تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ طراحی داخلی

چیدمان و طراحی فروشگاه مدرن

 چیدمان فروشگاه لباس شما در آینده نقش بسزایی در جذب مشتری و فروش شما خواهد داشت ، پس بهتر است قبل از باز کردن مفازه و فروشگاه خود به فکر چیدمان فروشگاهایدآل خود باشید تا به جذب مشتری و رضایت کامل مشتریان خود منجر شود.

در چیدمان داخلی فروشگاه چندین نکته را باید مد نظر گرفت از جمله: نمای بیرونی فروشگاه (ویترین) ، نوع چیدمان لباس ها در فروشگاه و انواع رخت آویز لباس ها ، استفاده از طراحی تک و خاص و توجه به دکور مناسب برای کف و سقف ،نوع قفسه های مناسب لباس برای فروشگاه و طرز قرارگیری لباس ها در قفسه ها ، اتاق مناسب برای چک کردن و پرو لباس ، مکانی برای انتظار مشتری و استفاده از ویترین های تزیینی و ….

در اغلب فروشگاه های زنانه علاوه بر لباس سایر ملزومات مورد نیاز نیز به فروش میرسد بر همین اساس لازم است برای انتخاب دکور فروشگاه دقت زیادی شود.

اولین نکته برای طراحی چیدمان فروشگاه توجه به نوع کالا و همچنین متراژ فروشگاه مورد نظر است که اهمیت فوق العاده ایی در نوع دیزاین فروشگاه دارد.باید توجه نمایید که فروشگاه و فروشگاه شامل دو بخش مجزا داخل فروشگاه و ویترین فروشگاه است که باید هر یک را با برنامه ریزی و همچنین به کارگیری نکات مهم طراحی نمود.

 

چیدمان فروشگاه البسه زنانه :

 

فروشگاه پوشاک زنانه شامل انواع لباس ها، مانتو، شال و روسری می باشد که گاه به صورت مجزا و یا در کنار هم به فروش می رسند.

چیدمان فروشگاه فقط بدین معنا نیست که شما یک مغازه زیبا داشته باشید بلکه علاوه بر زیبایی, می بایست راحتی مشتریان نیز در نظر گرفته شود. امروزه در طراحی چیدمان مغازه از راحتی مشتری نیز فراتر رفته و با تحلیل رفتارهای آنان سعی دارند که به گونه ای دکوراسیون فروشگاه را طراحی کنند تا بتوانند نیازهای آتی مشتریان را مرتفع سازند. به عنوان مثال با بررسی رفتار صد مشتری در می یابند که عده زیادی از آنان علاه بر خرید کفش، جوراب نیز خریداری می کنند و این اطلاعات کمک بسیار ارزنده ای برای طراحی مغازه است تا چیدمان کالا به درستی صورت پذیرد.

 

چیدمان فروشگاه طلا فروشی

 

در بازار کار رقابتی دنیای امروز و با توجه به اینکه هر روز به تعداد فروشگاه ها ، فروشگاه ها و مجتمع های تجاری افزوده می شود؛ توجه به طراحی حرفه ای چیدمان فروشگاه و فروشگاهها یک نیاز ضروری است. مشتریان در پاساژها و از کنار فروشگاه های گوناگون عبور میکنند و در نهایت آن فروشگاه ای را برای خرید انتخاب می کنند که توجه و کنجکاوی آنها را تحریک کند و حس دعوت شوندگی را در آنها برانگیزد.

در مبحث طراحی چیدمان فروشگاه و فروشگاه توجه به این نکته ضروری ست که چیدمان داخلی هنر و علمی ست که پایه و استانداردهای خود را دارد و طراحی چیدمان توسط طراحان حرفه ای به شما فضایی خواهد داد که از نظر نورپردازی و تناسب در به کار گیری متریال جدید و رنگها و طراحی دکورها از همه نظر کامل و مورد توجه خواهد بود.

 

نکات بازاریابی برای قرارگیری محل اجناس در هایپرمارکت‌ها :

 

– قراردادن  شکلات و آبنبات  در سطحی که  بچه‌ها ببینند، چون بچه‌ها نیز در خرید نقش دارند.

– گذاشتن وسایل مورد نیاز برای خرید خانم‌ها در ارتفاع حدود ۱۴۰ متناسب با قد خانم‌ها

– گذاشتن وسایل مورد نیاز برای خرید آقایان در ارتفاع کمی بالاتر

– گذاشتن دپارتمان‌های غذای آماده

– مشتریان موقع پرداخت پول زمانی را صرف می‌کنند، پس به اطراف خود نگاهی می‌اندازند تا سرگرم شوند برای همین کالاهایی که در آنجا قرار می‌دهند که  به‌صورت ناگهانی خریداری شود؛ بنابراین در آنجا هم کالاهای کوچک و مفید گذاشته می‌شود مانند شکلات، طعم‌دهنده غذاها و…

– قراردادن نانوایی در هایپرمارکت‌های زنجیره‌‌ای، دو امتیاز ویژه محسوب می‌شود. اول جهت فروش نان در فروشگاه و دوم پخش عطر نان در فروشگاه و ایجاد احساس گرسنگی در مشتریان و خرید بیشتر.

– ثابت شده است پخش موسیقی آرامش بخش، باعث می‌شود مردم وقت بیشتری را در فروشگاه صرف کنند.

 

– نورکم باعث می‌شود مشتریان بیشتر در فروشگاه بمانند، نورهای زیاد مشتریان را از فروشگاه می‌راند.

-رنگ‌های آبی دل انگیزترند، مردم در فضا‌هایی با رنگ آبی بیشتر می‌مانند و بیشتر خرید می‌کنند؛ برخلاف رنگ قرمز مک دونالد که باعث دوری می‌شود که سریع بخرند و از آن فضا بروند.

– قسمت مواد غذایی تازه در جلو ورودی فروشگاه است و در قسمت موادغذایی تازه به‌جای لامپ فلورسنت از تنگستن استفاده می‌شود؛ چون باعث می‌شود میوه و سبزی تازه‌تر به‌نظر بیاید.

– قراردادن  مواد غذایی یخ‌زده نزدیک در خروجی تا میزان آب شدن به حداقل برسد.

– مواد غذایی فاسد شدنی اطراف فروشگاه و مواد غذایی خشک در مرکز فروشگاه چند دلیل دارد: یخچال‌های سرد ساز باید نزدیک تجهیزاتی باشند که آنها را به‌کار می‌اندازد.

 

0 دیدگاه 166 بازدید 5
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.