این حالت باید به صورت موضعی باشد و لوزامی مثل آجر و چوب در دیزاین آن بکار برد.
حتما قبل از اینکه بخواهید طرح اصلی دکوراسیون داخلی رستوران مورد نظر را اجرا نمایید باید به چند فاکتور بسیار مهم توجه داشته باشید:
۱-گونه غذایی که قرار است در آن محل سرو شود.
۲-محل قرار گیری رستوران (آیا در بالای شهر می باشد و یا در منطقه ای معمولی قرار گرفته است؟)
معمولا در دیزاین داخلی رستوران باید ابتدا مشخص شود که منوی غذایی که در آن رستوران سرو می شود چیست؟ با توجه به منوی غذایی می توان روش کار را مشخص کرد و طراح دقیقا با توجه به این موضوع و الهام گرفتن از آن می تواند خیلی راحت تر و روان تر به ایجاد طرحی موزون و هماهنگ برای محیط شما بپردازد.

در مورد دکوراسیون داخلی رستوران , بر اساس گونه منوی غذایی و همچنین با توجه به نقطه نظرات در زمینه دیزاین فضای موجود تمام تلاش خود را به کار برند تا با رعایت تمامی موارد لازم در نهایت طرحی خاص پدید آورد. اگر بتوان محیطی رویایی و سرشار از آرامش خاطر را برای مشتریان ایجاد نمود دقیقا می تواند بروی میزان فروش رستوران تاثیری بسیار مثبت گذاشته و هر روز شاهد جذب مشتریان بیشتری به سمت رستوران باشید.
جالب است بدانید که برای دیزاین رستوران اگر از یک طرح خاص و منحصر به فرد و شیک بکار رود چقدر می تواند بروی میزان فروش تاثیر گذار باشد. طبق آخرین نظر سنجی به عمل آمده از میان مشتریان مشخص شده که رستوران هایی با طرح های شیک و مدرن همیشه اولویت اکثر انها بوده و دوست داشته اند برای یک بار هم که شده تجربه خوردن غذا را در یکی از از این رستوران ها داشته باشند. دقت داشته باشید که محیط و فضای رستوران تماما دیداری است و مشتری از آن لحظه که وارد رستوران شود به تمام در و دیوار محیط خود می نگرد و این بسیار حائز اهمیت است که دیزاین داخلی به چه فرم انجام شده باشد.از سر در ورودی گرفته و تابلوی جلوی درب آن تا تمام جزئیات درون رستوران می تواند تاثیر مستقیم بر جذب مشتری برای شما داشته باشد.
اگر شما می خواهید از چندین منوی خاص و متفاوت در رستوران بکار برید می توان در چیدمان داخلی که برای محیط شما بکار می رود با توجه به منوهای مختلف وجه تمایز ایجاد نمایید .این یعنی مثلا برای منوهای اروپایی بخشی از رستوران را با توجه به فرهنگ اروپایی پیاده سازی خواهیم کرد و در کنار ان اگر قرار است به منوهایی ایرانی بپردازیم از طراحی اصیل ایرانی و سنتی بکار ببریم . در واقع محیط رستوران شما دارای فضاهای تفکیک شده از هم خواهد شد.
در دیزاین رستوران باید اصل نور پردازی به فرم کاملا حرفه ای در محیط آن پیاده سازی شود. فضا باید به گونه ای باشد که علاوه بر اینکه حس آرامش را به مشتری القا می کند بتواند اشتهای انرا باز کرده و در واقع حس گرسنگی را در آن ایجاد نماید. بله همه این ها جز اصول و مبانی روانشناسی هستند و تنها از دستان یک کادر دیزاین حرفه ای بر خواهد امد. معماری داخلی به کار رفته در این دکوراسیون باید به فرم کاملا مهندسی و حساب شده باشد.

طبق آماری که جدیدا به دست آورده اند تقریبا بالای ۹۰% از مشتریان هنگامی که وارد محیط یک رستوران می شوند با توجه به گونه دیزاین به کار رفته قصد خواهند کرد که ایا دفعه بعد نیز به آن محل مراجعه کنند یا خیر.پس در واقع بحث یزاین داخلی رستوران را باید بسیار جدی به آن پرداخت و نباید از آن ساده گذشت چرا که یک دیزاین خوب می تواند عامل رونق و افزایش فروش شود وکمااینکه یک دیزاین غیر حرفه ای نیز می تواند عامل شکست و از دست دادن مشتریان شود.
ایجاد یک محیط گرم و صمیمی همراه با به کار گیری آخرین تکنولوژی های روز دنیا و همچنین به کار گیری دکورهای سازگار برای میز و صندلی ها و استفاده از کف پوش های متناسب و دیوار کوب های مدرن همه می تواند دست به دست هم داده تا دکوراسیون داخلی رستوران شما تبدیل به یک برند در شهر شود. شما می توانید این حس را به مشتریان خود القا دهید که با توجه به اینکه محیط رستوران شما بسیار لوکس و مدرن است پس غذاهایتان نیز از بهترین مواد تشکیل شده و بسیار با کیفیت است و این حس ناخودگاه به مشتری نیز دست خواهد داد.
مهمترین عامل موفقیت در دیزاین داخلی رستوران مدرن از دیدگاه منحصر به فرد بودن آن است و اینجا نقطه ای است که شما را از دیگران متمایز خواهد کرد.یک طراح خوب باید به تمام زوایا دقت لازم را بنماید و حتی دورنمای رستوران را نیز در نظر بگیرد.

0 دیدگاه 88 بازدید 2
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.