تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ هنر و ادبیات

۱۰ کتابی که قبل از ۳۰ سالگی باید بخوانید

کتاب‌ها دانشی به ما می‌دهند که ممکن است به تنهایی سال‌ها طول بکشد آن را به دست بیاوریم. قبل از ۳۰ سالگی بسیار کنجکاو بوده، شک‌های زیادی داریم و به دنبال کسب تجربه هستیم. در ادامه ۲۰ کتاب را معرفی می‌کنیم که در روشن شدن مسیر زندگی به شما کمک می‌کنند.

۱- بی‌وفایی: بستن فاصله بین کار روزانه و کار رویاهای‌تان – جام آکوف
در این کتاب جان آکوف با استفاده از طنز و تجربه ما را به سفری می‌برد که از میان آن از کار کنونی‌مان به کار موردعلاقه‌مان می‌رسیم. آکوف به ما راهی را نشان می‌دهد که خیلی زود یا خیلی دیر تسلیم نشویم. این کتاب برای کسانی که می‌خواهند رویاهایشان را به واقعیت تبدیل کنند بسیار مفید و سرگرم‌کننده است.

۲- قدرت عادت – چارلز داهیگ
چارلز داهیگ با استفاده از مطالعات علمی در کتابش به ما نشان می‌دهد عادت‌ها چگونه شکل می‌گیرند و چطور در ترک عادت‎‌ها در زندگی و کار شکست می‌خوریم. این کتاب برای افرادی که می‌خواهند عادت‌های بدشان را کنار گذاشته و عادات جدید کسب کنند مفید است.

۳- دگرگونی کلی پول – دیو رمزی
دیو رمزی که بیش از ۲۰ سال مشاور امور مالی بوده در کتاب خود توصیه‌های برای مدیریت امور مالی کرده که با دنبال کردن آن‌ها به راحتی می‌توانید به امور مالی خود سروسامان دهید.

۴- مرزها: برای کنترل زندگی‌تان چه زمانی بله بگویید، چطور نه بگویید – هنری کلود و جان تاونسِند
آیا با افرادی که وارد حریم شخصی شما می‌شوند مشکل دارید؟ اگر برای مدیریت جسمی، روحی، ذهنی و عاطفی به کمک نیاز دارید خواندن این کتاب را از دست ندهید. نویسندگان کتاب به شما کلیدهایی می‌دهند تا برای همه‌ی جنبه‌های زندگی خود مرز قرار دهید.

۵- استارت‌آپ ۱۰۰ دلاری – کریس گیلوبی
کریس گیلوبی که مانند تیم فریس نویسنده‌ای جهانی است در کتاب خود با نام استارت‌آپ ۱۰۰ دلاری مثال‌هایی زیادی از افرادی را می‌گوید که با سرمایه‌ی محدودی تجارت خود را شروع کرده و سپس آن را گسترش داده‌اند. این کتاب به افرادی پیشنهاد می‌شود که می‌خواهند تجارت خود را شروع کنند.

۶- کار را انجام بده – استیون پرسفیلد
استیون پرسفیلد که بیش‌تر برای نوشتن کتاب‌های داستانی (افسانه‌ی بگر ونس) و کتاب «هنر جنگ» معروف است، در این کتاب راهنمایی‌هایی می‌کند که برای موفقیت در پروژه‌های کاری می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این کتاب ساده و کوتاه برای کسانی الهام‌بخش است که مدت‌ها است قصد دارند از منطقه‌ی امن خود خارج شده و کاری را انجام دهند.
پرسفیلد می‌گوید: «ترس در مقابل عشق قرار دارد- عشق به چالش، عشق به کار، شور و شادی برای امتحان کردن رویاها و دیدن رسیدن به آنها.»

۷- هدیه‌ی مسافر: هفت تصمیمی که موفقیت شخصی را مشخص می‌کنند – اندی اندرسون
اندی اندرسون پس از آنکه بیش از ۵۰ ناشر کتابش را رد کردند، سرانجام در سال ۲۰۰۵ آن را چاپ کرد. این کتاب که به عنوان کتابی تاریخی داستانی اما انگیزشی شناخته شده است داستان مردی ۴۶ ساله به نام دیوید است که پس از بیکار شدن درگیر تصادفی وحشتناک می‌شود. او در حالیکه در خارج از بیمارستان در هوای سرد است در زمان جابه جا شده و لینکلن، ترومن و ۵ رهبر بزرگ تاریخ را ملاقات کرده و از سخت‌ترین ساعات زندگی آن‌ها درس‌هایی می‌آموزد.

۸- ۴۸ روز تا کاری که دوست دارید – دَن میلر
دن میلر که مشاور شغلی است به شدت معتقد است مردم باید بدانند همه‌ی ما مهارت‌ها، توانایی‌ها و انگیزه‌های خاصی داریم. این کتاب به ما کمک می‌کند متوجه شویم با پیدا کردن کاری لذت‌بخش و سودآور به شادی می‌رسیم. ۸۵% جستجوی شغل، درک خود و ۱۵% آن پیدا کردن کار مناسب است.

۹- هفته‌ی کاری ۴ ساعته – تیم فریس
در این کتاب که در سال ۲۰۰۹ منتشر شده تیم فریس سبک تجارت را به جهانیان معرفی می‌کند. فریس پس از حمله‌ای در سفرش به اسپانیا، نوعی تجارت را طراحی کرد که بتوان از هر نقطه‌ای در جهان آن را اداره کرد. به علاوه او به ما نشان می‌ددهد چطور در شهرهای مختلف جهان به خوبی زندگی کنیم.

۱۰- چطور بر دوستان پیروز شده و مردم را تحت‌تاثیر قرار دهید – دِیل کارنیج 
این کتاب کلاسیک که در دهه‌ی ۱۹۳۰ چاپ شده  بر پایه‌ی آموخته‌های کارنیج از مصاحبه با غول‌های تجارت آن زمان (از جمله توماس ادیسون و اندرو کارنیج) است. نویسنده به شما نشان می‌دهد چطور از طریق درک ارتباط با دیگران پتانسیل خود را افزایش دهید.

1 دیدگاه 631 بازدید 5
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

یک دیدگاه

  1. شیدااصغرزاده says:

    سلام متشکرم…..حتما ؛ به خصوص دهم که قلم نویسنده ش رو خوب میشناسم.

یک دیدگاه

  1. شیدااصغرزاده says:

    سلام متشکرم…..حتما ؛ به خصوص دهم که قلم نویسنده ش رو خوب میشناسم.